sexul copilului

sexul copilului | Autor: k_lili

Link direct la acest mesaj

buna fetelor,
nu stiu daca acest subiect exista pe forum, eu am cautat si nu am gasit..
eu sunt insarcinata in 8 - 9 saptamani si sunt foarte curioasa daca e fetita sau baiat, nu pot sa mai astept pana la 4 luni :) asa ca am facut niste cercetari si internet si am descoperit urmatorul lucru :
"Un zvon care exista de ceva vreme si se bucura de o acceptare relativa in comunitatea medicala este faptul ca bataile inimii difera pentru baiat de cele pentru fata. Daca vei avea o fata, rata cardiaca va fi sub 140. Majoritatea medicilor considera ca frecventa cardiaca nu este afectata de sex pana la nastere, cand bataile inimii fetelor vor creste in frecventa considerabil, comparat cu baietii."
la ecografie mi-a zis ca bebe meu are 123 batai pe min.. asta ar insemna ca e fetita (sper).
la voi se potriveste?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

la eco de 7 sapt bataile cordului fetal erau de 159 si am fetita, deci la mine nu s-a potrivit

mamica de fetita si 5s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

La mine a fost egalitate si se pare ca sunt sexe diferite: la fetita bcf 140-145, la baietel 140-150. Oricum sigur sigur vei afla la nastere.Un ecografist foarte bun mi-a zis ca nici cea mai performanta ecografie nu da un rezultat sigur in proportie de 100%.
Dar de ce e asa important sa stii sexul bebelusului?

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 21+

Mergi la inceput