Gravidute&Mamici de IASI (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Celia, am chestii diverse de rezolvat acum.
Asa ca, momentan, n-am vesti pentru tine
Am fost la Sibiu intr-un super week-end acum vreo 2 saptamani si tare frumos a fost.
In rest, casa, munca si urmeaza un mutat.

Emma, La multi anisori! pentru Andrei. Sa creasca mare, sa fie sanatos si sa aveti multe bucurii din partea lui.
Am trecut prin PNT cand am mers la Sibiu si m-am gandit si la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salut!

Alic am luat si eu material la metru si o sa-i cos lenjeria, doar masina de cusut sa gasesc.

Aly felicitari pt analizele bune! Las'ca trece repede timpul si acusica se intoarce David inapoi

Alina, Kriss sa va fie de bine mini-vacanta! V-am admirat si pozele

Ramona asteptam vesti cu bebe in brate

LA MULTI ANI, ANDREI!!! Emma poze de la petrecere?

Celia daca gasim canapea ok, terminam amenajatul, mai dureaza un pic, merci de intrebare.
Pai nu e fain ca Andreea mananca tzitzi pan'acu? Bine ca ai lapte! Zi-mi si mie care e secretul unei bune lactatii plsssssss . Eu am mai putin lapte acum, nici nu stiu daca o sa am de unde stoarce sa-i las sotului cat o sa fiu la facultate

lorex felicitari pt fetita!!! Sarcina usoara in continuare si o printesa sanatoasa!

Ralu sa-ti fie de bine super week-endul si spor la mutat!



---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca-Maria

bebelusha din burtica

nunta


cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Va ofer o si un laptic....

Inutsa, ce mai face printesa?

Ani, cum mai e Darius?

Celia, Stefy e o nazdravana... Acum isi iubeste "copiii", acum se capacesc....

danasor, bine ai venit la noi. Sarcina usoaar in continuare. Am vazut ca deja ti-a raspuns la intrebare. Si eu cam tot asta am auzit...

Emma, si Stefy tot doua ani zicea ca are.... Sunt asa de dulci. Un cavalerului. Cum mai e cu cresa?

Ralu, ma bucur ca ai mai intrat, dar numai la strigarea catalogului? Cum a fost la Sibiu. Sa-ti fie de bine plimbarica.

lorex, sa va bucurati de printesa voastra. Sarcina usoara in continuare.

Katy, nu mai ai mult, dar pe ultima suta de metri e cel mai greu si tu stii asta.




Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata
iulia... mersi de cafea...Darius e bine, cu unele exceptii... mofturile de la gingii... si acum nu prea mai sta fara noi, sau mai bine zis fara mine... incepe boceala una doua... speram sa treaca.
Kriss.. am vazut poze,ai o printesa minunata si fff frumoasa, imi pare rau ca nu ne-am intalnit, si noi am fost la vaporase... dar nu ne-am plimbat deoarece cealalta familie are un copil de 4 ani si are rau de masina si de vaporase si am renuntat.
inutsace iti mai face printesa?
ramona... nastere usoara, bebe sanatos si reciperare rapida



Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Neata!
Celia multumim mult pentru intrebareBia e bine,sa zic asa ...incercam sa scapam de suzeta de vreo doua zile;am fost la un control de rutina la pediatra si mi-a zis sa nu i-o mai dau,si noi am dat suzeta in fata Biei pediatrei si acum mititica ne intreaba de "suzi".Prima noapte a fost tare greu ca tot o cerea prin somn si plingea dupa ea,aseara a adormit fara plinsete si fara suzi si nici nu a mai plins dupa ea prin somn,insa de dimineata tot ma intreaba de suzi;eu cred ca incet ,incet vom scapa ea,apoi trebuie sa facem cumva sa scapam si de pampers.
Ce sa va mai zic,trebuie sa-i innoim garderoba caci a crescut si nu prea-i mai vin unele hainute...aaa si avem si mucisori,dar o sa treaca



Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

http://b2.lilypie.com/23Iqp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

am pus citeva poze mai recente in caz ca vreti sa ne vedeti http://family.webshots.com/album/574777396pyBOko?vhost=family

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

http://b2.lilypie.com/23Iqp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

mamici... a mai trecut cineva pe la TEBA ... oare gasesc hainute groase pt darius... ma refer la plovere si pantalonasi mai grosi

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salut!

Lacra, Alina printesa e bine, a avut cateva seri cu bocete de la oboseala de nu o puteam calma nicidecum, dar de 2 seri nu mai boceste asa. In rest gangureste si vorbeste toata ziua cu mami . Nu prea-mi mai este a scoala, cand stiu ca nu o sa fiu langa ea si o sa-i pierd gangurelile si zambetul .

Lacra multumesc de laptiuc . Cred ca toti copiii la varsta asta mai "capacesc" pe altii . nazdravana
Ziceai la un moment dat ca medicul ti-ar fi recomandat sa nu-i dai Stefaniei iaurt din comert pt ca ar avea fel de fel de prostii in el. Eu am yoghurtiera, care fermenteaza 1 litru de lapte + un pic de iaurt din comert. Oare iaurtul care rezulta astfel o fi OK? Ma gandesc pt mai tarziu, cand o sa incepem diversificarea cu Bia si as vrea sa o hranesc sanatos... Iaurt din lapte de tara nu am cum sa-mi prepar caci nu am de unde procura lapte.

Ella Biei sa nu mai aiba "lumanarele" . V-am admirat pozele .

Alina nu stiu de Teba, ca nu am fost.





---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca-Maria

bebelusha din burtica

nunta


cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

salutare.
de unde cumparati voi incaltaminte piele la preturi rezonabile? (pt pitici of course). da hainute mai chic/ de ex pt petrecerea de 1 an. am atatea sa v intreb cu petrecerea asta...
ce trebuie sa cumpar pt nasi?
ce trebuie sa pregatesc?
unde sa comand tortul/turta?
unde sa fac: acasa sau la un restaurant (aprox 20 pers)-stau la ap cu 3 camere?
care sunt obiceiurile?
offfff

pup pe toti




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Ella, asa a renuntat si Stefy. In prima zi a cerut-o mai insistent, a doua mai putin... a treia si mai putin si pe urma nici nu a mai intrebat de ea.... O sa renunte ea si la Pampers...
Iar cu garderoba... Nici ei nu-i mai vin hainutele...
Un domnisoarei sa nu-i mai curga nasucul... Noi luam Coryzalia pentru mucisori... ca si Stefy are ceva mucuti.

Inutsa, asa e ... si eu plang dupa orele departe de Stefy, simt ca pierd ceva drag.... care nu se va mai intoarce... dar asta e... Asa devin independenti.
Iaurt eu ii fac din lapte de tara, pe care mi-l aduce cineva sau chiar il iau din piata de la cineva de la care iau de mai mult timp... nici nu era Stefy.... Si pun in el smantana tot de casa... de tara.... Am incercat sa fac cu lapte de tara si smantana de la Danone si... nu vreau sa te ingretosez, dar dimineata cand m-am uitat la el... erau ca niste muci, ca un aracet gros... Si am zis ca nu mai iau in viata mea produse de la ei... desi aveam o parere buna cu ceva vreme in urma....

Ani, la Teba nu am mai fost de multa vreme...

iepurila, eu am comandat tortul la cofetaria Ana.... Am facut petrecerea acasa, ca eram putini, dar e multa munca si inainte si dupa.... De imbracat a avut o rochita mai deosebita de la sora mea... de catifea roz. La nasi... la noi nu a fost cu obiceiuri... asa ca nu prea stiu.... Pantofi din piele.... am luat din Felicia, dar nu-mi vine acum cum se cheama magazinul.... Daca imi aduc aminte scriu....



Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput