Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici15

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Karla de ieri dupa-masa si-a descoperit latura artistica....canta in carucior la plimbare. Totul suna cam asa "lelelele.....lalala" si cu sonorul destul de tare.

Mai unde a cam disparut toata lumea de aici? Ayla stiu are probleme. Dar restul fetelor? Dalma, Sorilea, Sima, Ramonika? Nu mai zice mai nimeni nimic. Eu si Valy tot "trancanim" pe aici.

Plec la plimbare. Revin mai deseara si sper sa vad ceva miscare pe aici.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Fetelor,eu sunt un pic cam trista,pentru ca de ieri laptele meu s-a transformat in zer si am terminat cu alaptatul.Vroiam s-o alaptez mai mult pe Ana-Maria dar ce sa fac,sa fie oare cauza tratamentul meu cu antibiotice sau ca am intrerupt 5 zile alaptatul?nu stiu.Ieri Ana-Maria a plans mai toata ziua ,nu stiam de ce,nu se mai satura de la mine,acum mananca lapte praf Aptamil,vad ca se impaca bine cu el si ma bucur ca cel putin s-a invatat cu bibe ca asta mai lipsea sa nu vrea nici bibe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

stttt liniste pe site nu deranjati

mirela bun ca papa si lapte praf si cu el se face mare,eu il mai alaptez inca dar cine stie ce consistenta mai are o fi si la mine apa chioara?dar noi de acuma suntem mari si putem renunta

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
vrem si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=5/" target="_blank"> cva1.jpg si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=16/" target="_blank">val1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

Sheannamp sa ti traiasca flacaii!
JO,soprana o faci pe strengaritza,draga de ea
Mirela,parerea mea este sa incepi cu ceva de stimulare a lactatiei,eu am fost asa de trista ca nu am avut lapte maimult de o luna,cred ca de la stres si n am putut s o alaptez.
Carla doarme acum,i am facut baitza si doarme ca un ingeras
parca de la vaccin nu mai mananca asa ,dar nu e problema incepem in 2 sapt cu un bibe de cereale si cu visol siivine ei pofta.
a inceput sa si roteasca capul f bine si un inceput de ras(vad asta in fiecare dimineata de la ora4)
am pus ceva foto cu corcodusa sunt de acum 2 sapt sa vedeti fetele ce fata mare are mama

http://www.bilder-speicher.de/fotoalbum.php?album=99658

Pepina,mama de Carla,corcodusa mami´ draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Pepina, o dragalasenie corcodusa, sa creasca mare! Si ce tatic mandru ! Lasa ca mananca ea mai bine. Daca ai impresia ca cere poate mai des de mancare si te gandesti ca nu se satura la o masa poate sa nu fie asa. Poate fi un puseu de crestere si efectiv sa ii fie mai des foame.

Mirela, de unde stii ca laptele tau e zer? Te-ai muls si ai vazut? Eu o alaptez inca...e drept ca nu mai are aceeasi consistenta (la inceput daca statea facea si smantana pe deasupra) dar e inca in regula. Bine s-ar putea sa se fi obisnuit mult cu biberonul si sa nu mai vrea sanul.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Pepina ti-am vazut corcodusa este o scumpa

Joklk poze de la aniversare nu vrei sa ne pui?
fug ca am iar treaba vreu sa varuesc,in baii,hol,bucatarie si putin in dormitor as da...sa vad ce reusesc,sunt si singurica...of of mai mai

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
vrem si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=5/" target="_blank"> cva1.jpg si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=16/" target="_blank">val1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Pepina, ai o frumusete de fetita, multi
Valy, venim sa te ajutam, dar cred ca, pana ajungem noi ..vei termina treaba
Jo, asteptam poze de la petrecere(daca vrei sa pui, binenteles)


http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Of sunt moarta de oboseala ,plec sa fac un dus si sa dormitez dar inainte sa va arat pozitia preferata a lui Luca,ziceti voi nu se face gimnast?vrea sa ma urmeze(eu am facut gimnastica 10 ani si nu m-am ales cu nimic decat copilarie ratata si muncita enorm)dar nu conteaza a trecut,va noapte buna

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
vrem si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=5/" target="_blank"> cva1.jpg si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=16/" target="_blank">val1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

asa ma alint eu

si
vreau in brate ma iei?
doua filmulete noi domnisoara din primul filmulet este gagica mea si este mai mica ca mine cu 2 saptamani dar mult mai voinica dupa cum se vede

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
vrem si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=5/" target="_blank"> cva1.jpg si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=16/" target="_blank">val1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Fetelor, eu v-as tot pune poze de la aniversare numai ca sotul meu nu apuca sa le descarce de pe aparat. Traiesc cu speranta ca zilele astea va reusii.

Valy m-a dat gata Luca. Un dulce! S-a uitat si Karla fascinata la filmuletele cu el.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput