Puiuti de Randunici 2008!! (312)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

ANDREEA ITZI DORESC CA DE ZIUA TA SA TI SE INDEPLINEASCA TOATE DORINTZELE, SA FII FERICITA, IUBITA, SANATOASA, SA AI PARTE NUMAI RE RAZE DE SOARE IN VIATZA TA!
LA MULTI ANI!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Asa. Azi mi se facu un asa dor de barbatul meeeu... Erau un tip si o tipa cu bicicletele, parcate langa ei, stateau intinsi langa apa la soare si pareau as de tandri unul cu celalalt! Fara pupaturi si alte cele... se tineau in brate - ca un sarut pe talpa piciorului...

Si sa ne revenim nitel. Austriecii astia sunt asa de relaxati! E contagioasa oare? Cat sa mai astept? Sa-i vezi alergand pe strada sa isi mentna forma fizica! Oare mancare nu au de facut? De calcat?? A, si sa stiti ca si in Viena gasiti rahati de caini pe trotuare, desi ei gasesc moca pungi pe strada (in chestii special amenajate) sa ii colecteze... dar vorba unei amice din Bucuresti, macar rahatii nu musca! Si la ei sunt nesimtiti care arunca una-alta pe strada... dar mult mai putini decat la noi... Cam atat.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Si noi pe-nserat!

Bubulina, atat de frumosi si de cumintei Bubulinii mici!!! Mihule, nu mai poooot de dragul Andrei, deci nu mai pooooot ! Iar de viata de zi cu zi a Nicoletei...ce sa mai zic!?!? Cum e Stefan cu scoala, ce zice?

Noapte buna tuturor!

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Olgule, Stefan e asa si asa cu scoala, dar nu din vina lui, ci din a noastra si implicit a invatatoarei, nu a avut vreodata copii nevorbitori de germana la clasa si habar nu are cum sa-i abordeze, sotul meu nu a intrebat ca i s-a parut normal sa fie informat, a mai fost si graba aia nebuna sa ne mutam... ne gandim serios sa schimbam scoala. Numai sa vina sotul.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Nico, ma gandesc ca trebuie sa fie la ei scoli pentru expati. Habar nu am, nici acolo nu ar umbla cainii cu covrigi in coada, ca probabil ca nu au profesori vorbitori de romana, oricum...Greu sa fii in pielea voastra din punctul asta de vedere. Dar solutii sunt! La anul, in ce clasa vrei sa il inscrii pe Stefan in Ro?

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Azi suntem in 20.09.2009

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Olga, sunt scoli cu experienta cu copiii care intra direct in clasa 1 sau chiar in altele mai mari fara sa stie o boaba de germana. O stiu din diverse surse, in 2-3 luni, daca se ocupa de ei, siu toti germana mai bine decat adultii care au facut cursuri peste cursuri... Acum ne orientam spre o astfel de scoala (avem 2 in vedere pana acum, una de stat si alta privata). Numai ca sunt mult mai departe, sper sa invat repede sa ma descurc si cu copiii, si cu masina (dupa ce o vom primi).

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Super-tare!! O sa te descurci cu siguranta, si cu copiii, si cu masina ( eu nu am vazut masina fara GPS la ei, deci..), si cu alaptarea si cu tot .

Acum chiar ca plec, ma bag in baie.



Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am uitat Olgule, daca ne intoarcem la anul as vrea ca Stefan sa treaca in clasa a 2-a in Ro. Sa vedem... Cu alaptarea incerc sa o raresc, ar fi ceva sa reusesc sa alaptez de 2 ori pe zi, atunci nu ar mai aparea eczemele astea la sani (azi-noapte m-a trezit nici nu mai stiu de cate ori!! bea si putina apa, statea si o gramada la san... a trebuit pe la 4 sa-l schimb, era ud, daduse scutecul pe dinafara)... si fireste ca am eczeme iar, dar trec ele! Sunt ZEEEEN!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Multumim mult fetele de aprecieri! iar m-am umflat in pene..

Nicoleta o sa fie bine cu toate! sunt sigura! inceputul e mai greu.. uite un avantaj al noii case - au baietii loc de desfasurat la greu din lipsa de mobila ..





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput