Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

sar'na bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1988 spune:

Buna seara. Sunt noua pe acest forum. Am si eu o intrebare, probabil ca multe alte femei de pe aici. Oare sunt insarcinata? Pe data de 30 noiembrie mi-au venit uratii si pe 2 decembrie au plecat. Pe data de 6 si 7 decembrie am avut contact sexual neprotejat cu sotul. De ieri 17 decembrie ma dor sanii ingrozitor de tare ca nu-l las nici pe sotu sa ii atinga. Azi dimineata cand m-am trezit nu m-am putut ridica din pat din cauza durerii de spate. Si inca nu m-a lasat spatele si nici sanii. Tot azi dimineata am facut si un test de sarcina si a iesit negativ. Mentionez ca nu sunt in tara si nu pot ajunge la doctor deocamdata. Aaa si ma mai doare si capul. Cel mai tare ma doare in partea de spate a capului, mai exact la ceafa sau pe acolo. Va multumesc mult de tot si va rog din suflet sa-mi dati un raspuns cat mai urgent ca nu mai pot. O seara frumoasa si va multumesc din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

..nu vreau sa-mi dau gresit cu parerea dar m-i se pare prea devreme pt ovulatie..CM de cate zile il ai?..chiar si asa..din cate stiu..ovulatia e de regula intre zilele 13 ale CM si cel mai tarziu 16 a CM..testul este prea devreme..de regula se face la 2 saptamani dupa ovulatie..incearca sa-ti "monitorizezi" CM prin temperatura bazala..o crestere a temperaturii poate indica "momentul" ovulatie..iar temperatura ridicata mai mult de 14 zile poate indica o sarcina..succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

la mine testul de sarcina a iesit pozitiv cam la o saptamana dupa ce ar fi trebuit sa vina CM; iar a doua liniuta a fost atat de transparenta ca nu am fost convinsa ca sunt insarcinata decat dupa ce mi-a confirmat medicul, dna doctor Turculet de la Medsana. eu zic sa mai astepti putin si sa repeti testul de sarcina; oricum, e bine sa iei acid folic si sa nu iei alte pastile. numai bine si...sa fie asa cum iti doresti! :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1988 spune:

Da fetele, dar problemuta mea acum e ca pe 24 mi-a venit ciclul, cam ciudat as putea spune. La inceput de culoare maronie si abia pe seara a fost culoarea obisnuita, dar cu cheaguri. Problema e ca a venit prea devreme, in conditiile in care il aveam foarte regulat. Nu stiu ce sa cred si mi-e frica sa mai fac teste de sarcina. Ideea acum e ca ieri,26 dec mi-a trecut. Dar inca ma dor sanii si burta ma doare tare si spatele la fel. Am momente cand nu ma pot tine pe picioare de durere. Mai stau putin si cred ca o sa mai fac un test. Aaa si apropo, mananc ca o "vacuta". Jinainte ii dadeam jumate din portia mea sotului. Acum iau eu de la el. :))). Va pup si aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

cris si eu am in general un ciclu regulat , dar cateodata a mai dat si rateuri , fa-ti un test de sange Beta hcg si iti va da raspunsul , daca valoarea este peste 1 inseamna ca ai avut un avort spontan , daca nu e pozitiv probabil e o dereglare hormonala , eu ca si tie imi venea mai repede si se manifesta cum spui tu si s-a dovedot ca avea prolactina crescuta , am luat tratatment 2 sapt si a dat rezultate. succes , sper sa nu fie cazul tau , te asteptam cu vesti bune.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1988 spune:

Buna din nou. Cred ca am vesti bune. Inca nu am facut nici un test,cu toate ca am cumparat 2, dar...astazi am sangerat. Sa fie nidatia? Ce e drept nu a fost sange, ci mai degraba as spune ca a fost ceva foarte apos dar rosiatic spre roz. Sper sa fie asa. Mi-e frica sa nu fie altceva mai grav. Va pupacesc pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

cris Doamne ajuta sa fie cum iti doresti tu , dar de ce nu faci un test si scapi de incertitudini ? unul de sange e mai concludent daca nu unul simplu.

sangerarea de nidatie apare atunci cand se implanteaza piticul , eu nu am avut niciodata asa ceva , si are loc de obicei cam cu 7-4 zile inainte de urmatoarea menstruatie. Timen pumnii,




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gelarina spune:

Salut fetelor! Sunt noua pe aici, dar sper pe mai mult timp ...Incercam de 3 luni sa concepem un bebe si inca nici un rezultat... parca calculez corect perioada fertila si totusi... pe tot parcursul lui decembrie am avut greturi, uneori chiar pana la incercari de vomitare, ceea ce nu sunt caracteristice pentru mine, de cateva ori mi-a fost rau in transport, uneori calduri si ureri de sani...
dar spre surprinderea mea am avut CM (3 zile). Apoi iar aceleasi stari de greata ... am facut un test si a iest negativ ... nu stiu ce sa cred, sunt si disperata, dar si plina de sperante ... of.. mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

gelarina daca vrei sa scapi de incertitudine fa un test de sange beta HCG , daca e negativ du-te la doctor sa nu fie vreo dereglare .

sanatate si cat mai repere un bebe.
pentru ovulatie , poate ti-ar fi mai usor sa utilizezi teste de ovulatie , nu dai gres cu ele.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput