Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

Buna. Am si eu o dorinta mare si aceea de a fi mama pt a doua oara...incerc de 3 luni si nu nu se intampla minunea. Luna trecuta am simtit ca pica cerul pe mine. Eu am cm la 30 31 zile si in luna ianuarie trebuia sa il am in data de 10, dar a întârziat si prin 19 mi-am facut un test de sarcina care a iesit o linie roz si una abia vizibila...mi-am facut sperante, aveam simptome de gravide (mai am un copil de 4 ani) respectivctiv dureri de sani , balonare e, etc..dar toate s-au dovedit a fi false pt ca in 21 mi-a venit ciclul. Am fost distrus#259; ....si acum problema e ca nu mai stiu cum sa imi calculez perioada fertile având in vedere dereglarea cm....acum ar trebui sa imi vina pe 21, sper sa nu vina....pt ca eu il astept pe bebe, nu pe cm...va pup si sper sa pot sa va dau o veste minunata, cel putin pt mine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa daca s-a pozitivat testul si a intarziat menstruatia , posibil sa fi ramas insarcinata dar sa fi avut loc un avort menstrual , testul nu se pozitiveaza decat daca beta hcg e crescuta si asta inseamna sarcina.

cele mai multe femei nu isi fac testul , ciclul vine si nu stiu ca au avut parte de un avort menstrual..

daca vrei sa sti cum sa iti calculezi perioada de ovulatie , cel mai bine in cazul de fata sa utilizezi testele de ovulatie , la mine personal dupa o perdere de sarcina , ciclul mi-a venit dupa cu 2 saptamani intaziere , am avut ovulatia la 14 zile de la prima zi de sangerare.

bafta multa




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Mersi frumos!
Da, exact cum spune si Dennissa, nici eu nu mai stiu cum sa calculez cu dereglarile astea.
Va tin la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mai este o metoda pe care o puteti uiliza si anume cea a temperaturii bazale , cu termometru electronic ca nu trebuie stat mult cu el si incercati sa fie luata temperatura cam aproximativ la acceasi ora .
Eu am utilizat si metoda acesta si functioneaza.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

olimp, iti multumesc de raspuns
testul nu pot baga mana-n foc ca s-a pozitivat, ca era o linie ffff stearsa, ideea e ca era acolo, dar iti trebuia lupa s-o vezi
de pierderea sarcinii prin menstruatie sincer nu am mai auzit, dar daca a fost asa sunt f trista :(
eu mi-am calculat perioada fertila de luna asta la fel ca si cand as fi avut ciclu regulat, si din 3 feb pana in 8 am profitat de zile fertile. sper din suflet sa vina si bebe in burtica si sa ramana acolo 9 luni de o saptamana iau acid folic, alte medicamente nu am luat si nici nu cred ca e necesar pana nu se formeaza bebitzul in burtica. va pup si multumesc mult de feed back

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

Buna fetelor!Tocmai m-am intors de la Sovata unde nu am reusit sa imi fac decat 4 zile de tratament din 5 (oricum prea putine din spusele medicului de acolo pt a avea un rezultat)deoarece in ziua a 5 m-au luat niste dureri ca la menstruatie si am avut un pic de secretie gelatinoasa cu cateva firicele de sange.A doua zi ma simteam normal.Cand s-a intamplat asta eram in ziua 24 a CM. Ce poate fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

cris sincer nu stiu daca ar fi fost in perioada ovulatiei as fi dat vina pe o ovulatie mai puternica si usoara sangerare , dar asa nu vreau sa dau sfaturi , poate stiu alte fete




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

dimineata mi-am facut un test ca nu am putut sa ma abtin si mi s-a parut ca vad o adoua linie foarte fina. Acum cand am ajuns acasa linia e cat de cat vizibila .O sa mai astept . Nu imi fac sperante deoarece azi am avut o secretie usor maronie (nu toata ziua). Mai astept.... va pupicesc pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

cris uau !! e posibil sa fie sangerarea de nidare , cand trebuie sa-ti vina ciclul ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

peste 2-3 zile

Mergi la inceput