Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

buna...ma bag si eu in seama cu povestea mea..poate ajuta pe cineva

oct 2009 opresc anticonceptionalele deoarece vrem bebe, 6 luni ne protejam si dupa asteptam cele 2 liniute...pauza. luna de luna dezamagire maxima
ajung la dr. nr 1... da-i cu ecografii concluzia ovare micropolichistice, nu se stia daca ovulez cand ovulez...concluzia dr. respective sa ma indoape 6 luni cu metforminium(de la care am zis ca mor) dupa 3 luni l-am oprit de capul meu, m-am dus la ea i-am spus ca nu l-am tolerat si imi da ova-mit stimulare ovariana(cand am citit eu cam ce poate sa faca stimularea aia m-am panicat si nu le-am luat asa ca am schimbat dr)

dr. 2 se apropia de adevar...intradevar imi confirma ca aveam ovarele pline de chisturi dar ma si calmeaza si imi spune ca nu au nici o leg chisturile mele cu faptul ca nu raman gravi. cand am fost la el m-am dus in plina anexita asa ca mi-a dat polidin si niste supozitoare, 10 zile. am facut tratamentul gandindu-ma ca in sfarsit raman si eu gravi( in disperarea mea mi se parea ca trec lunile atat de greu, eram atat de frustrata si stresata) fac polidinul trece luna ne apucam de treaba ciuciu rezultate. pfiuu iar eram cu moralul la pamant. printr-o nebunie de-a mea am schimbat iar dr(nu ca as fi avut ce sa ii reprosez dr. nr 2)

dr. nr 3 minunea vietii mele
Ajung la dr. nr trei sa zic cam la 1 an de cand am oprit anticonceptionalele. deja aveam dosarul plin de eco, analize pe care le facusem eu etc. mi-a dat sa fac doar o prolactina. iese rez bun ma duc la dr. sa vedem ce plan are pt mine. imi zice dupa insistentele mele de femeie nebuna care nu vroia neam sa mai astepte ca trb sa facem histerosalpingografie(pe romaneste radiografie la trompe pt a vedea permeabilitatea lor).
bun vine luna ianuarie 2011 trece mestruatia si in z9 ma prezint pt hsg...cu morcovul cat casa...surpriza durere 0. rezultatul trompe perfect permeabile(eu sincer va zic ca sunt 100% sigura ca a fost ceva pe acolo infundat da nu mi-a zis ca si-a dat seama ca nu am toti boii acasa si ca sa nu ma deprime a mers pe burta) si imi zice ca pana la vara sunt gravida.
plec de la hsg cu mentiunea sa ma protejez pana dupa urm menstra si sa fac teste de ovulatie insotite de temperatura vaginala. cum cu luatul temperaturii nu prea ma impacam am mers pe varianta testelor.
ce sa va zic decat concluzia pe 12 feb am avut ultima menstra si acum sunt gravida in 22 de sapt.concluzia dr. totul a fost din capul meu, un blocaj care nu ma lasa sa raman gravida. si dupa ce am stiut clar ca nu am nici o problema de sanatate mintea mea sa relaxat si a aparut minunea.

daca perseverati, schimbati dr. pana va gasiti dr. perfect pt voi, o sa fiti mult mai aproape cu fiecare sec de minunea pe care vi-o doriti.

m-am intins cat o zi de post

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +22


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

pfff si am uitat ceva la mine branca ursului nu a functionat. am mai incercat si vitex, female hormonal blend si fertility blend tot degeaba.
salvarea a fost dr. extraordinar pe care il am care sa comportat mai mult ca un psihiatru si clar hsg-ul

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +22


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

eu am luat branca ursului 14 zile in luna iunie si 14 zile in luna iulie. Iar in 8 august mi am facut testul de sarcina si sunt insarcinata. Inainte sau iau branca ursului am incercat vreo 8 luni fara reusita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

de exemplu mie trebuia sa imi vina in data de 7 august cel tarziu si in data de 8 august mi am facut testul si eram insarcinata, asta in conditiile in care au fost ceva semne, am simtit cu o saptamana inainte niste crampe si o mica scurgere de sange, m-am gandit ca s-a implatat ovulul fecundat si asa a fost. si am avut si doua reprize de greturi.Avand aceste semne mi am facut cu toata increderea testul in data de 8, nu imi venea sa cred cand am vazut 2 liniute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

eu o sa sustin branca ursului cat o sa traiesc, datorita ei sunt insarcinata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Buna fetelor, sper ca va mai amintiti de mine , vreau sa va spun ca a trecut deja 9 luni de cand am oprint antibebele , si nimic , nu stiu ca sa mai fac ne chinuim in zadar , cum vam mai spus doctora mia spus ca e totul ok din punct de vedere medical , dar nici pana acum , va doresc voua bafta si ca aveti parte de bebey sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne_marie79 spune:

testele de ovulatie sunt bune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!!
va invadez si eu cu o intrebare!!!
dupa nastere mi-am pus un sterilet dar ne gandim k anul viitor sa muncim si pt o fetitza! vroiam sa va intreb daca aveti idee in cat timp dupa scoaterea steriletului se poate instala o sarcina!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph



Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne_marie79 spune:

salut !
trebuie sa ma alatur si eu voua ca .... nu stiu ce sa mai fac. Am 32 de ani de 2 ani incercam sa avem un bebe. suntem sanatosi TUN,dar smecherul ala mic nu vrea sa vina. am inceput de luna asta sa luam BRANCA URSULUI , sa imi iau temperatura in fiecare zi , sa imi urmaresc secretiile. Am de gand sa fac asta timp de 3 luni. dupa care cred ca o sa merg ptr vitro . Sau ............nu stiu ce sa mai fac.... :(
Intrebarea mea este : trebuie luat numai pana la ovulatie??? eu am citit ca trebuie luat pana nu iti mai vine ciclu,sau 3 luni . Daca nu e prinsa sarcina , cum poate sa afecteze ???
ne mai auzim
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne_marie79

salut !
trebuie sa ma alatur si eu voua ca .... nu stiu ce sa mai fac. Am 32 de ani de 2 ani incercam sa avem un bebe. suntem sanatosi TUN,dar smecherul ala mic nu vrea sa vina. am inceput de luna asta sa luam BRANCA URSULUI , sa imi iau temperatura in fiecare zi , sa imi urmaresc secretiile. Am de gand sa fac asta timp de 3 luni. dupa care cred ca o sa merg ptr vitro . Sau ............nu stiu ce sa mai fac.... :(
Intrebarea mea este : trebuie luat numai pana la ovulatie??? eu am citit ca trebuie luat pana nu iti mai vine ciclu,sau 3 luni . Daca nu e prinsa sarcina , cum poate sa afecteze ???
ne mai auzim
va pup


buna ,a cest forum nu este asha de populat dar in mod sigur ai sa gasesti raspunsuri pe forumul d einseminare, iti trimit link-ul:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=20&TOPIC_ID=166498#7062328


multa sanatate si sa dea domnul sa ai in curand un sambure in burtica!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph

bobocel de 6 luni


Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput