Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(72)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina26 spune:

La multi ani!
Sorina Maria, Ana Bianca,Ioana si Bogdan


Karina - mami de buburuza Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Tufete,cum scapati de muciosorii bebeilor raciti ? Ca se pare ca ne-a prins si pe noi o raceala, si ba ii infundat nasul, ba ii curg muciosorii.




purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zaizak spune:

Buna seara mamici!!!!!!! Si pe mine ma intereseaza tare mult subiectul mucisori,a fost racita acum vreo luna si tot nu-i trec mucisorii iar dr imi tot spune sa-i pun ser fiziologic dar degeaba.Multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

adee - pasaim nasucul cu apa de mare humex si aspiram cu batista sugarului - la fiecare schimbare de scutec repetam operatiunea; punem picaturi cu ophtamezone si uneori cu vibrocil (picaturile de 3 ori pe zi cate 1 in fiecare nara - ca sa nu se infecteze mucisorii si sa-i infecteze gatucul)
noi avem si aparatul de purificat aerul salin care este eficient, mai ales in perioade muciosite - o ajuta sa respire mai bine
si ca ultima masura, cand nu cedeaza si nu cedeaza si este prea infundata, facem si aerosoli
multa, multa sanatate


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

zaizak - fa un exudat nazal sa nu aiba vreun microb - si noi am patit asa si am descoperit stafilococul auriu

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zaizak spune:

Geanina unde ai facut tu exudatul si ce tratament ti-a dat? Ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zaizak spune:

la noi vibrocilul nu a dat nici un rezultat tot cite o pic ii puneam dimineata si seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame


Monnvas, mi-ai ramas datoare cu un raspuns, adica te-am scos eu datoare , ca te-am intrebat ceva si ai uitat sa imi raspunzi. Era vorba de modul in care ii dai tu Chiscutzei rosii si ardei. Fierte legumele astea sau cum? Si rosiile le dai cu tot cu seminte? Iar ardeii fara coaja, banui...



Io nu fac la aburi ca mi-e lene sa spal steamerul. Le fierb in cratita cu toate celelalte si rosia o dau prin sita, iar la ardei doar sco coaja. Oricum toate ontra la blender.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Aris am uitat sa-ti zic ca am plecat cu cerceii in buzunar. Chisca a rupt unul. Deeeci asa purtam noi cercei

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zaizak spune:

Geanina cred ca ma duc la medlife sa-i fac exudatul.Sun sa-i fac prog ca e doar lunea si joia. Mersi inca o data pt sfat.

Mergi la inceput