Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(74)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

provista - caut, caut
inca nu mi-e clar care-i mai bun: cu vapori calzi sau reci

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni


hai sa cautam impreuna

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

provista - sigur ramane ceva
arsura pe oala

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

provista - sigur ramane ceva
arsura pe oala

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni


da da

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

provista - ok, cautam

stau si ma gandesc cate aparate care bazaie (incetisor ce-i drept) voi avea in camera bebelui
ca eu va ziceam ca am si purificator
si cum stau cu babyphonul la cap, ma fasaie toata noaptea

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

provista - sigur ramane ceva
arsura pe oala

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni




Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

provista - ok, cautam

stau si ma gandesc cate aparate care bazaie (incetisor ce-i drept) voi avea in camera bebelui
ca eu va ziceam ca am si purificator


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni


si mai e necesar si umidificator?

Umidificatorul ultrasonic nu e mai ok? produce aburi la temperatura camerei crescand astfel umiditatea aerului, fara insa a influenta temperatura camerei.
Este foarte practic vara sau iarna, atunci cand aparatele de are conditionat sau aparatele de incalzit usuca aerul, cauzand iritarea cailor nazale
Este silentios
Are un consum minim de energie.
Include un senzor de apa, care deconecteaza automat aparatul atunci cand nivelul de apa este prea scazut.

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

gianina dar intreb si eu oare nu sunt suficiente pt aerul din camera purificator si acel ap. Salin este necesar si umidificatorul?
adica ce vreau sa zic aerul nu este bun respirabil in camera cu aparatele pe care le ai deja?

ai inteles ceva ?

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Multumim pentru felicitari si uram La Multi Ani! si "colegelor" Ariana si Ana Katherina! Va invitam sa vizionati si noua semnatura (astea nu-s asa artistice pozele, ca-s facute de mine, deh, daca "fotografu' shef" nu-i acasa...)
Petrean, se mai poarta bulinutzele rosii? Maaamaaa, cate-aveam si eu de la gradi, maica-mea le prindea cu acul de sigurantza pe perdeaua de la bucatarie, asa mandra era. Sa le etalezi si tu undeva;).

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
5luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Multumim pentru felicitari si uram La Multi Ani! si "colegelor" Ariana si Ana Katherina! Va invitam sa vizionati si noua semnatura (astea nu-s asa artistice pozele, ca-s facute de mine, deh, daca "fotografu' shef" nu-i acasa...)
Petrean, se mai poarta bulinutzele rosii? Maaamaaa, cate-aveam si eu de la gradi, maica-mea le prindea cu acul de sigurantza pe perdeaua de la bucatarie, asa mandra era. Sa le etalezi si tu undeva;).

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
5luni


f frumoasa fata ta. sa va traiasca. pai tu zici ca ""fotografu' shef" nu-i acasa"... mie mi se par f profesionale pozele pe are le-am vazut

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Aaa, legat de piersici congelate, le-am dezghetat, au iesit asa si asa, adica la gust neschimbate, dar cam moi. Nectarinele in schimb, groaznice, ft moi si parca stricate.
Putem pune pere la congelator? Asta mai am in plan, si dovlecei.


Cum am mai spus, piureul de piersici mi-a rezistat bine. Nectarine n-am pus, ca nu au "nectarin" la tara. Pere nu pun, ca a zis socra-miu ca au pere care tin si peste iarna. Dovleceii taiati cubulete si opariti rezista sigur, ca puneam si inainte pentru noi.

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Denisa, daca te-am suparat imi cer scuze, chiar m-a amuzat faza aia, nu am spus-o cu nici o rea intentie. Chiar zilele astea rideam cu sotul de noul limbaj de net, cind i-am zis ilincai brb=be right back (pe YM). El a continuat cu asl pls = age sex location please de pe vechiul si uitatul mirc, cu lma=la multi ani si nb = noapte buna....ma rog, si am ajuns si la plm ca tot ne propusesem sa incepem sa ne cenzuram limbajul "de nervi", ca fiica-mea zice deja "pu-pu-pu" si nu am vrea ca primul ei cuvint sa alature silabei de mai-nainte silaba "la
Inca o data iarta-ma !


Nu m-am suparat pe tine... scuze ca a iesit asa. M-am ofticat ca am raspuns la niste intrebari (care ce-i drept nu-mi erau adresate), dar nu s-au luat in considearare raspunsurile... in fine, nu vreau sa insist. Nici pe persoanele respective nu sunt suparata, e vina mea ca ma bag sa raspund neintrebata cand ma consider eu "avizata". Eh... mi-a trecut.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput