Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Pot ramane insarcinata daca…?

(4 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 52

VIOIKA76

1218 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite VIOIKA76 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Bia ,multumesc de intampinare!
Sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa ,si voi toti pe langa ea!
Sa stii ca si eu dupa nasterea primului tot ca si tine am zis: nu mai vreau...
Dar Dumnezeu a creat in asa fel femeile incat sa poata uita toate chinurile prin care au trecut.
Sunt sigura ca vei mai avea copii,doar sa mai creasca printesa mica
Si eu am nascut ambii copii normal si stiu prin ce chinuri trece o femeie la nastere, dar rasplata ce urmeaza merita....

Teste de ovulatie am folosit de 4 luni si nimic.
Ma voi duce sa vad poate a aparut vreun fibrom ,ca daca e sa am ceva de genul asta o sa ma resemnez si o sa-mi cresc cei doi copii si sa fiu multumita ca sunt sanatosi si mi i-a dat Dumnezeu!

Va pup!

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)
Mergi la inceput

Oana08

8 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna! Am si eu o dilema, trebuia sa-mi vina CM de pe 13.04. si inca nu a venit, mi-am facut testul de sarcina pe 18 si mi-a dat o singura liniuta pe a doua foarte sters, se poate sa fiu insarcinata?(asta imi si doresc de multa vreme) am facut destul prea devreme?

Oana
Mergi la inceput

olimp

3475 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite olimp un Mesaj Privat  Reply with Quote
oana08 daca ai vazut si a doua liniuta stearsa este foarte posibil sa fie asa, adica sa fi insarcinata, dar pentru ca orice incertitudine sa-ti fie spulberata dute si fa un test de sange , beta hcg , nu e scump ai rezultatul in cateva ore si veri sti sigura. Hormonul de sarcina se secreta de la nidare pana la sfarsitul sarcinii asa ca daca tu ai deja intarziiere de 5 zile poti sa faci linistita testul . Bafta si sa fie cu ochisori
Mergi la inceput

Oana08

8 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Multumesc olimp!! asa am sa fac!! si am sa iti spun si rezultatul

Oana
Mergi la inceput

olimp

3475 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite olimp un Mesaj Privat  Reply with Quote
oana sa fie cu noroc sa ne dai o veste buna !
Mergi la inceput

Oana08

8 Mesaje
buna dimineata!! sunt foarte nerabdatoare sa te anunt olimp ca...e cu ochisori sunt in 5-6 saptamani ....

Oana
Mergi la inceput

olimp

3475 Mesaje
oana

felicitari ! sa ai parte de o sarcina usoara si linistita !
Abia astept sa te pot anunta si eu la randul meu !
Mergi la inceput

mena1906

1376 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimena1906 Adauga semn de carte la raspuns Trimite mena1906 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna mamici,super mamici si super viitoare mamici

Sunt aici pentru ca vreau si eu un. Din pacate am ovare polichistice pentru care am facut tratament cu Yasmine. Luna asta am renuntat si m-am decis: fac bebe. Poimaine merg la medic. Din cate mi-a zis, s-ar putea sa fac tratament pentru a ramane . Voi v-ati confruntat cu situati asta?

Multa bafta, multa dragoste si tineti-mi pumnii !

Pup!
Mergi la inceput

olimp

3475 Mesaje
mena bineninteles ca poti sa ai bebe , trebuie doar sa mergi la doctor, daca nu ai fost sa-ti regleze functia ovarelor dupa cera .....dai bataie si succes!
Mergi la inceput

Bia_Mi

527 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bia_Mi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Oana eram sigura ca ai ramas gravida...FELICITARI! asa mi-a iesit si mie, a doua linie stearsa. FELICITARI!
Vio...vreo veste?
Mena multa bafta! Astept raspuns!
Olimp bafta si tie!

Mami de Rebe!
Mergi la inceput
Pag. din 52 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com