Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISA_SAS spune:

Buna, tin s ava spun ca nu sunt gravida desi imi doresc tare mult,dar poate o sa se intample luna asta. Din punct de vedere medical nu am nimic doar ca nu vine bebe. Ce sfaturi imi dati, asta e a 4 a luna si nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA_SAS spune:

Buna, fetelor si asa a mai trecut o luna si luna aceasta am sanse sa cred ca sunt insarcinata deoare ce CM nu vin asta e a 2 a zi si sper sa nu apara. De regula mie nu imi intarzie ci e fix. Ce ziceti? A si pecizez ca am anumite simptome: ma duc foarte des la toaleta,am stare de voma si uneori o usoara ameteala. sper ca de dataa sta sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA_SAS spune:

buna fetelor tin sa va spun ca ar fi trebuit pe 31/03/11 sa isi faca aparitia Cm dar nimic si as vrea sa imi fac un test dar mie frica sa nu iasa doar o linie, azi suntem in 06/04/11 ce ziceti o sa imi vina Cm ca eu nu vreau sa imi vina. Nu prea am simptome asa ce si ce dar nu asa cum am citit ca au altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Buna CRISA_SAS si eu sunt in situatia ta , la fel si eu sunt bine din punct de vedere medical, dar la mine e alta problema , nu prea am timp sa prestez sotul meu are un serviciu care nu ai permite sa stea pe acasa si vine doar o data pe saptamana , si cand vine e mort de obosit dar asta e nu am ce face, eu am un CM scurt de 24,25,26 de zile si luna trecut am crezut ca sunt insarcinata ca am prestat da miau venit uratii simpteam ca o iau razna de necaz dar am trecut cu bine peste asta , si acum luna asta am avut Cm pe 24-04-11 si sa terminat pe 28-04-11 si am avut noroc a venit sotul acasa si am prestat si eu o singura data in ziua a 11 al CM ca sotul era foarte obosit lam lasat sa doarma eu incerc de 6 luni sa ramai insarcinata , am luat antibebe 2 ani cu pauze la 6 luni binenteles, dar la mine a trecut 5 luni de cand incerc sa raman insarcinata si parca nu mai am razbdare , totul o sa fie bine ai sa vezi, dumnezeu nu ne va uita nu iti pierde sperantaeu miam facut la teste in fiecare luna de nu le mai stiu numarul , am chelyuit o gramada de bani pe teste si tot timpul am fost dezamagita , eu locuiesc in belgia si aici sunt super scumpe testele , off ce mult am mai vorbit sper sa ne auzim cu bine si capul sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

buna, am uitat sa i-ti spun eu iau si acid folic de cand mi-a inceput CM luna asta , mi la recomandat doctora de aici, sa nu uiti sa intri sa ne povestesti ce sa mai intamplat cu tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea2011

Buna, dragele mele! Eu am incercat 6 luni sa raman insarcinata. Amandoi eram tare nerabdatori, dar bebe se lasa asteptat. O prietena mi-a imprumutat un monitor de fertilitate, de la clear blue.Te ajuta sa depistezi cele mai fertile 2 zile. Am fost reticenta cand l-am utilizat, dar am zis ca nu am nimic de pierdut daca incerc.Asa ca l-am folosit.Si am ramas din prima luna!!!
Cat despre doctori buni din Constanta, prietenele mele care sunt proaspete mamici,imi recomanada pe dr. Lutescu!
Mult Succes!

Buna. Felicitari pentru sarcina. Sunt si eu o aspiranta mai veche la titlul de mamica. Incercam de 3 ani sa avem un BB dar pana acum nu s-a intamplat, datorita ovarelor micropolichistice si a cm neregulat. Imi poti spune unde gasesc un monitor de fertilitate de la clear blue si cat ar costa? M-ar ajuta f. mult sa-mi determin zilele fertile, mai ales ca cm e f. neregulat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA_SAS spune:

Buna fetelor, sunt asa de fericita ca o sa fiu mamica, am facut un test si are 2 liniute e cea mai mare realizare a mea
sunt fffffffffff fericita si va doresc din suflet ca si voi sa fiti la fel de fericite ca mine. Eu mam rugat mult la dumnezu si ma ascultat si iata ca acum o sa fiu si eu mamica, cei drept ca am baut si BRANCA URSULUI 2 luni dar si doamne doamne face minuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada86 spune:


Felicitari Crisa!!!! Multa sanatate tie si puiului tau!

Sper sa ne "molipsim" si noi de la tine!




Imi doresc si eu un ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Felicitarii CRISA i-ti doresc o sarcina usoara si un bebel cel mai sanatos dupa lume , sa iti ajute dumnezeu sa al cresti mare si sa fiti sanatosi sper sa fiu si eu asa de fericita ca tine si cu branca ursului cum e ? poti sa imi spui si mie mai indetaliat? eu nu locuiesc in romania dar merg acasa de pasti si daca a functionat la tine miasi lua si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany-ela spune:

felicitari crisa,ma bucur mult pt tine

eu am luat branca ursului si mi-a dereglat ciclul treb sa imi vina pe 9 mi-a veni a cuss un pic si s-a oprit.nu stiu ce sa iau sa imi reglez cmvoi ce ma sfatuiti?i sa mai intamplat cuiva de la branca ursului?semne ar fi sa vina dar nimic.......offf

Mergi la inceput