Gasca de Constanta *110*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Salut constanta!!!!!!!

Camy, azi am fost prin Citty cu DanaAlex si aveau la Jolidon sutiene cu bareta transparenta la spate. Nu am stiut bine nr tau ar merita sa incerci.

Dodo, felicitari pentru aniversare, si parca mai era un sarbatorit, dar am uitat. Multa sanatate si numai bine.

Ce sa va mai spun,...sunt sleita; mi-ai gasit ceva part time si acusi vreau nani. Imi pica ochii in gura......vine cineva sa ma legene?

Apropo, n-am mai vazut vreo postare de-a Alinei(MAV) si nici in lista nu mai e. Stie cineva cand face Antonio un an ?

Poop si numai bine, maine sunt tura de zi care ma omoara. Pe tura de noapte mai fug ceva mai devreme dar ziuaaaaa..... .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!
Dana acolo inca nu am ajuns , dar sigur nu-l voi rata in cautarile mele. In legatura cu mav, a solicitat sa-i sterg datele personale din lista acum cateva luni, deci daca asta a dorit, am ascultat-o. Cat despre Antonio,este nascut pe 27 octombrie.
crix & bettyk fetele frumoase . Sper sa va hotarati spre activitati cat mai placute pentru d-rele voastre.
crix pentru tati al vostru , care este de mare ajutor, frumos ca te-a lasat sa te "relaxezi" cu Alexia la shopping.
Cornelia in viata nik nu este intamplator, deci trebuie sa va mobilizati de dragul Mariei, si sa faceti fata dansatoare.

Noi am optat pentru dansuri la gradi, in particular gimnastica ritmica.

va doresc o seara buna!

***************************************
Bazar pentru Mihaita + Vreau sa nu mai fiu diferit

--------------------------------------------

Bazar pentru Bogdan
***************************

1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi

Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!!!!!!!!
Acum am cateva minute libere , Alex este cu tati, joaca carti, iar Teo este in "lumea" viselor . De azi -dimineata micuta a inceput sa bata toba, asa ca o doftoricesc cu eurespal de 2 x pe zi si ketof seara (tratament prins de la medicul ei de fam ). In we a avut o eruptie pe corp, am ajuns pe la urgenta la judetean si apoi la infectioase, concluzia a fost ca a avut o viroza eruptiva, dar in afara de eruptie si ganglioni inflamati nu a avut alte simptome de viroza. Eu ma gandeam si la o urticarie, fiindca vineri i-am dat sa manance pate de gasca, noi ceilalti care am mancat nu am avut nik, dar ma gandesc ca ea este prea mica pentru astfel de "delicatese".

Va doresc o noapte linistita si un inceput de we placut!

***************************************
Bazar pentru Mihaita + Vreau sa nu mai fiu diferit

--------------------------------------------

Bazar pentru Bogdan
***************************

1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi

Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

buna...noapte...
Am reusit sa ,,ocup,,, si eu in sfarsit locul la pc...pana acum am gatit pentru we ...
Camelia si eu cred ca a fost alergie de la pateu...Nu le dai fetelor ribomunyl? e tare bun in perioada asta rece si e mai ieftin un pic decat bronhovaxonul...si este oricum generatie mai noua.
Bianca mi-a venit cu o eruptie usoara pe corp si mi-a spus ca la pranz a durut-o burtica...Alex a avut ceva?Ma gandeam ca poate au mancat ceva ,,rau,, la gradi....
pt marti!

Cam slaba activitatea pe aici...
Dodo ce faci? n-ai mai intrat deloc...cum merge Bogdan cu gradi? Micuta ce face?
Jone...chiar n-ai timp deloc sa ne mai scri??? cum v-ati acomodat acasa?
Cornelia s-a obisnuit Stefan la gradi?Vladimir cum evolueaza? Tot cumintel?
Crixia ma bucur sa aflu vesti bune despre voi....of cu gelozia e greu...o sa mai aveti sigur episoade neplacute , care se vor estompa pe masura ce micuta v-a interactiona si va vorbi cu Alexia.
Madamsadamy...maine te astept la cafea sau pleci la jobul nou?
Bettyk ce spune scolarita? Ii place la scoala, colegii, invatatoarea ?
Adinutza..rusine sa-mi fie..nu te-am mai sunat....suntem raciti cobza de duminica... am facut baie atunci sa ne incalzim oasele...dar a doua zi am inceput cu gatul(eu) si tuse(bianca). deocamdata mergem pe tratament homeopat(bibi) si nurofen+pivalone pt nas(eu)...dar a fost tare fain...poate mai prindem vreo zi de we cald sa reeditam...
pup fetele si noapte buna...nu stiu cat timp mai am in we sa mai scriu...de cititnu se pune pb

<<<Doar eu si lumea intreaga!>>>

nasi 2009!
poze!

Blogul lui Mihaita
Blogul lui Bogdan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

buna dimineata tuturor.
Ce matinala sunt.
Daddy, despre scolarita ce sa iti spun. s-a adaptat repede si uimitor de bine.ii place tare mult la scoala iar pe invatatoare o adora,ca toti copiii de altfel. este si o fire blanda care stie cum sa ii ia si cum sa vorbeasca cu ei.ma asteptam sa am ceva probleme legate de programul ei de dupa scoala, adica facut teme. dar este foarte constiincioasa.vine acasa, papa si apoi isi face temele pentru a fi libera restul zilei. si ce ma uimeste ca si le face singura fara sa o imping eu sau sa stau eu pe langa ea.de ar fi asa si mai tarziu ar fi minunat.eu doar verific la sfarsit caietele si repetam ce avem pentru a 2 zi.
iar cu colegii se intelege foarte bine. pana acum
Va pup si va doresc un weekend minunat!

www.dropshots.com/bettyknicoleta" target="_blank">POZE NOI!scolarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

'neatza!

Camelia, n-am ajuns sa vb pt activitati, trebuie sa-mi iau avant prin oras, ca baza sta tot in mine. Soacra-mea locuieste la 2 pasi de complexul sportiv, dar.....
Hehe, tati ne-a trimis la piata simpla, ca sa scape el cred, ca nu-i place, nu prea stie ce sa aleaga, ma suna de cel putin 3x cand cumpara alimente. Mi-as fi dorit eu putina terapie prin shopping!
Dady, greu cu gelozia. Cred ca s-a estompat un pic, caci bb a inceput sa zambeasca, urmareste cu privirea, ceea ce pe Alexia o incanta si o face sa-i vorbeasca mai mult.
Bettyk, inceputul suna bine, s-o tineti tot asa! Ce parere are doamna invatatoare despre ajutorul dat de parinti la efectuarea temelor? O mamica mi-a spus ca invatatoarea copilului ei le-a transmis parintilor sa nu ii ajute acasa, ca ii incurca uneori, le explica altfel decat invatatorul si ii bramburesc.
Jone cu intarziere ...Bine ai revenit acasa!!! Dupa ce va asezati sa mai treci pe aici! Cum reactioneaza sora mai mare?
Cornelia asa este, greu am reusit sa ma adun, dar am revenit! Ti-ai depus dosarul de CIC sau esti inca in maternitate?

Despre noi, cam acelasi program, doar ca Alexia a cules deja primul virus de la gradinita. Ieri si azi a stat/sta acasa, dar la bunica ziua, caci imi e teama pentru Ana, ar fi stat nas in nas cu ea toata ziua. Vad ca se agata virusul si de noi, tati stranuta aseara, iar pe mine ma doare gatul. Era de asteptat, ma bucur ca nu a facut febra, ii curge nasul si are vocea schimbata.

In alta ordine de idei ne pregatim de botez, va fi in noiembrie, dar caut de pe acum un DJ, daca stiti cumva sau daca va distrati we-rile care urmeaza...astept recomandari!



Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Constanta,
eu mi-s varzuca...dar...SUNT...

Ambii au mucisori iar pe deasupra Isabella e si la puseu de crestere si azi noapte a papat din ora in ora...prin urmare bantui prin casa cu un elan si nu se vede ca as face ceva decat ca ma tarasc.

Bodo e incantat ca de fiecare data ca merge la gradi,ii place f mult
Isabella are activitate burta-spate-burta-spatesi incet incet descopera lumea





Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Bazar pentru:Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

buna tuturor.
Crixia, noua invatatoarea nu ne-a zis nimic legat de ajutatul la teme.dar oricum eu din punctul asta de vedere sunt o fericita.Alexia intelege tot din clasa,stie ce are de facut si cum anume asa ca eu doar verific la sfarsit si mai discutam acolo unde nu a inteles ea foarte bine. cat despre faptul sa nu fie ajutati ca mai rau ii "bramburim" nu cred ca ar fi o solutie.
mai incolo eu zic ca vor avea nevoie totusi si de un pic ajutor din partea noastra. nu sa le facem noi temele, dar sa ii ajutam sa inteleaga mai bine.plus ca in clasa I e vital si ajutorul nostru. asa consider.

www.dropshots.com/bettyknicoleta" target="_blank">POZE NOI!scolarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Pai d'aia ma mir si eu Berttyk....constat ca difera modalitatea invatatorilor. Eu am deja emotii pentru anul ce va urma, incapand de la inscrierea la scoala pana la obisnuirea Alexiei cu programul/disciplina.

Dodo, noi te intelegem! Stai cumintica acasa si poate prinzi putin somnic langa fata, trebuie sa-ti incarci bateriile!

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna ziua si de la noi!

Nu va spun ce emotii am eu de pe acum cu scoala . Plus ca nu ma pot hotara cum sa procedez: sa aleg step-ul cu programul pana dupa amiaza sau sa incerc o suta de artificii, sa gasesc pe cineva sa o ia de la scoala, sa stea cu ea, sa faca lectii pana la 4-5, cand vin eu de la serviciu si o pot lua acasa.

Tania, Stefan a fost mai bine de trei zile la gradi, dar ma astept iar la plansete serioasa sapt. viitoare cand va fi de dimineata educatoarea noua. Vladimir e un cumitel si un dulce, pupa mami pe el .

Crix, inc asunt in maternitate, mai am cateva zile si din octombrie. Eu am "prins" f. putin de prenatal.

Fetele, am si eu o rugaminte, poate stiti/auziti ceva. Cunosc doua fete de 21, 22 de ani care isi cauta serviciu. Una este studenta anul II la economie si cauta ceva part time sau cu program mai lejer, sa mai prinda si ea macar seminariile de dupa amiaza. Cealalata a terminat Liceul economic si are un mic defect de vorbire (motiv pt. care nu prea isi gaseste nimic ). Au si experienta cu copiii, plus ca sunt serioase si muncitoare.



www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput