Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

MIRA,si mie imi place de mor citatul din semnatura, mi se par cele mai frumoase cuvinte despre dragoste care s-au spus vreodata... Si noi la catolici ne-am casatorit si am si imnul dragostei a fost una din lecturi in timpul ceremoniei.

GABRIELLA-T, e ca un carcel? Eu am avut carcei in sarcina anterioara, dar spre sfarsitul sarcinii, cred ca inseamna lipsa de calciu si magneziu, dar poate la tine e altceva, nu carcel.

ALEESICOO,sa dea Dumnezeu sa ni te alaturi! Daca tot vrei sa-ti faci test, fa-ti-l dimineata, ca e cea mai concentrata urina si atunci e cel mai posibil sa vezi un rezultat adevarat.

ANDRADA, bine ai venit!

Cu kg nici eu nu ma mai stresez acum, am ramas cu 4 in plus de la Luca dar asta e, alt sport decat sa-l ridic in brate de 100 ori pe zi si sus-jos pe scari n-am de gand sa fac. Dupa ce termin si cu sarcina si cu alaptatul atunci chiar va trebui sa fac ceva.

Sexul bebelusului- eu evident as prefera fetita, sa am pereche si sa am pe cine sa imbrac in rochite, insa si daca e baietel e la fel de bine, ca am experienta, numai sanatos sa fie.

MAYALILI, bine ai venit! Despre candida, mi se pare ciudat, eu stiu ca sunt ovule care se dau si in sarcina, dar poate nu chiar in primul trimestru. Poate doctorul tau vrea sa mai avanseze sarcina inainte sa te trateze. Eu stiu ca poate afecta daca il nasti natural, oricum candida e foarte frecventa in sarcina, din pacate...

ROSANNE, multumesc ca m-ai trecut in listuta!



Monica, mami de Luca si 4+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Andrada, m-am tot uitat la pozele tale si vreau sa spui ca ai o familie foarte frumoasa... reusita. Nu stiu... cand ma uit am senzatia aceea ca toti trei nu puteti face parte decat din acelasi peisaj. Se vede ca sunteti foarte fericiti si va iubiti mult, iar Antonio e o minune de baietel cu ochi albastri si inteligenti.

Mira 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Salutare burticute

am scris la capitolul celalalt. Roxy, imi poti trimite si mie parola, ai PM oricum

Ati scris o gramada si recunosc ca m-ati pierdut. Am citit tot, pe cuvant, dar nu mai stiu cine ce a zis.

Prin urmare urez bun venit noilor burticute, sarcina usoara si bebe sanatos si la termen va doresc tuturor.

Am mai citit ca au fost fete la doctor si au auzit inimioara Foarte dragut. Abia astept si eu.

stefulici ai grija de tine, stai cumintica in pat si odihneste-te

Mie deocamdata mi-e bine. Astazi am avut niste stari de simteam ca imi vine sa lesin, ma cam trec niste valuri de caldura cand si cand si ma dor sanii un pic. Si mi s-a umflat burtaaaaaaaa. Sunt balonata si umflata bine de tot. Si cam atat. Sper sa fie bine samburelul acolo. Saptamana viitoare vreau sa ajung si eu la doctor sa vedem ce si cum pe acolo.

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si 4+

Handmade by Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

stie cineva daca dr Rotaru Octavian de la Elias poate fi gasit si la un cab privat?....mi-a fost recomandat de o prietena ca ar fi un dr ff bun si are o sensibilitatea la sarcinile obtinute prin fiv
burticile

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Fetelor, va rog din suflet sa-mi spuneti cum as putea sa-mi pun si eu poza. Dupa ce dau browse si atasez poza imi spune sa astept, iar apoi imi apre scris in fereastra "Deactiv temporar". Cum as putea s-o activez, ma intreb eu...

Mira 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Tatiana, uite www.medicalcity.ro/19_obstetrica.html" target="_blank">aici gasesti ceva.

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si 4+

Handmade by Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanik09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mommy_to_be

Da, asta stiu. Insa ma gandeam ca poate e nevoie de 10 mesaje adunate de la noi toate pentru a nu mai fi moderat capitolul in sine, nu noi, ca useri.

Mira, aici nu mai e nevoie de 10 mesaje moderate ! acele 10 mesaje sunt primele 10 pe care le scrii tu pe forum, la orice pagina. bineinteles, numai daca iti schimbi user-ul intri iar la moderare. poti sa te uiti in stanga, acolo unde iti apare numele si orasul din care esti si vei vedea ca scrie, la fiecare dintre noi, cate mesaje are la activ. deci, nu trebuie sa scriem iar romane.

zmeurica din burtica are 8+



Mira 5+
[/quote]

Scuze, Mira, uite ca ma bag si eu ca musca in lapte... .. mda.. off, scuze !

Acum ma culc si eu, am facut curat de mi-au sarit capacele, macar sa fiu obosita si sa nu ma mai trezesc sa dau la bobocei la noapte.

Noapte buna si trezire fara greturi !

zmeurica din burtica are 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tissy spune:

Salutari fetelor....mama, mama!!!
Am lipsit cateva zile si deja ati trecut la alt capitol...sunteti grozave
Eu abia fac fatza la citit incat dupa ce am citit tot ce ati scris nu mai stiu ce si cui sa raspund asa ca mai bine va pun o intrebare: pentru cele care ati avut sau aveti dureri de burta, e normal sa simti si niste arsuri prin burtica? Eu asa simt....va intreb pentru ca sunt foarte stresata pe chestia asta si cum mai am cateva zile pana merg la medic sa'l intreb, poate raspunsurile voastre ma mai linistesc.
Va pup si numai bine va doresc la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Tissy, eu mai simt bolboroseli si mi-a zis doctoritza ca durerile care tb sa ma puna pe ganduri sunt intepaturile in partea de jos si crampele. Adaug eu durerea la nivelul vaginului sau anusului.

Oricum e important si cum percepem durerea , ca nu suntem la fel....asta e. Eu am suferit de migrene si tolerez greata destul de bine.

Roxy 7+


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Astazi bebe mic are 8 saptamani....
Sper sa fim bine pana la marea intalnire.

Joi imi fac analizele de imunologie si gata investigatiile pana la 12 saptamani.

Abia astept sa creasca, sa vedem ce este si sa-l simtim cum misca .

Roxy 8+


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput