Albinutze de Mai-Iunie 2009(19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancy_2405 spune:

Buna fetele.
Am avut si noi botezul sambata trecuta.A fost frumos,Alex a fost foarte cuminte,a plans doar cand l-a bagat in apa,dar si-a revenit repede.Hmmm...nasul in urma cu o luna s-a despartit de viitoarea sotie,deci va dati seama ca a botezat doar el ca asa era stabilit sa-l boteze ei,si nu mai puteam sa schimbam nimic.Colac peste pupaza,vineri mi-a venit si CM.Bine ca am putut intra in biserica,evident cu o esarfa pe cap,parca eram o babuta
Si am mai stat si in fata cu nasul sa tin lumanarea
Oricum,important este ca este crestinat puiutul.

In rest toate bune,Alexut e foarte cuminte,creste.Saptamana viitoare ma duc cu el la pediatru la vizita,sa vedem cum mai stam cu kg si cm.
Va pupic pe toate si va doresc o dupa amiaza placuta

Anca mami fericita de Alexandru George 07-05-2009

http://picasaweb.google.com/ancysimona/PozeAlexutz#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Ioana cred ca e o scumpa Sara, si puiul meu si-a descoperit piciorusele dar doar se joaca cu ele cu manutele inca nu a reusit performanta sa le bage in gurita! . Mie mi se pare ca Sara are parutul foarte des.. asa arata in poze.

strunfita intru, intru... doar ca nu prea apuc sa scriu, sunt super solicitata toata ziua Darian vrea doar in brate si e destul de marait... i se formeaza gingiile si il cam deranjeaza. Multumesc mult de urari!

alic am votat si noi zilele astea dar nu am mai apucat sa poztam, multa bafta!



Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

noi si raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN

Darian's B-day ticker!

bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Ioana, merci de intrebare. L-am terminat joi si ieri am dus proba sa vedem ce mai iese. De o saptamana mananca mai bine si de 3 zile vad o imbunatatire si la somn. Sa vedem daca o sa se vada si pe cantar ceva. Deocamdata are 6,400, destul de putin...
Vroiam sa-ti spun ca poate Sara a plans de la piersica. Sergiu cand ii dadeam piersica pe la 8-9 luni avea niste crampe groaznice, urla isteric... nici nu i-am mai dat pana tarziu.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Maria, Relusha, Carla, Cris multumim de urari! Sunteti niste scumpe!

Nici nu am observat ca doar printul meu e nascut pe 22.



Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

noi si raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN

Darian's B-day ticker!

bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

La multi ani Philip! te felicit cu intarziere dar sa sti ca e din suflet! Iti doresc toate cele bune alaturi de sotior si de printisorii tai!


La multi ani si picilor care au mai crescut cu o lunita zilele astea inclusiv puiutului meu scump care are deja 5 lunite! Mvai ce repede trece timpul!!!



Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

noi si raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN

Darian's B-day ticker!

bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ancy................sa va fie de bine botezul si pupam si noi un pui mic



Sa va spun ce mi-a facut fi-mea cand postam mai devreme...si-a luat pozitia de schior si incepe sa ma gazeze in stil mafiot..parca avea o mitraliera la buci,asa se auzea si la final i-a explodat pampersul.Las copilul sa termine ce avea de facu si pe urma o pun pe masa la schimbat..scot chestia contaminata si o pun in pungulita..intre timp sterg bucile cu servete ca sa miroasa misto..si in timpul operatiei,se imfige brotacul cu mana dupa punga cu pricina si o insfaca si incepe sa o plimbe periculos prin aer ;reusesc sa-i iau punga plimbareata si daca a vazut ca mainile ii sunt libere..hop se infige in pampersul curat si dai frate cheking la greu ..adica il degusta cu mare placereii iau pampersul si incepe sa urle..il bag sub bucisoare si ma pregatesc sa o dau cu crema ..si unde imi trage una peste mana de-mi zboara tubul cat colo..vine bunica si ma vede pe jos in patru labe si copilul cu fofoloanca goala care rade de nu mai poate si ma intreba "ce cauti pe jos?" apoi arunca un ochi la copil si zice "da' nu o mai dai cu crema?".."pai asta si caut,dar daca vrei sa te faci utila..mai bine adu carutul sus ".Acum bebe doarme fericita

mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui alic

Carla, merita inlocuit un storcator obisnuit cu un Jack LaLane.?

Laura, bafta la serv

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=1" target="_blank">votati-o pe Natalia la alc1 si alc2! Multumim!


Yummy, ce bine suna! In Bucuresti in mod sigur ar fi costat dublu ce ati avut voi acolo.
Dpdv al meu, cel mai bun storcator a fost unul rusesc. Am testat multe. Eu am un Jack LaLane adus din Franta cand pe aici inca nu se auzise de el, isi face treaba impecabil si acum, dupa aproape 7 ani. Desigur, trebuie spalat imediat dupa folosire. A meritat toti banii, raspuns final: da!

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Nicuratze, nu mai am cuvinte, ai o adevarata printesa, frumoasa foc!

cris hai ca esti tare cu povestitul. sti ce e fain? eu am o imaginatie, hehei, parca o si vad pe Miruna cum flutura punga si cum se amuza ea micuta! .

carla acum am vazut si eu.. (tot recuperez...) Felicitari si la multi multi alti ani impreuna si fericiti!



Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

noi si raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN

Darian's B-day ticker!

bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

fetele am fost la doctor ca iar a plansssssssssssssssss si are la o urechiusa cred ca otita offffffffffff si mi-a dat antibiotic lichid si nurofen pt bebe si niste picaturele sa i le pun offfffff sper sa treaca

fetele voi cum curatati urechiusele? ca eu nu prea reusesc......

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Cris, esti mortala cum povestesti
Ancy, Kiralina, felicitari pentru botez!
Roxi, Laura, Ramona, ma bucur mult ca alaptati. Pe mine ma stiti, 6 luni doar cu san, apoi incepem sa gustam incet-incet si altceva. Pana acum, n-a pus gura nici pe ceai sau apa, nici pe suzeta sau biberon, daca are mami tzatze nu-i trebuie plastice.
Relusha, multumesc mult .
Ioana, ce dragalasa trebuie sa fie Sara .

Fetele mele sunt racite si pe mine m-a apucat rau azi, de vineri pana azi am negat evidentele, dar nu mai merge. Am inceput cu oscillo, bag si panadol daca e nevoie, sper sa ne dregem pana sambata.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput