Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Merci Mada,vreau sa fiu si eu optimista dar nu imi iese mereu.Ba cu cat trece timpul parca am tot mai multe ganduri.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica09 spune:

Feteleeee am si eu o intrebare...La maternitate e nevoie si de scutece sau de hainute normale?(body,pantalonasi,bluzite)


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Nu-i asa de dificil cum pare sa iti pui wrap-ul. Eu am facut exercitii cu bebelusul de jucarie a lui fiica-mea si merge brici. Important e sa-l folositi de la inceput sa se obisnuiasca bebe cu el si sa faceti cateva exercitii inainte, nu direct cu bebe. Eu la Timi am incercat tarziu pe la 3 luni, fara sa exersez prea mult inainte si nu prea i-a placut nici ei nici mie. Uite un site fain cu explicatii clare: http://www.wrapyourbaby.com/crosscradle.htm

Diana(31+), Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Participam la concursul klorane: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">dn1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

ok. am inteles acum. multumesc pentru lamuriri.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Diana is ,dar rau.Acum vreo doua zile ai zis ca la Timeea ai avut ceza programata .
Mersi de incurajare

Mada of ce rau imi pare.E atat de avansata boala?
V-am vazut in poze ,sunteti tare frumosi toti.Micutul va seamana la amandoi acum parca mai mult cu tine si cand era bb cu tati.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinica09

Feteleeee am si eu o intrebare...La maternitate e nevoie si de scutece sau de hainute normale?(body,pantalonasi,bluzite)


28+


In cele mai multe maternitati da, trebuie duse de acasa. Hainutele trebuie sa fie spalate si calcate. Sunt si maternitati care nu permit lucruri dinafara, intereseaza-te inainte la maternitatea unde vei naste.

Diana(31+), Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Participam la concursul klorane: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">dn1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

Cristinica, depinde de maternitate. Unde nasc eu nu trebuie decat pampers.De fapt chiar daca as vrea s-o imbrac cu hainele mele nu m-ar lasa pt ale lor sunt sterile.
Stephy nici eu nu stau prea grozav cu moralul sa sti, dar la mine grijile sunt de alt domeniu. sa nu pierd sarcina, sa nu nasc prematur, bla,bla, bla. de fapt cateodata sunt chiar obsedata.
Ma duk sa pap.

29+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/photos/38427435@N02/3533794256/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinica09

Feteleeee am si eu o intrebare...La maternitate e nevoie si de scutece sau de hainute normale?(body,pantalonasi,bluzite)


28+

Sunt maternitati care nu te lasa cu hainute ci doar cu scutecele lor si altele care accepta sa il imbraci pe bebe cu ce ai tu dar cred ca pentru asta trebuie sa stea cu tine in salon.Trebuie sa intrebi la maternitatea la care vei naste ca fiecare are politica ei despre orice.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

stephy multumesc de raspuns de asta ziceam ca abia astept baby expo ca retinusem ca o sa fie cineva cu slinguri pe acolo, si vreau sa vad cu ochii mei cum se foloseste la Calin am avut un wrap confectionat de mine, dar era cam scurt si nu imi ajungea bine sa il leg, iar Calin nu a stat in el, banuiesc ca era cam strans..

DianaR multumesc de raspuns o sa ma uit si acolo. merci pentru site, atunci gasisem si eu unul si stiam sa fac o pozitie, dar am uitat intre timp

cristinica, daca nu iti dau de la maternitate tre sa ai tu hainute pt bebe de acasa, asa ca e bine sa intrebi la maternitate.

eu una sunt paranoica acum la bb2, la Calin am fost super relax, sper ca e de la hormoni.

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

Stephy, nu iubita, boala am depistat-o din scutece ca sa zic asa. Ma simt f. bine, totul e ok,doar ca trebuie sa am grija, atat. Pana si doctorita e uimita de cat de bine ma simt si cat de bune imi sunt analizele. Plus ca sarcina imi face foarte bine.

29+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/photos/38427435@N02/3533794256/

Mergi la inceput