Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:


LA MULTI ANI Petru Alexandru & Pavel Cristian !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Va multumesc in numele meu si al sotiei mele , tuturor celor care au putut sa-si rapeasca din timpul lor , sa astearna cateva ganduri de bine si pentru noi. Pentru toate acestea va multumim si va .

Karina este bine , se recupereaza , dimineata a venit si lapticul , mai sunt ceva dureri abdominale dar multumita lui Dumnezeu , nimic grav.

Eva Maria ne-a speriat un pic noaptea trecuta, cand a inceput sa verse si dr. neonatolog a pus sa fie pusa la perfuzie ( se pare ca a inghitit ceva lichid si sange de la placenta si a avut o mica iritatie la stomacel ) . Astazi la ora 11 au scos-o de la perfuzii si au dus-o sa pape tztzi de la mami . Acum este ok si nu mai sunt probleme (speram ) .

Sofia exact ca la mami in burtica , agitata si papacioasa si deja cu forta strange degetul mamei .

Va poopam si gasiti mai jos cateva poze de ieri , sper sa ma mai linistesc si sa pot pune mai multe.

un tatic fericit si fffff emotionat.



bucati de fericire



babalutzele


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

karina, sa va traiasca frumusetile..mama.mi-au dat lacrimile...ne incuscrim?:))



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

karina Sa dea Domnu sa auzim numai de bine in continuare ! Aveti doua fetite grasane si frumoase foc !

Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi-Stefania si Teodora- (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor din septembrie! (ne cerem scuze pt intarziere)


Bun venit Darius, Robert, Sofia Andreea si Eva Maria! Va dorim viata lunga si multa sanatate! Mamicilor refacere rapida si mult laptic la bebei!

Citesc tot ceea ce scrieti si ma uit si la poze dar nu am timp sa scriu. Si acum fug ca am multa treaba.

Va doresc numai bine si sanatate bebeilor bolnaviori!

Poate revin mai tarziu si in viitor ma organizez mai bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata!

Poze din concediu: http://laurasn.shutterfly.com/gemeniirb/249 . Am pus o gramada, sper sa nu va plictisesc.

O saptamana buna puilor care merga la cresa/gradinita, spor la crecut bebelusilor si zile cat mai senine parintilor!



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

laura..mie nu-mimerge linkul:(



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

laura..mie nu-mimerge linkul:(



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006




Acum merge. Scuze, pusesem un . unde nu ar fi trebuit



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

Laura Aveti niste copii frumusei foc! Mi-au plcut pozele cu ei doi in masina si cele dupa plaja . Parca sunt doi actori mititei. Tare poza cu Bianca Andreea cand dormea in masina si avea parul pe fata. de-abia astept sa se faca si fetele mele marisoare sa putem pleca in vacante.Deocamdata suntem sechestrati la domiciliu.


Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi-Stefania si Teodora- (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna fetelor!

Bun venit pe lume micutilor ingerasi! Karina, tati, sa va traiasca minunile, sa fie sanatoase,papacioase si sa aiba o viata minunata incalzite de soarele bland al toamnei!

La multi ani puiutilor care si-au aniversat ziua de nastere! Sa fiti sanatosi, sa aveti o viata minunatat alaturi de parintii vostri!

Multumesc pentru parerile voastre legate de colectivitate. Sunt constienta ca din pacate in sistemul de stat nu se prea poate ceea ce imi doresc eu insa totusi este frustrant. Din pacate noi nu stam prea bine la capitolul sanatate. Ca si in prima saptamana cand vineri nu au mai mers, si vinerea din a doua saptamana a fost sarita numai ca de data aceasta Ana a avut temperatura mare ,39.6, care nu ceda decat cu Panadol si Nurofen intercalat la 4 ore. Abia sambata seara am scapat de temperatura dar am ramas cu nasul, iar acum Moni tuseste si ea din cauza secretiilor. Asa ca astzi mergem la doctor si nu stiu cand o sa le duc din nou. Este aiurea pentru ca deabia apucasera sa se obisnuiasca putin si acum stau acasa iar apoi o luam din nou de la capat. Le-am data si Imunobaby, propolis, polen insa se pare ca nu prea au rezultate. Voi ce le mai dati cand merg in colectivitate? Am citit despre Bronhovaxon insa si aici sunt pareri pro si contra. Sincer nu prea as vrea sa le indop cu tot felul de siropele si fara rezultat. Sa vedem ce facem ca nu putem sa o tinem tot anul asa.

Va pupam

Mergi la inceput