Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (106)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Doris_71 poti incerca si propolis..si bea compot de mere proaspat preparat cu multa lamaie...

miany
32+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaD

Buna ziua,fetelor! Este cineva din zona Galati???Va rog,raspundeti-mi...n-am mai intrat de 1 an pe forum,mai am o luna si ceva si nasc si as vrea sa fac schimb de impresii.In plus,locuiesc din august anul trecut in acest oras,asa ca sunt avida de informatii.Va pup si sarcina usoara si bebei sanatosi!
Sunt in sapt 33,UM este 28 ianuarie si DPN este 4 noiembrie.

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."



buna,Ramona..cred ca era cineva dar nu a mai intrat de foarta multa vreme....

Bine ai venit la noi!!!

miany
32+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Dankutza hai ca mai avem ceva in comun pe langa anticorpii aia Si eu nasc tot la Cantacuzino(deci eu, tu si Simina...poate mai e careva) . Am prietene care au nascut acolo si eu le-am bombardat cu intrebari Ambele au nascut natural(chiar si gemeni ) iar cei de la Cantacuzino sunt fani natural.
Despre anestezia epidurala , eu stiu ca ele si-au cumparat-o si le-a fost facuta de anestezist fara probleme atunci cand a fost nevoie. Deci fara tipete, urlete, durere. Au nascut atat de usor Sper sa avem si noi norocul asta.
Despre tampoane , ele si-au luat niste always din alea de noapte chiar daca le-a dat de la spital din alea facute de ei. Dar am inteles ca nu prea sunt de ajuns si peste always le-au pus pe astea de la spital.
Cele mai nesuferite de acolo sunt asistentele de la bebei iar cele de la mamici au zis ca-s dragute.
Ele mi-au povestit multe chestii de acolo. Mai intreaba-ma tu daca iti mai vine ceva in minte. Poate si mie imi scapa ceva
Ma bucur ca ti-a zis si de analiza pt anticorpi...deja ma gandeam ca zic fetele pe aici ca-s dusa cu pluta cu anticorpii mei
Doris eu nu am fost racita in sarcina si nu stiu ce sa-ti zic. Ai incercat ceai de lamaie ?

28+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Citat:
citat din mesajul lui DORIS_71

Fetelor chiar nimeni nu stie ce as putea lua ptr. gat? Vad ca incep sa si tusesc. As vrea sa evit pe cat posibil o raceala.


Mie mi-a folosit ceai de tei cu jumatate de lamaie stoarsa la o cana si miere multa, cat suporti de dulce. Apoi infofoleala cat suporti sa transpiri rau, in multe reprize.
Sanatate

29+ astept pe Ingrid Alexandra pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui DORIS_71

Fetelor chiar nimeni nu stie ce as putea lua ptr. gat? Vad ca incep sa si tusesc. As vrea sa evit pe cat posibil o raceala.

Doris 30+ Matteo ......

poze




la mine a mers mereu lapte caldut cu miere...sper sa et ajute si pe tine...poti sa mai storci si o lamaie si sucul sa-l bei cu miere...face minuni..ca sa nu ajungi la medicamente...
Sanatate multa!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


32+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 6 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

'elo burtici!

stephy...nici eu nu vreau boxer..categoric ..da' la cum loveste..hai poate 2-3 lectii de karate [:-))))]

dankutza, anytime

DORIS, exista un sirop homeopat, se cheama Stodal....e f. bun si dulce ...incearca-l...si in paralel, baga si ceaiuri "ferbinti" de lamaie, cu miere ...insanatosire grabnica!

Miany, daca te hotarasti la cei de la CBC....sa stii ca sunt super expeditivi. Intr-adevar, ar fi de preferat sa-i "minti" putin asupra dpn-ului, sa-l devansezi macar cu o sapt, ca sa fii sigura ca ti-l trimit in timp util. Desi nu cred ca ar intarzia atat de mult, pentru ca si cu mine au fost super ok. Eu le-am explciat ca e o oaresce sarcina cu pb...si ca voi face cezariana, rugandu-i frumos sa mi le trimita mai repede. Pe 1 sept. le-am trimis ctr. semnate si cred ca intr-o saptamana aveam kitul acasik .....ah, si dupa ce l-am primit, i-am mai stresat cu o intrebare.....pe cutie scrie ca tb pastrat la 5-8 gr.C, iar pe foaia aia de la ei cu nr. de tel scrie "la temperatura camerei"...si ma bagasera in ceata.....dar mi-au explicat ca la temp cam. se pastreaza cutia, iar continutul la 5-8


krelia 32+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Floricik la ce medic te duci la Cantacuzino?

26+ moi si Cezara Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Krelia - care va sa zica trebuie sa scot continutul si sa-l bag la frigider cand va veni cutia? Sau e vorba dupa recoltare?

Doris - mie dr. gincoloaga mi-a spus ca pot lua paracetamol simplu sau eferalgan cu vitamina C si orice pastile de supt din comert (bine daca ai diabet trebuie sa iei din alea fara zahar). Eu am avut noroc si n-am fost racita, am mai luat ocazional cand mi-era frica ca mi-a fost frig, m-a tras curentul sau am intrat in contact cu pers. bolnave - oscilococcinum. Iar eferalgan am luat la un moment dat pentru durere de cap.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Camy - petrecere frumoasa maine in deplasare si sa vii cu vesti bune
Simina - ce gatesti??
Miany - cat de bine ai inteles tu

Raluci - spor la carut, arata f fain
Dankutza - asa e cu doi doctori de cnad lumea... pentru ca singura regula in medicina este ca nu exista nici o regula . Dubioasa treaba cu vaccinul ala, eu sunt contra.. sper sa nu gresesc in schimb mi-a intrat cuiul cu anticorpii (noi suntem amandoi negativi, dar de grupe diferite, eu desigur OI)
Dienutze - eu stiu ca dupa morfo III urmeaza doar echografii de urmarire... sa vada daca nu are circulara de cordon, daca ia bine in greutate etc

all

monis 33
acum si cu poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Msi mult de raspuns Miany...sper totusi sa apara cineva!Am mare nevoie de informatii in legatura cu Spitalul Judetean...O zi superba tuturor.

33+,UM 28.01,DPN 4.11

Mergi la inceput