Leoaicele DC *(45)*

Leoaicele DC *(45)* | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj



Dragi LEOAICE, veniti la un pahar de vorba, de cafea, de capuccino sau o ciocolata calda
Capitole anterioare:

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)(12) (13) (14) (15) (16) (17)
(18) (19) (20)(21) (22) (23) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (37) (38) (39) (40) (41)(42)(43) (44)


Leoaicele DC - adica cele mai fumoase, inteligente, istete, modeste, devotate, responsabile, pasionale, luptatoare, generoase, decise, curajoase, mandre, cele mai iscusite femei de pe site si din lumeee !!!

Ladymina77 - 23 iulie 1977

Iruse- 24 iulie 1968
( Irina 2 aprilie 2004)

Mamagiuliei - 24 iulie 1978
( Giulia 16 august 2004 )

Leditia - 26 iulie
( David-Christian 18 decembrie 2008)

Aurorra - 28 iulie 1979
( Robert-Matei 30 septembrie 2008)

Anca_Vlad - 29 iulie 1977
( Vlad 5 noiembrie 2003)

Iulika29 -29 iulie 1981

Adi69 - 30 iulie 1969
( Catalina-12 Martie 2002 )

Babyzapi - 30 iulie 1984
( Raphael Nicolas 23 octombrie 2008)

Livya - 31 Iulie 1979
( Mihai-14 iunie 2008)

Danyalo - 1 august 1976

Octavia75 - 2 august 1975
(Vesna -16 Octombrie 2008)

TatianaS - 2 august 1980

Katty - 3 august 1969
( Andrei 27 iulie 2002 )

Lilia80 - 6 august 1980
( Amelia 26 septembie 2004)

Zuzilici - 8 august 1974
(Isabella-Maria 21 aprilie 2006)

Annie80 - 9 august 1980
( Clau 27 Mai 2003)

Tatto -10 august 1973
(Alessia -1 august 2007 )

Ralcat- 11 august
( Mihai 27 octombrie 2005)

Copilutz -12 august 1968

Dodo_pui - 13 august 1972
( Bogdan Andrei 29 octombrie 2002
si
Isabella-Elena 1 aprilie 2009)

Rhoneea - 14 august 1987
( Pierre-Sebastien 5 iunie 2007)

Aeperju - 15 august 1978
( Andrei 21 sept 2007)

Mari-Paun - 16 august 1974
(Ema)

Yonnamarie - 16 august 1981
( Maria-Elena 5 septembrie 2006)

MsLara -17 august 1977

Catutza - 17 august 1979
( Bianca Maria-2 noiembrie 2005)

Nikolle_t - 22 august 1976
( Ioana Alexandra 9 februarie 2001)

Asta este listutza noastra !!!
Daca am uitat pe cineva, sa sara !
Bun venit leoaicelor noutzeee !
Astept poporul la semnat de condica sa nu se zica de noi ca suntem puturoase chiar in asa hal
Sa-mi ziceti sa trec si puiii de leoaice in lista !!! Si data nasterii a puilor !!!








Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Bazar pentru:Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

foarte pe scurt

Zuzulici , nu prea am cu cine sa vb ca nu am colaborate, sunt tinere si fara experienta si cred ca fara prea mare drag de copii sau pur si simplu nu stiu cum sa se manifeste daca ii plac
cu baloanele doar pt ea exclus ca ar fi diferenta intre copii, deci cade. azi la sedinta am vb cu ea sa fie macar putin mai conucativa sa o bage putin mai mult in seama ca Bia e un copil extrem de lipios/pupacios dar daca ea nici nu zambeste...
sa vedem maine ec va fi

in alta ordine ed idei de azi e pe aerosoli ca a facut o bronsiolita, nu e grav e bine ca am ajuns la spital din start, maine va merge la gradi pana la 13h ca e ok daca merge in comunitate, iar luni va sta acasa ca merge la control la dr.

va pe toate , abia astept sa citesc ce sa scris dar nu acum ca pic de somn,



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Bine ca e totul in regula Dodo! Numai bine!

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Gabi- doamne ajuta ca e totul bine!
Cata- imi pare rau ca nu e ok la gradi!
Emma- ma bucur ca sunteti bine! Si la voi e trafic???
Zuzu -cum va mai prezentati?
Daria- cum stai cu pregatirile???
Katty- impresii ??
Annie- tu ce mai zici?
Mari-sa-ti fie de bine !
Ledi- voi cum va prezentati? Sanatosi , voiosi??
Iulika- tu ce ne mai zici ??V-ati acomodat?? Pozici ceva??
Adi- cum e la scoala la voi?? Ii place scolaritei voastre??
Lilia- am vazut pozicile trimise in contul comun ! Sunt superbeee!Voi sunteti niste frumosi toti!
Ioana- nu stiu daca am zis la multi ani Mitzulicii tale...Ati inceput gradi ' deja?? Ca nu am citit chiar de-a fir a par.din urma.
Va .Am pus cateva pozici in contul comun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...
eu mi-s prin zona cu copii afara a picurat.E inourat...fata maraita(de la dinti)baiat neobosit inca de gradi ca sa doarma...

In rest ma bucur ca-i wk




Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Bazar pentru:Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Dragelor, suntem mari. De miercuri am inceput foarte incantati gradinitza, aproape alergand piticu pe strada de cat entuziasm urla pe el ... ca e baiat mare si ca se duce la gradi.
Joi deja imi promitea ca mananca tot, nu mai lasa bordel de jucarii peste tot in casa, e cuminte, nu mai vrea nici macar desene animate, numai sa ramana acasa ca nu mai vrea la gradinita. Asa ca l-am lasat acolo de mana educatoarei care il consola, pupacea si gadila, si cat am mers pe holul spre iesire am auzit numai "mamiiii, nu ma lasa aici ... mamiiii" si "tatiiiiiiii, macar tu".
Si ca sa fie tot tacamul complet ... toata noaptea a vomat, cu febra aferenta, pana la 39 ... din nou rotavirus. Am fost la gradi si am anuntat educatoarea ... avea si ea frisoane, si din 18 copii cati sunt in grupa numai 6 au ajuns azi la gradi.
Ce sa mai zic, super record.
Ca sa nu mai zic ca istetzul lui mama a venit deja cu textele "mami, daca sunt bolnavior si mi-e rau asa tare, nu-i asa ca nu ma mai duci la gradi?, stau mic si cuminte in patutz numai nu ma mai duce acolo".
Asa o fost de greu si la voi ? Ca mi se rupe inima de mila lui, ce de mai sufera el ca-l lasam acolo, dar trebe sa intre in sistem totusi.
cam asta e la mine, sper ca la voi e mai bine.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> In sufletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå fetelor!!!!

Iertare ca nu am mai intrat..Vå rog nu va supårati pe mine da??

Noi suntem bine..Bruculicå azi a facut 5 såptamani.. ce mai baiat mare..E un frumos un påpåcios si e cuminte..Plånge ff putin cand ii e foame sau il deranjeaza ceva..Lapte nu am de ajuns pt ca el papa mult..Dam tzitzi si completare..L-am nascut cu 3 630g..la o luna avea 4700 g..Un grasun..Si-a format singur program..noaptea imi doarme bine..se trezeste de 2 ori så pape..Nu va imaginati cum stau si ma uit la el cand doarme si imi vine så strig cat sunt de fericita ca il am si ca domnul mi-a dat minunea asta..

Voi termina si povestea nasterii si o voi posta..

Påna atunci NISTE POZICI cu Bruculicå al meu.

Va pup si va imbratisez..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

salutare

Iulika , tare dulce bebe mic si bucalat sa va traiasca!

Danny , ce telegrafica esti! ce faceti voi, cum sunteti? o sa intru apoi sa vad pozicile

Katty , de ec nu mai dai niciun semn? va si sper ca sunteti bine


Raluca , eu te inteleg perfect, stiu ec inseama sa urle efectiv copilul cand il lasi la gradi. Bia trece peste faza asta cam in 2 saptamani, dar apoi mai are momente cand comenteaza "azi de ce mergem la gradi ?!?"

Gabi , deci Bogdan e la gradi nu la scoala, eu am crezut ca a inceput Cl I

Daria , ce faceti voi, ce face printesa cu ochi superbi? dar catelul, nu ai mai scris nimic de el

Annie , pe unde umbli?

azi a fost rau de tot la gradi, a plans ac niciodata dar am stat pe hol si in 5 minute nu se mai auzea absolut nimic, se calmase fata mea.
va , ma duc sa caut pe net aparat pt aerosoli ca trebuie neapart maine sa cumparam



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza
Catutza, stem bine, in pregateli
Sela mi-a tinut companie ca n-am somn si a rontait morcovi Eu am pus supa pe pui, am facut frisca cu cioco, am mai scos una alta sa le semi-prepar pt maine. Imediat dau o fuga la abc. Princess doarme rupta, deh, a avut o saptamana fara somn
Iulika, pupam opilu` cuminte
Ralu, sanatate multa smecherasului tau
Restu` de fete ?

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

neata,

ni nu umblam pe nici unde, din motive de sot la munca, si Ramadhan, dar maine se termina si om iesi si pe la plimbari, desi, sa nu se interpreteze, nu imi e dor.

aca ca am stat cuminti pe aici, pe la piscina, acasa, gatit, am facut cioco de casa, la desesrt

ne pregatim de scoala, care nu stiu cand incepe, miercuri sau duminica viitoare? tre sa sun la scoala, si sper sa mi se raspunda

Katty super a fost la voi , prima zi, visez si eu aici, dar nu cred

Iulika super bb-linul, sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi

Daria distractie placuta

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Neatzaaa
O cafeluta, un ceai verde ceva poftiti , serviti!
M-a trezit matza cu noaptea in cap ca as mai fi dormit o tzara!
Noi facem bine multumim lui DD.
Cata am fost telegrafica deoarece mai am si altele pe cap si-mi tot zic macar sa intru sa scriu 2 vorbe cat de mici decat deloc!
Sunt oleaca stresata pana pun la punct toata hartzogaraia de la scoala ( muulta de altfel)si apoi ma calmez dar pana nu le vad puse la punct...
Imi pare tare rau sa aud de Bia si de Mihaita ca nu mai vor la gradi'.Nu vreau sa va povestesc de Teo ca mai rau va amarasc poate.El iubeste gradi 'si pe doamna atat de mult caci dupa somnul de pranz el credea ca merge din nou la gradi' si a inceput sa planga ca hai la doamna la gradi'.In prima zi a fost fascinat de tot -a chiaunit-o pe doamna cu intrebarile -apoi s-a calmat... deja dupa 2 zile statea pe scaunel si facea ce zicea doamna. A invatat cica si o poezie cap coada( ma rog unele cuvinte nu sunt inca f. inteligibile dar noi intelegem ce zice el acolo)-le zice in stilul propriu si personal.Stie ca la pranz vine mamaia si-l ia de la gradi'.Cu pipi spune doamnei cand e cazul( a fost o data-nu i-a placut acolo si acum se tine daca face pana acasa si face la olita lui).Cam atat. Doamna este spre ultimii ani de activitate si stie cum sa-i struneasca.
Sunt 13 in grupa dar el este inscris doar anul acesta la tara la mamaia la grupa mica -d ela anul speram sa fie un loc cat de mic si pt. el aici la Buc. Anul acesta a implinit fix 3 ani pe 15 sept. si numai la o gradi i-a oferit un loc la program prelungit plus 250 lei -sora mea a vrut program scurt- nu s-a putut .Poate la anul!
Un we minunat va doresc tuturor.
P. S. 3 fete cucuiete fara somn: DAria, Annie si moi.
Daria- sa ai spor la pregateli si distractie frumoasa! Asteptam pozici!
Annie- bine ca se termina Ramadamul. Un inceput de an scolar frumos va doresc!
Iulika- e un scump puiul tau !!! Felicitari!!

Mergi la inceput