Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(71)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06



I-am dat nurofen, i-am garnisit toate gingiile cu calgel, nimic nu pare sa aiba efect. Deja e a doua zi asa, dupa multe nopti nedormie.



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente



pansoral ai incercat?

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

FLORINELA, multa sanatate! Stiu cum e cu umblatul prin spitale, chiar la Grigore mi-am facut si eu veacul si nu e usor deloc . V-au dat rezultatele? Ce este?

Eu azi am pacalit-o cu legumele, i-am bagat branzica in ele si le-a mancat mai cu placere. Si a avut si ou.
Ca tot veni vorba, si noi tot varsta mai "inaintata" avem, sa zic si eu ce papam:
- dimineata - un bibe de lapte (eventual si titi inainte, daca mai ramane de noaptea, ca productia e pe final)
- intre 10:30-11:30 - asta a scris Ana, trebuia sa las [ v:vg30vc bbbbbbbbb bbbbbbj n - fructe (mar copt, piersica si de azi para) cu branzica si cereale
- intre 13:30-15:00 - supa (crema) de legume (morcov, dovlecel, radacina de patrunjel), de 4 ori pe saptamana cu carne de pui si ode 2 ori cu un sfert de galbenus de ou. De azi am impartit branza jumate cu fructele, jumate cu supa si a fost ok
- inre 17:30 - 18:30 - un bibe cu lapte. De saptamana viitoare intentionez sa il inlocuiesc cu iaurt
- dupa baie (aprox. 21:00) - bibe de lapte cu cereale
- noaptea inca o masa (sau 2 in ultima vreme) - titi + bibe in completare


Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Pisik dupa cum se comporta par a fi dintii. incearca si Dentinox se zice ca este mai bun. Si Stefan are crize asa noaptea dar dr zice ca nu are nicio eruptie dentara.



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Provista, nu stiu ce e Pansoral

Gianina, eu l-am facut impreuna cu piersica, dar doar o data l-am facut crud, eu de regula i-l dau copt. Poti adauga un pic de apa plata, asa facem eu cand nu puneam piersica, mi se parea innecacios marul, chiar si copt. Eu si supa tot cu apa plata o subtiez, ca fac legumele la aburi

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Gaza incearca sa coci marul sau sa-l faci la abur, il decojesti si il pasezi, poate mananca asa ca e putin mai dulce iar in piure poti sa pui suc de mar sa-l faci subtire subtire sa nu-l simta ca un piure ci mai degraba ca un suc. Mai poti incerca lingurita de silicon poate ii place mai mult

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Provista, nu stiu ce e Pansoral

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente



pansoral e gel de massage gingival pour nourrisson. pe romaneste ptr gingii cand ies dintii, costa cam 20 ron, e f bun.

www.whiteimage.ro/clients/dona/no01/Pansoral.pdf" target="_blank">uite aici
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Saby, si lui Calin ii transpira piciorusele ( si probabil si manutele daca nu le-ar tine numa-n gura ca sa pot sa-mi si dau seama) dar nu mi-am pus intrebarea daca-i de rau! Si cand suge, ii transpira tot capsorul si chiar si spaticul. Zic si eu ca-i normal ca daca nu are alte simptome care sa ma alerteze nu-l caut pe la doctori care sa bage groaza-n mine desi copchilu' n-are nika! Exemplu: la 6 sapt. Calin a facut o dermatita sau ce-o fi fost aia. Mama incepatoare, ma duc la dermato, plec cu diagnostic de dermatita atopica si c-un cearsaf de analize + 'nshpe maglavaisuri de cumparat, una mai scumpa ca alta. Ma duc si la pediatra, aia intareste diagnosticul plus ca ma pune sa schimb laptele praf, detergentul, sapunul lichid pt. baitza, eu sa-mi schimb dramatic alimentatia. Am schimbat...pediatra! Si dermatoloaga! Lui Calin i-au disparut bubitele intr-o saptamana cu apa termala si ceai de musetel! Deci pe mine m-au pierdut de mushteriu!
Iar daca e ceva serios, sunt sigura ca orice mama isi va da seama ca e ceva in neregula la puiul ei! Important e sa gasesti doctorul potrivit care sa nu-si dea cu presupusul si sa te trimita sa faci analize doar, doar s-o potrivi cu ceva.



mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Pansoral nu este recomandat copiilor sub 6 ani



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:


Monica mi-a scris ca Alex trece iar printr-un moment critic. Urmeaza pentru el (si deci si pentru ea!) 4 ore cumplite. Sa dea Domnul sa treaca cu bine peste ele!

Rugati-va pentru Alex!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

Pansoral nu este recomandat copiilor sub 6 ani



Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)

Poze


6 ani??? poate luni

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput