Lactigen B

Lactigen B | Autor: danielatt

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,

Ma confrunt cu rmatoarea problema, desi, decizia am luat-o deja.
Insa tare mult vreau sa aflu si parerile voastre.
Matei (2.5 ani), face cam de 2-3 ori pe an, rosu in gat care se transforma rapid in amigdale inflamate si si mai rapid in laringita.
Cand era mai mic am ajuns chiar la Grigore cu injectie pentru a-l lasa sa respire.
bun, acum, saptamana trecuta, ma avut iar un episod care a fost tratat cu antibiotic.
Dr. pediatru, mi-a recomandat, pentru imunizare, o schema de tratament care cuprinde LactigenB si Izopinozine.
Le-am cumparat, dar dupa ce am citit prospectul..stau in cumpana, totusi mi-se pare prea micut ca sa-i bag in organism atatia virusi.
este doar o parere a mea si recunosc ca nu sunt fan infocat al vaccinurilor (chiar mi-e teama rau de ele).
Parca prefer sa-i dau antibiotic de 2-3 ori pe an decat sa-i introduc mizeriile alea pe gat si in nasuc.
fetelor, voi aveti experienta deja, va rog sa va dati cu parerea.
Va multumesc anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielatt spune:

am vrut sa spun Lantigen B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Eu am mare incredere in pediatrul nostru,si ne-a dat si noua,mai intai lui Alex anul trecut cand avea 3 ani,impreuna cu Imunobaby si nu am avut pb peste iarna-noi nu am luat decat de 2 ori antibiotic in 4 ani si nici atunci nu era chiar nevoie,dar dr de fam ni-l daduse.Acum i-a dat si fetitei,Sara,de la inceputul lui sept,deci la 1 an si 3 lunite,cate 7 pic de 2 ori/zi o luna,apoi o luna pauza si repeta o luna.Dar repet,eu am mare incredere in pediatrul nostru,e vb de Stanciu Adrian.Si eu am citit prospectul de la Lantingen,si daca nu era ok,nu cred ca ni-l recomanda la copil de 1 an si ceva .Daca tu nu vrei sa ii dai pt imunizare Lantingen,atunci cere altceva de la pediatrul vostru.Lui Alex acum i-a dat Septilin cate 5 ml de 2 ori/zi o luna,si apoi NONI de la Calivita (ca in primavara luasem alt Noni-tahitian juice pe care l-am baut eu pana la urma ).
Deci produse pt imunizare sunt destule,doar trebuie gasit ceva in care sa aiba si parintele incredere.
sanatate multa si numai de bine sa auzim

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008


trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielatt spune:

Multumesc frumos pentru raspuns.
Am mai cautat informatii si se pare ca este chiar bun. Nu am gasit nici o parere contra.
Ma gandesc ca fiind un vaccin oral, nu poate avea efecte adverse asa cum au cele injectabile. Eu de fapt teama asta o am.
Pana la urma cred ca am sa urmez sfatul pediatrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Anul trecut in sept i-am dat pustiului care avea tunci 2,3 ani Lantigen B + Imunobaby si nu a racit deloc pana acum. Tratamentul cu Lantigen B se face timp de 1 luna.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Am incercat sa-i dau si eu Gabitei mele cand era mai mica, dar n-am avut mari rezultate. Eu cred ca si din cauza ca nu il puteam administra corect. Desi pare usor sa-i dai unui copil niste picaturi, ele trebuie tinute sublingual 2 minute ca sa se absoarba si sa aiba efect.

Eu reuseam cu greu sa o tin pa Gabita cu gurita deschisa, iar treaba cu cele 2 minute sublingual, nici atat....

Multa santate!

Mergi la inceput