Pepenasi de iulie- august 2008 (145)

Pepenasi de iulie- august 2008 (145) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Primaa!
Multumim de capitol!


Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

A douaaaa!

idem...






cu 2 baieti: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Imi luai baietu' de la gradi....
Fetele cu copii la gradinita, la voi tot triajul ala cu adus copilul la gradi, schimbat la haine si incaltari, venit sa-l iei acasa iar schimbat in hainele de strada?
Se creaza o harababura, nu mai zic la lunea ii vede si asistenta, deci fiecare copil trece pe la cabinet





Are mama 2 baieti: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

FLO - noi n-avem triaj si nici asistenta ca e program scurt si n-avem asistenta. In general insa, da. Harababura aia e peste tot cred...

Ia uitati ce treaba am avut eu azi:
http://community.webshots.com/album/564227839VAKFpp?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Cine a fost domne cu capitolul pe blat?
Irlandeza cumva????? Aloooo doamnaaaa irlandezaaaaa ziceti macar PREZENT!!

Ma duc sa o pregatesc pe a' mare de balet ca acusi e ora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Eu am fost azi cu Ralu in parcul facut recent de primaria sect.4,vizavi de Palatul Copiilor.Mi s-a parut foarte frumos si aerisit.Am vazut ca sunt gratare pt cei care vor sa vina cu carne si carbuni de acasa ss ia masa in parc,mi s-a parut super.
katalyna sa-ti traiasca puiutul!Eu cunosc un baietel care a mers singur la varsta de 1 an si 6 luni asa ca stai linistita.
struluta multa sanatate!
flo ce nasol sa imbraci si sa dezbraci copilul de atatea ori...
ankalaura ce colectie de incaltaminte,toti sunt frumosi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Hello,

Madam Anka nu-s online din cauza de cupil la scoala si teme pt acasa si din cauza de cupil care se trezeste noaptea de la pana la 5-6 ori pe motiv de dintosi.

Nu io am deschis cap. Probabil kamelya pt ca nu scrie titlul complet

In rest, toate bune, revin io cand ies dintosii astia si am iara cupil de doarme noaptea!!

Pupi all around

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

fetelor, va multumesc mult de tot ...sunt bine, la Tg Mures a fost bine...si concluzia...AMR 5 saptamani si 2 ziel pana la marea intalnire ...adica pe 28 octombrie...abia astept!
In rest...e totul ok....sper sa ramana mereu asa

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


32+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 6 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Salutare gagix,

Io am un copil urlacios, de-mi vine sa imi iau campii. Nu mai poci cu creieru, nu mai suport sa il aud ca plange sau mai rau, ca urla. Noaptea se scoala de 2 ori si baloteaza cate un bibe cu lapte de fiecare data, sunt tare mandra ca am ajuns sa vb de Dav care bea lapte. Dar, mi se pare ca de cand bea lapte noaptea, mananca mai putin ziua si mult mai selectiv. Adio branza de vaci, iaurt. Rar se pacaleste cu o bucatica de mozzarela, mananca fortoso, paine cu unt sau ce i se mai pare interesant pe masa, dar mai mult se joaca cu ele. Sa nu mai vada fructe rase cu cereale, ca face greva foamei, nici cubulete nu prea se inghesuie, decat daca sunt moi (ia o pauzati is posmagii??). La pranz mananca binisor, ciorba, mancarica (nu va imaginati cantitati industriale).

Dar, nu vorbeste, dar comnica prin "aaa", "iii" cu diverse intonatii si am inceput sa ma cam prind ce vrea, dar am si momente cand ma tampeste. Acum m-a capiat, tre sa il tin la intrerupator sa aprinda si sa stinga lumina, dar daca l-am luat mi-a urlat 5 min de-mi vine sa fug pe strazi.
Nu merge in picioare singur, decat tinut de 2 maini, de o mana cam greu, cam ca cetateanu turmentat. Sper si eu ca pana la majorat isi da drumul. Maine ma duc cu ei la dr de la recuperare, sa vad daca tre sa mai fac gimnastica cu ei si daca le mai trebuie ghete ortopedice.
E asa de zvarluga, 2 secunde daca nu il urmaresti face o tampenie, se intinde, a cazut cu o masuta care are si o etajera jos, se urca pe topogan ca omu-maimuta (evident si de aici a cazut o data).

Yvo nu vrea sa mai mearga la mama, asa ca eu sunt cu nervii la pamant. Cand e ora de culcare, pe ei ii apuca joaca, impunsul, hilizeala. Pt ca nu dorm in patuturile lor decat dupa ce ii adorm si ii pun asa ... si pana atunci am de lupta. Si-au dat programul peste cap amandoi, seara se culca spre 11-12 noaptea, pt ca din cauza ciondanelilor, ziua adorm dupa 3-4 si uite asa distractii.

Caut o gradinita pt fii-mea, am scos telefoane dupa net, de miercuri plec la vizionari, ca asa nu mai poci.



Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne
BLOG

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui ankalaura


Ia uitati ce treaba am avut eu azi:
http://community.webshots.com/album/564227839VAKFpp?vhost=community


sa inteleg ca le-ai expus pentru vanzare?

proud mummy

Mergi la inceput