Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

Mi-am facut si hsg. Initial medicul mi-a spus ca fiv scrie pe mine dar dupa ce a mai insistat a reusit sa deblocheze ambele trompe.Niste dureri de cosmar....dar ura acum am sanse sa fac bebe.Cauza: nenumarate infectii urinare si cistite. Daca nu se prinde ceva luna asta fac laparoscopie luna viitoare. Am de muncit intensiv luna asta :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

cris ma bucur ca ai reusit sa desfunzi ambele trompe , cred ca te-a durut daca erau imfundate , dar bine ca rezultatul e bun asa ca da-i bataie ..primele luni dupa HCG sunt norocoase , sa speram ca va fi asa ...si fereste-te de raceli

te astept cu vesti bune




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

Mutumesc Olimp pentru urari.
Acum ca sunt mai relaxata si eu mi-am rezervat o camera intr-un hotel din Sovata pentru o saptamana.Abia astept spa-ul si mai am pe deasupra in pachet inclus si 3 proceduri pe zi(ca doar e statiune de facut copii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

criss buna idee cu Sovata , si pe mine m-a batut gandul sa trec pe acolo din aceleasi motive dar ca eu nu aveam nimic organic , ma refer tormpe cu probleme , dereglari hormonale etc , la mine trombofilia era de vina ...care nu se poate trata astfel asa ca am renuntat .

Bafta multa , e renumita statiunea pentru succesele lor , sa de DD sa ti-i se indeplineasca visul cat mai curand.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Salutare!
Fetele vreau sa va intreb cat timp e ok sa-mi inatrzie CM? luna trecuta mi-a venit pe 10.01 si luna asta inca nu a venit...imi doresc sa raman insarcinata...
faza e ca daca imi fac calculul ala cu "cand vine barza" nu prea imi ies socotelile, ca imi da data estimata a conceptiei in perioada cand sotul meu era plecat din tara si sa nu va ganditi la altceva ...
am luat AC cativa ani buni si in septembrie le-am aprit, sa fie dereglare (desi luna trecuta mi-a venit la 20 zile) sau bb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ramoon de ce nu-ti faci un test de sarcina , cu siguranta daca ar fi sarcina s-ar pozitiva , scapi si de incertitudini , daca ai luat AC , pana revine organismul la normal ma refer dpdv hormonal pot aparea si dereglari si sa ai ovulatia deplasata mai repede sau mai tarzie...cine stie.

bafta


si sa fie cum itit doresti tu

XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 + Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Salutare!
Mersi de raspuns! Dimineata tocmai mi-a venit CM, sper sa fi fost doar o dereglare. Oricum pe 28 .02 am programare la dr.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ramoon sa fie cu noroc luna viitoare




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Da, sper! Mersi!
dar oare cat ar trebui sa fac pauza dupa AC. La prima sarcina am ramas gravi cam la 3 luni si a fost super ok si bebica nu a avut nicio problema, dar eram si mai tanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ramoon sincer nu stiu , depinde cum spui si tu poate fiind mai tanara ti-ai revenit mai repede , nu cred ca exista o perioada exacta , important este ca nu le mai iei si nu rata nici o luna , asteptam vesti bune .




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput