Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Gabitza ce poze frumoaseeee, si copiii la fel, si parintii foarte foarte!!! asa mi-au facut okii. Ce mult imi place si mie in vacatzeeee

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Belleane merci pt info. Il am deja in frigi. Ieri l-am cumparat. Sapt viitoare il facem...Doamne ajuta!

pentru Ancaurn, Nicole si Andreap pt maine...daca nu mai apuc! Mai haideti pe la noi sa mai povestim..., si

Eu nu stiu daca mai ajung maine la intalnire...dar dau cuiva un semn daca ajung. Eventual lui Alysh. Sper sa reusesc, insa!

Cleo am plecat de acs ieri, da. Am avut si treaba si am profitat si de pretext sa plecam la ora aia de acs. A fost ok. N-am resimtit pb cine stie ce!

Scriu telegrafic ca-s cu diverse pe cap. Am citit tot+vazut pozele de la munte ale Gabitei. Super vreme ati avut. Si copii veseli foc!

Sanatate multa lui Mirci!



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Scriu si eu rapid: Gabitza, suberbe pozele!

Stefany eu iti spun de ce am mai citit eu blogul: pur si simplu ptr. ca mie imi pare tare, tare rau ptr. Felicia si ptr. viata si copilaria ce a avut-o si imi pare rau ptr. David si am tot citit in speranta ca va scrie ca in sfarsit poate lasa trecutul acolo unde apartine si sa se bucure de David, in loc sa faca poze acum ptr. ca sa se bucure de ele mai tarziu. Sincer, sunt total dezamagita de ce citesc pe blogul ei, dar ii doresc din tot sufletul sa-si revina repede si sa-si creasca copilasul in liniste sufleteasca.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Salutare fetelor :)

Sunt pe acasa singurica, imi astept copilul care a fost in parc, si am pregatit casa pentru niste invitati in seara asta.

Asa ca am timp sa barfesc Il barfesc pe fiu-miu !!! Nu a vrut cu nici un chip sa doarma azi la pranz Of, e tare marait, suspectez niste dinti (ar fi si cazul, cred ca suntem codashi ) Amenintarea "mucioasa" a trecut cu bine, sper sa o tinem tot asa.

Dolores - ce tzaca sunt Data trecuta te-am botezat, ti-am spus "Delores" ... asta pentru ca unul din sistemele cu care lucrez se numeste ... Delores :p si mereu la gandesc la tine cand fac documentatie

Cine ma intreba de curte la cresa noastra ? Ca ma lasa capatzana Oricum, tanti a lui Robert are o terasa in spatele casei, nu e foarte mare, dar cand e cald si soare copii stau cu placere la aer si se joaca pe acolo. De iesit ea nu iese cu ei in parc, rar se intampla, si in nici un caz singura - iese cu fetele ei mari si isi ia si trupa de pitici. Eu incerc sa compensez seara, imi iau baietzelul pe la 5 si ne plimbam pana pe la 7 daca e frumos. Ori mergem in parcuri (avem mai multe, depinde de chef), ori efectiv mergem pe jos acasa. Mai nou Robert isi impinge singur carutzul - doar in autobuz mai sta in el, in rest merge singurel, voinicul. Uneori trebuie sa ii mai ajustez directia In rest super, ieri am fost la piata si am umplut carutzul cu legume fructe etc - bebe impingea de zor

In legatura cu Miss, si eu mai citesc blogul si ma amuza nespus Uneori e un pic socant, ca in postul despre cumnata ei (personal, nu suport insultele, vorbele urate, desi mai le zic si eu, folosesc varianta "light" hehe Totusi, inteleg ca uneori vorbele astea urate pot sa nu reflecte personalitatea vorbitorului). Si am senzatia ca scrie acolo special ca sa testeze reactiile celorlalti, nu se poate sa nu isi dea seama cata duplicitate zace in ea insasi ... ceea ce mi se pare cel mai amuzant este faptul ca pretinde ca terapia o face mai empatica (!!!) si ca i-a deschis ochii. Oricum, evident ca nici eu nu o urasc, dar nici nu mai mi-e mila de ea, pana acum ar fi trebuit sa isi dea seama de unele lucruri. David ... eu zic ca o sa fie bine, cred totusi ca il iubeste si nu isi va revarsa frustrarile peste el. Cine stie, poate pana la urma terapeuta respectiva isi va schimba abordarea. Oricum, NU este problema mea, deci nu prea imi bat capul cu asa ceva.

Pai ma duc sa imi intampin baietzelul scump si drag - am fost un pic nervoasa din cauza ca nu a dormit si acum imi pare rau

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Hello iubitele,

Am venit de la curte especially for intalnirea de maine.....deci, abia astept! Sper sa poata ajunge si Ylari, Inais si celelalte fete care nu erau sigure ca ajung....Andreap, vii? M-as bucura!

Sunt printre codasele care ureaza LA MULTI ANI Ancaurn si Nicole! Sa fiti fericite si sanatoase, dragi mamici.

In rest nimic nou despre noi. Vlad a ramas iar la soacra si va ramane si joi noapte ca vom merge la un concert al Festivalului Enescu.

V-am pupacit si ne vedem maiiiiiiineeeeeeeeeee!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Of buna seara fetelor, imi pare rau dar eu nu pot ajunge maine...

Va pup ca sunt pe superfuga

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Hmm,imi pare rau Ylari
Nici Andreeap nu stie sigur daca ajunge...doar e ziua ei miine..La multi ani scumpa.!
Si la fel pentru Nicole si Ancaurn sa va dea Dumneyeu tot ce va doriti. Si mai dati pe la noi...Zic eu care nici eu nu prea am timp si nu prea scriu.
In schimb vine ElenucaYeeee.
Vorbisem si cu GD,dar nu poae veni nici ea miine, din pacate. Sper insa sa mai repetam intilnirea si sa poata veni si ele.

Am vazut pozele Gabitzei. Sunt inca uimita cit de mult a crescut Andrei...DOamne, asa intr-o clipita parca...Foarte frumoase pozele, sa va fie de bine conceiul..
Altceva nu prea stiu ce sa mai zic..ne vdm miine, va pup

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

andreeap sa fii sanatoasa, sa te4 bucuri de minunatele tale fete, sa fii senina, si la punga plina,

edit: voiam sa va zic ca aseara am fo la contzert la Angela Gheorghiu + Vlad MIrita. Am in minte numai termeni de minunat si nemaipomenit, voci superbe, de aur etc.




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata fetele

Ieri am fost intr-o vizita,Mirciu e acum la soacramea mergem sa-l scoatem nitel afara.
E tot cu mucisori si cu ganglionii aia in zona inghinala plange si cand ii schimb pampersul...cred ca nu mai suporta sa punem mana acolo.
Bogdan spune ca probabil mai dureaza o luna pana se desumfla. Sa vedem. Eu sper totusi sa fie mai repede, ca tare ma streseaza.

Gabitzule m-am delectat cu pozele tale. Foarte frumosi sunteti!
Imi pare rau de Ylari ca nu poate ajunge...
Inais pe tine sper sa te vedem totusi! Suna daca e ceva
Cleo sa va fie de bine concertul, nici nu auzisem de respectivii...o sa ascult linkul tau mai tz ca acu e barbatemiu in camera si asculta
Simonix distractie frumoasa diseara!
SIs iti aduc si carutul?? cum facem??? ne vedem direct acolo?


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Simona, asa e, s-a lungit foarte mult si mie mi se pare din cauza asta ca e foarte slab, i se vad costitzele. Toti pantalonii din primavara sunt cu vedere la glezne. David cam ce dimensiuni inaltime/greutate are?
N-am reusit munca de convingere cu mutarea lui Andrei la gradinita noua, asa ca deocamdata ramane la cea la care a fost si pina acum.

La multi ani, Andreap !! Sa fii sanatoasa si fericita, sa ai bucurii multe din partea fetelor si a familiei!

Fetele, sa va fie de bine intalnirea de azi. Noi acum o sa plecam la mama la Buftea.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput