Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

ehehe kitty,..lasa ca eu mi-as dori sa raman ultima..macar sa raman.

Sincer cred ca e compromisa si luna asta..ca nu cred ca ovulez...adica nu am nici mucusul cervical si nici nu ma doare burta ca de obicei and am ovulatie...e adevarat ca dupa calculele mele ar tr sa ovulez pe 19. Sa vedem...ce ne rezerva Doamne Doamne.
Ca ai vazut ce ne spunea Alina...bebe vine cand vrea DD nu cand vrem noi.

Oricum eu luna viitoare te astept cu liniute.


Alinushali...vesti ceva referitoare la nasturelul tau diin burtica?...ai inceput sa ai greturi , ceva simptome? Sa ai mare grija de tine si sa te menajezi!!!

Alina, iti doresc sarcina la termen si bebe sanatos. In ce saptamana esti?

Sa facem o recapitulare, inteleg ca numai eu si Kityy am ramas codase?...lasa Kityy si cand vom ramane noi insarcinate, venim cu gemeni.

..va puppicesc..ma bag la sominic ca maine o iau de la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

nu am greturi , doar uneori asa ceva subtire, in schimb sunt deranjata la burta de cand am aflat ca sunt gravi. oricum ti-am ascultat sfatul si de luni intru in cm, ca la munk nu se mai poate sta si tot luni ma duc sa fac o eco ca nu mai am rabdare , vreau sa vad daca este bine si acolo unde trebuie.....ca ma trec tot felul de ganduri negre.Am facut in z 33 un beta si mi-a iesit 333 si nu se incadreaza nicaieri pe graficul ala........ma gandesc daca este extrauterine?sau poate sunt gemeni? dar pana nu-mi spune la eco ca totul e bine nu am liniste


va sa veniti cu vesti bune ca eu inca va astept sa mergem cu toate la odisee , nu plec inca

Cu ajutorul LUI DD si A Maicii Domnului sunt 4+

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

http://lbdf.lilypie.com/DtA8p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

felicitari si din partea mea alinushali.iti urez o sarcina usoara si evita cat mai mult efortul la servici.am fost si eu la gine si a zis ca examenul care mi l-a facut ea e perfect normal.abea astept rezultatul muncii depuse.vape toate si spor la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRETUALINA spune:

Citat:
citat din mesajul lui walkiria

ehehe kitty,..lasa ca eu mi-as dori sa raman ultima..macar sa raman.

Sincer cred ca e compromisa si luna asta..ca nu cred ca ovulez...adica nu am nici mucusul cervical si nici nu ma doare burta ca de obicei and am ovulatie...e adevarat ca dupa calculele mele ar tr sa ovulez pe 19. Sa vedem...ce ne rezerva Doamne Doamne.
Ca ai vazut ce ne spunea Alina...bebe vine cand vrea DD nu cand vrem noi.

Oricum eu luna viitoare te astept cu liniute.


Alinushali...vesti ceva referitoare la nasturelul tau diin burtica?...ai inceput sa ai greturi , ceva simptome? Sa ai mare grija de tine si sa te menajezi!!!

Alina, iti doresc sarcina la termen si bebe sanatos. In ce saptamana esti?

Sa facem o recapitulare, inteleg ca numai eu si Kityy am ramas codase?...lasa Kityy si cand vom ramane noi insarcinate, venim cu gemeni.

..va puppicesc..ma bag la sominic ca maine o iau de la capat.



SUNT IN SAPTAMANA 12 SI 3 ZILE, AM INTRAT SA VAD CE MAI E NOU, DA NU PREEA SUNT IN APELE MELE AZI , AM MICI STARI DE GRETURI UN NOD IN GAT CAT CASA, MAI STAU IN PAT , MAI ATIPESC , MAI VIN LA VOI SA VAD CE MAI VRB,
POATE CA MAINE MA VOI SIMTI MAI BINE


alinus
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kos25 spune:

buna fetelor ,am intrat pe acest forum pentru a discuta cu voi despre posibilitatea unei sarcini in cazul meu.Nu pot sa discut cu nimeni pt ca nu pot avea incredere in nimeni si pentru confirmare prin test de sarcina si prin control ginecologic este prea devreme ,asa ca am nevoie de experienta si de sfaturile voastre..Luna trecuta mi-a venit ciclul pe 22 ,mai exact pe 22 mai ,pe 3 iunie luna aceasta am avut contact sexual adica exact in a 13-a zi a CM ,vreau sa specific faptul ca nu am un CM regulat ,imi vine fie la 30 ,fie la 35-40 de zile ,asadar nu stiu cand am ovulatie iar mucusul l-am simtit dupa data de 7-8 si a tinut cam 6-7 zile senzatia de umezeala ..off ,acum stau si imi analize toate simptomele ca sa imi dau seama daca as putea sa fiu sau nu insarcinata ,CM trebuie sa vina dupa 22 iunie iar eu simt de 1 sapt dureri la ovare ,sanii sunt inflamati si mamelonele ridicate ,oboseala ,am senzatie de voma si pana acum nu am avut probl de acest gen ,mai exact simt cum voma urca pana sus apio coboara inapoi in stomac ..nu stiu ce sa cred ,cel mai rau ma sperie durerile de ovare pe care le am cam de la 1 sapt dupa contactul respectiv ,spuneti-mi ceva,orice ,e posibil sa fiu insarcinata?nu este perioada optima pt un copil ,nu acum..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina-bubulina spune:

felicitari alinushali sanatate multa sa ai sanatos si frumos. kitty nu esti singura eu sunt aici. nu sa lasat cu liniute asa ca sa speram ca o sa fie cu noroc luna care vine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

sa speram bubu.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

fetele ce mai faceti?nu am mai auzit nimic de ceva timp ......pe unde umblati

kitty, walkiria astept vestile cele mari .......nu mai stiu ce zi sunteti .....cand va testati.Kitty ....am uitat u ai facut hsg si astepti cm-ul ......tin pumnii sa fie bine luna asta

-icei la toate fetele fara exceptie

Cu ajutorul LUI DD si A Maicii Domnului sunt 5+
momente din viata

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

salut alinushali...eu sunt bine...mi-a venit cm...si asteptam sa vedem luna asta....poate se lasa cu
walkiria unde esti???????...da-ne vesti bune....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

alinushali
kitty

Am intrat pe lista fetelor de la aspirante otimiste >20, ca am vazut ca voi nu mai dati niciun semn. Va invit si pe voi sa scrieti acolo...fetele sunt niste scumpe , te incurajeaza si mai mult decat atat afli si f multe chestiuni interesante. E o atmosfera suuuuper!!

Eu sunt biiine deocamdata...maine imi fac testul...cred ca luna asta e bebe, dupa simptomele pe cae le am. Am discutat si cu fetele de la aspirante si cele gravidute mi-au spus ca au avut si ele simptomele mele.
Deci....maine imi iau inima in dinti si imi fac testul, cu toate ca sunt Z28. Va anunt si pe voi aici, dar oricum eu zic sa incepeti si voi sa scrieti acolo.
Alinushali, tu ai inceput sa scrii la odisee?

Kitty..hai ca poate luna asta e cu noroc..sa dea Dumnezeu sa se prinda bebita!!!

Mergi la inceput