Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

Alinushali eu as zice sa nu mai fii atat de stresata.si asta poate fi un motiv petru care nu se prinde. stiu ca e greu dar incearca sa fii si tu mai indiferenta.
Danutza felicitari si din partea mea ca nu am apucat sa te felicit. ce ai pvestit tu cu statu cu picioarele in sus si cu dusu la baie a doua zi le-am facut si eu luna trecuta si nu s-a prins. oricum o sa continui la fel.
Mult succes si spor la treaba fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

salutare fetele! vreau sa va spun ca azi am facut hsg-ul...brrrrrrrr!!!!!!!!!..e groaznic...dar sper sa fii meritat..pt ca doctorul mi-a zis ca o trompa era infundata si cealalta nu.nici acum nu mi-a trecut durerea...nici nu stiu cum s-o descriu..acum parca ma doare asa burtica ca la ciclu,dar azi parca imi infigea niste ace..dar pt bebita fac orice..de luna viitoare ne punem pe treaba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

alinushali nu ne-ai spus daca ti-au venit nesuferitii...sper sa nu
walkiria cred ca esti in perioada de ovulatie...tin pumnii sa se prinda ceva...
va pupacesc pe toate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

kitty ma bucur ca ai trecut cu bine de etapa asta sa ne dai vesti cu liniute luna viitoare . Eu .......nu mi-a venit si asa suparata eram ca nu mai vin rushii k am facut un test ieri si spre surprinderea mea, terifiata fiind, a iesit pozitiv. Acum nu ma intelege gresit imi doresc bebe enorm de mult, dar am facut efort la munca, iar eu nu prea am voie pentru k asta a fost motivul pierderii primei sarcini. Acum ma duc la doc tocmai pe 30 , ca am sunat-o si a spus ca este prea devreme, asa ca mai astept. Acum sunt tentata sa fac teste in fiecare zi sa vad daca mai este acolo bebe

Va doresc numai bine la toate si sa vina la toate barza

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

Alinushali,
FELICITAAAAAAARI!!!!!!
Ma bucur enorm pt tine..ti-am spus eu sa nu iti pierzi speranta.
Ai mare mare grija de tine acum, incearca sa mergi la un medic competent care sa te indrume ce sa faci de acum inainte ca sa il tii pe bebica in burtica pana la termen. in locul tau eu mi-am lua concediu cel putin pana treci de primul semestru... e adevarat ca nush daca iti permit sefii tai. Dar merita sa incerci.
Sa DD ca bebita sa stea cumintel si sanatos in burtica pana la termen..iti doresc asta din tot sufletul.


Fetelor hai ca au inceput liniutele sa vine...care e urmatoarea?

Eu luna asta nush ce o sa fie, ca la cum ajung acasa de la munca (11 noaptea) nu mai sunt in stare de nimic si acum acum vine perioada de varf. Si se pare ca asa de ocupata si stresatavoi fi pana in august cu munca asta.

Kitty, pt bebita merita sa induri orice durere...inteleg ca ti-a dat tratament pt desfundarea trompei? Sau cum se face, nu nu ma pricep.
E bine cel putin ca ti-ai descoperit problema, ca sa stii ce sa tratezi. Am o prietena care de 5 ani incearca si nu reuseste iar medicii ii spun si ei si sotului ei ca sunt sanatosi tun.
Asa ca de luna viitoareprestare la maxim...si parca te si vad cu liniutele.

Va pupicesc pe toate

Inca o data pt Alinushali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRETUALINA spune:

buna fetele
felicitari Alinushali,, sa ai grija de tine sa nu te obosesti, sa manci mese dese si sanatoase, eu primele trei luni am fost o adevarata doamna nu am facut efort deloc am poftit doar ce am vrut, si am facut doar ce am vrut, am incercat sa ma odihnesc dupamasa 2 ore, si sa fiu linistita.
Iti doresc o sarcina usoara fara greturi, si sa fiti sanatosi.
Eu azi merg la ecograf sa vedem ce mai face mogaldeata lui mama.
Va pup fetelor si cat mai multe liniute

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRETUALINA spune:

CE FAC FETELE , E LINISTE PE AICI , EU NU MAI POT DE FERICIRE,O FERICIRE PE CARE VO DORESC SI VOUA SI SIU CA INTR-O ZI VA VE-TI INTALNI CU EA SI O VE-TI TRAI ASA INTENS.
AZI AM FOST LA ECOFRAFIE SI AM UN BEBE NAZDRAVAN I-MI FACEA CU MANA DADEA DIN PICIOARE SI CAND RADEAM FACEA HOPA -MITICA, IL VAD SI ACUM CUM FACEA EL TUMBE LA MAMA IN BURTICA, ESTE UN MOMENT DEOSEBIT

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:





bravoooooooooooo alinushali!!!!!!!!!!!!!!
ma bucur enorm pt tine si sa dea dd sa fie bine de data asta.
cred ca in curand o sa fiu singura pe aici......pt ca deja aproape toate sunteti mamici.
walkiria sa vedem care o sa fie prima....eu sau tu?
alinushali sa ai grija de tine....ca totul sa fie bine.
walkiria ...da dr mi-a dat tratament pt 3 luni...la inceputul fiecarui ciclu...si daca dupa astea 3 luni nu raman...urmeaza laparoscopia.eu sper sa se fii desfundat acum la hsg si sa nu mai fie nevoie...cu d-zeu inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRETUALINA spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitty-27





bravoooooooooooo alinushali!!!!!!!!!!!!!!
ma bucur enorm pt tine si sa dea dd sa fie bine de data asta.
cred ca in curand o sa fiu singura pe aici......pt ca deja aproape toate sunteti mamici.
walkiria sa vedem care o sa fie prima....eu sau tu?
alinushali sa ai grija de tine....ca totul sa fie bine.
walkiria ...da dr mi-a dat tratament pt 3 luni...la inceputul fiecarui ciclu...si daca dupa astea 3 luni nu raman...urmeaza laparoscopia.eu sper sa se fii desfundat acum la hsg si sa nu mai fie nevoie...cu d-zeu inainte.

Bafta si iti tin pumni, eu am avut o mica rana pe col care imi bloca orificiul, si de aceea nu am ramas insarcinata, dupa 2 luni de tratament cu ovule si o pauza in care pur si simplu nu aveam chef de am incercat o singura data in 9 aprilie si in 12 am facut cauterizarea nici nu am sperat sa fi ramas insarcinata da chiar atunci am ramas , deci 4 luni pauza, si o singura noapte de si cauterizarea , cum vrea dumnezeu asa se intampla

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

multumesc alina...sper sa te urmez si eu pe tine...iti doresc o sarcina usoara si o nastere si mai si...

Mergi la inceput