LMA Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (335)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Si-nca una despre gradi si ma opresc : de marti a dus-o sotul pe Me la gradi, nu a mai plans. Ba inca ieri, cand au ajuns acolo, era in hol o fetita mai mica decat Maria, cu suzeta in gura si plangea de mama focului. Fiind colega de grupa cu Me, sotul meu i-a zis Mariei: ' du-te, tati, si mangaie-o, uite ce suparata e, ai grija tu de ea, ca e mai mica'. Si Maria, curajoasa, nu a mai plans deloc si s-a dus la fetita, a luat-o de manuta si au plecat impreuna cu ingrijitoarea.
Azi dimineata, aceeasi fetita plangea... Cum a vazut-o pe Maria a venit la ea s-o ia de manuta si au plecat impreuna. Asa ca Me si-a luat in serios rolul de ocrotitoare si nu-si mai permite sa planga



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Luy, pentru curajoasa Me!
Gradinitele astea sunt si cu bune si cu rele, iar indoielile astea sunt tare pacatoase, cand nu stii exact care este realitatea de acolo, fiind si copil prea mic, care nu poate specifica exact ce pateste, daca e pedepsit sau nu, de fap la varsta lor nici nu-mi imaginez ptr ce ar putea fi pedepsiti..


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Si-nca una despre gradi si ma opresc : de marti a dus-o sotul pe Me la gradi, nu a mai plans. Ba inca ieri, cand au ajuns acolo, era in hol o fetita mai mica decat Maria, cu suzeta in gura si plangea de mama focului. Fiind colega de grupa cu Me, sotul meu i-a zis Mariei: ' du-te, tati, si mangaie-o, uite ce suparata e, ai grija tu de ea, ca e mai mica'. Si Maria, curajoasa, nu a mai plans deloc si s-a dus la fetita, a luat-o de manuta si au plecat impreuna cu ingrijitoarea.
Azi dimineata, aceeasi fetita plangea... Cum a vazut-o pe Maria a venit la ea s-o ia de manuta si au plecat impreuna. Asa ca Me si-a luat in serios rolul de ocrotitoare si nu-si mai permite sa planga



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )



Luy, astea sunt vesti grozave! iti dai seama ce surioara ocrotitoare va fi ea? Felicitari si Domane ajuta tot sa sa o tineti! Sa stii ca si la noi era mai bine daca o lasa tati la gradi. Mi-e teama de reactia Sarei dupa o saptamana de pauza. Cat despre pedeapasa cu pricina, mai grav mi se pare motivul, daca e real. Faptul ca plange dupa mami e destul de trist, daramite sa mai fie si pedepsita pt acest lucru. Pe de alta parte, eu inca nu ma pot baza exclusiv pe povestirile Sarei despre gradi. Un pt voi si cu siguranta te vei simti mult mai linistita dupa ce vei deschide subiectul!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007) si bebe mic 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

In alta ordine de idei, vad ca nimeni nu se inghesuie sa organizeze petrecerea papanashilor, desi multa lume ar dori sa participe.
Stati asa, ca nu-i un repros ! Am scris asta ca 'justific' faptul ca m-am autosesizat si vin cu o propunere concreta : sambata, 17 octombrie, in sala mare de conferinte a hotelului Ibis de la Gara de Nord. Este putin mai mare decat cea in care am facut petrecerea anul trecut.
Ce ziceti de data ?

Revin, am putina treaba.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ana, v-ati hotarat cu scoala de dans? Au un instructor de dans tare draguta, si fetitele sunt foarte incantate, de al meu nici nu mai spun...

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

In alta ordine de idei, vad ca nimeni nu se inghesuie sa organizeze petrecerea papanashilor, desi multa lume ar dori sa participe.
Stati asa, ca nu-i un repros ! Am scris asta ca 'justific' faptul ca m-am autosesizat si vin cu o propunere concreta : sambata, 17 octombrie, in sala mare de conferinte a hotelului Ibis de la Gara de Nord. Este putin mai mare decat cea in care am facut petrecerea anul trecut.
Ce ziceti de data ?

Revin, am putina treaba.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )



Gand la gand!Tocmai ce vroiam sa scriu, ca as vrea sa ajut in organizarea petrecerii, mai activ ca anul trecut!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Adelina de Greieras, la multi ani cu sanatate , sa ramai la fel de frumoasa si isteata !!!

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

hello, io cam defecta, ma ustura gatul si am treaba multa.
Luy, mie imi suna bine propunerea . In leg. cu coltul, si Adi a stat la colt, mi-a spus acasa cand l-am certat pt ceva, a zis singur "Adi, a cotz" si am vb cu miss si i-am zis ca nu-s de acord cu asta, si nici cu pedepsirea cu pus pe scaun mai mult de 1 minut. Ca am citit ca pedepsele nu au sens la varsta asta, nu le constientizeaza cum ar trebui. Si tine-out din grup trebuie sa nu depaseasca ( in nr de minute) varsta copilului, adica la 1 an un minut (dar nu la colt, ci departat de locul unde s-a produs incidentul), la 2 ani 2 minute, etc.
am vazut azi un panou cu picturi facut de grupa mica, era si a lui Adi pusa acolo, o sa o fotografiez dupa-amiaza.
Raportul de activitate a fost primul pe care l-am primit, perioada de vara s-a considerat un fel de vacanta sau acomodare, acum au intrat in programa.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



Ana Adelina, de mami Greyeras

La multi ani, sa fii sanatoasa, fericita si sa ti se implineasca tot ce-ti doresti alaturi de cei dragi!

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc

Inca una si ma duc!

Erina! Vezi ca-i faci rau lui !

Noapte buna!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!




Hei Nana mare dreptate ai! Sa stii ca m-am necajit nu gluma, asta e un defect major al meu. Sunt prea sensibila!!!

De aseara Daria prezenta o stare subfebrila asa ca astazi absentam de la gradinita. O urmaresc savad daca creste febra.

O zi frumoasa va doresc!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
14+

Fericirea este o optiune. Alege-o!!!


Stiam ca te consumi, de-aia am si scris, ca si eu tot "patimasa" sunt la faze de-astea.
De azi noapte si noi suntem cu mucisori si nasuc infundat si vad ca azi nici Hulda nu a aparut la gradi ptr ca-i bolnava. Era ragusita tare ieri si sigur o fi luat si Andrei ceva de la ea.
L-am trecut pe Imunobaby ca am mai reusit sa fentam o data mucisorii, sper sa reusim si acum.
Multa sanatate si fii cu ochii pe ea.
Intotdeauna febra indica lupta organismului impotriva unei infectii.
Draga de ea!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput