Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana asa eram si eu.
Poate poti sa-l pacalesti pe Ivan sa iti arate cu este el baiat mare si mananca singur iaurt.

Denisa, 12 +
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ma ia mai rau sila, doar ce ma gandesc cum isi intinde mancarea pe el
am sa incerc sa ma autosugestionez un pic si ma mai gandeam sa ma parfumez la greu cu ceva ce.mi place, sau un servetel parfumat sa ma tin de nas, suport orice mai putin sa calc in bucatarie, daca deschid frigiderul gata mi se taie filmu :)

denisa, tu azi te duci la endocrinolog?


roxana 12+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Azi ma duc la ginecolog . Endocrinolog nu cunosc, poate imi recomanda dr pe cineva. Inafara de analizele pt tiroida mai sunt si alte analize proaste care ma nelinistesc. Vreau sa vad ce zice dr ginecolog depre asta si sa fac un eco sa ma calmez.
Deja nu mai am stare, am stat toata ziua pe net cautand informatii.

Denisa, 12 +
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Bun venit noilor mamaici... Sa de DD sa stea BB in burtica 40 s si sa se nasca sanatosi.

Azi am fost la IOMC si am facut TT. Mi-a spus doctora de acolo ca am venit la fix, exact innainte sa dea analizele in lucru asa ca poimaine primim si rezultatul. Am fost placut impresionati de comportamentul oamenilor de acolo. De la portari, receptionista, infirmiera, asistenta, doctora...toata lumea zambea continuu si vorbeau atat de frumos ca iti era mai mare dragul sa stai acolo si te destindeai si zambeai fara sa vrei. Am plecat de acolo atat de bine dispusi si relaxati, linistiti ca totul o sa fie bine si ca rezultatul analizelor va fi bun.
La inceputul lunii viitoare trebuie sa ma duc la Cantacuzino sa fac Complexul Torch. Am inteles ca cuprinde 5 analize si fiecare costa 100 lei, un total de 500 lei. A facut cineva aceasta analiza acolo? Stiti cumva cam in cat timp vine rezultatul? Ca abia dupa ma voi duce la doctorul meu cu rezultatele si atunci voi face o noua eco poate aflam si ce carut luam.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Fetele am si eu o intrebare !

La AFP - triplu test mi-a iesit valoare mica adica 12.3 in conditiile in care val noramele ar stii S 13-15: 13-60 UI/ml
S 16-18: 16-93 UI/ml

Spuneti-mi si mie va rog daca are cineva valoare mica sau ce stiti despre asta !
Eu am facut analizele la 15 saptamani si 5 zile

e in burtica +16
Dr Anca Moisa
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev067pr_.png
Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

bun venit noilor burici si sarcina usoara!

legat de DT si TT fetelor sa vi le faceti la laboratoare bune daca tot vi le faceti!

noi avem pat de lemn de la ikea si tarc pliabil de la vip bebe..in tarc il culcam pe bebe in deplasari de fiecare data..este bine si asa..desi cred ca va faceti treaba si cu un pat pliabil cu 2 saltele..adik si pat cu saltea sus..si care se transforma in tarc..saltea jos..unde o sa doarma oricum bebe atunci cand va sta in picioare..ca sa nu cada din patut..

mult succes la gasit carucioare si patuturi..

si un pont..aveti mare grija la ce masa de infasat luat..eu nu o mai folosesc pe a mea de la 4 luni cred..de cand a inceput sa se intoarca..pt k e prea riscant..si il schimb in pat pe aleza..dar in primele luni mi-a fost chiar de folos..



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

si cadita..sa luati mare..au si la car4 la 50 lei..sau mai sunt unele frumoase dar mai scumpe cu spatar pt bebe..oricum le puteti folosi de cand e nou nascut..pana mai incolo..
acumnoi ii facem baita in cada direct..k se balaceste f bine..cu un suport pt spate



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Bun venit noilor viitoare mamici! Sarcina usoara si nastere la termen!
Roxana am trecut fix prin ce descrii tu; nu suportam mirosul de la bucatarie (sa toc ceapa a fost o corvoada), paradoxal mirosul din frigider nu-mi intorcea stomacul pe dos; icneam si ma fortam pana vomam; amanam sa-i dau sa pape lui Luca anumite alimente; aveam dureri de stomac crunte de la starea de voma... plus o stare de indispozitie pt ca nu puteam pleca aproape nicaieri ca nu stiam cand si de la ce ma apuca voma. Acum, insa, de vreo saptamana simt doar o minuscula stare de greata; inclin sa cred ca nu se vor mai intoarce simptomele urate pe care le-am avut. Partea proasta este ca pe tine abia acum te-au luat.. dar banuiesc ca n-o sa dureze f mult.
Castelana eu-s bine, profit ca nu-mi mai simt stomacul intors pe dos. Bebe din burtica da semne in continuare, spre fericirea mea... Azi-noapte m-am trezit de vreo doua ori si in ambele dati i-am simtit miscarile. Tu cum esti? Mami e mai bine?



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Salut burticilor!
Multumesc pentru felicitarile adresate puiutului meu!
Eu scriu mai rar, doar cand am vesti, altfel va citesc zilnic.
Ellanik FELICITARI pentru carutul albastru, este ca si al meu! Voi ati fost mai hotarati, ati ales si nume, noi mai negociem, ca suntem natii diferite si fiecare o tine pe a lui. Ne-om intelege noi cumva, deja cu biserica am hotarat-o, mergem pe religia lui (asa se spune ca daca e fata se boteaza in religia mamei si daca e baiat in religia tatalui). Pacat ca nu pot sa-l botez in ambele religii, cununia religioasa asa am facut-o si a fost foarte bine.
castelana iti doresc multa putere sa treci cu bine peste aceste mici greutati. Te inteleg perfect, in primele mele saptamani de sarcina mama a facut un accident vascular (s-au dovedit ca, de fapt, au fost vreo trei in ultimele luni, pe care nu le-a simtit), dar uite ca ultimul s-a lasat cu internare, din fericire s-a recuperat repede, dar a fost destul ca sa ma dea peste cap. Eu am fost alaturi de ea, dar nu a fost usor, zilnic mergeam la ea, chiar de 2 ori pe zi si culmea, dupa ce s-a externat ea, m-am internat eu cu hemoragie puternica. Multumesc Doamne ca pana la urma s-au rezolvat toate cu bine. Deci castelana, ai grija de tine, gandeste-te la puiutul tau ca el conteaza acum cel mai mult
Vad ca vorbiti despre carucioare si patuturi, foarte interesante discutiile, eu iau notite, dar nu ma bag la recomandari ca nu ma pricep, fiind primul copil. Si pe strada ma uit numai la carucioare sa vad care sunt mai usor de manevrat, altceva nici nu mai vad acum pe strada.
Si de cand am aflat ca o sa am baiat ma uit numai la baietei, cum sunt imbracati, cum se comporta si mi se par niste scumpi (mai ales cei pana la 3 anisori). Si am mai observat ca si in reclame apar doar baietei (sau mi se pare mie?)
Inca o intrebare si va las: cat v-ati ingrasat, de fapt ma intereseaza daca la voi se vede burtica, ca la mine e micuta, mai ales dimineata. M-am ingrasat 3 kg, dar astea in primele 2 luni, apoi am stagnat.
Schimb de azi semnatura, nu stiu daca maine am timp sa intru.
Va pup

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

Servus,fetelor!
Am ajuns iar la un capitol nou,sa dea Dumnezeu sa fie unul bun,cu vesti si povesti bune!

Bordeancavio,Irinabobe:bine ati venit!Sarcina usoara si nastere la termen,sanatate maxima va doresc!

Aleesicoo:Tinem pumnii si ne rugam sa fie un test pozitiv!Doamne-ajuta!

Castelana:ai mare grija de tine,incearca sa recuperezi odihna si kg. pierdute,bb depinde de tine,in primul rand!Dumnezeu are grija de mama ta sa fie bine,ai incredere! si multa putere din partea mea!

Briza marii:in cazul in care raceala persista,fa o supa de pui cu legume, superconcentrata,in care sa pui si grasimea de pe carnita,poti pune si un pic de piper si mananc-o cat e fierbinte,te va intari.Si bea ceai mult,cu muuuuulta lamaie si miere,iar e bun in raceli.Pt nas cred ca se poate folosi nazomer,e din apa de mare filtrata ,dar mare minune nu face...Si mai ziceau fetele de oscilloccocinum sau asa cevascuze,nu le am cu denumirile de medicamente...

Maria 13+
Mami de Sammy

Mergi la inceput