Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

olishka - nu uita sa-ti recompensezi sotiorul pentru "buna purtare" .
Asteptam poze cu geanta minune - asta daca iti mai sta capul si la altceva inafara de .... bb2

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni


Ei sa nu credeti ca ne apucam chiar din seara asta...caci v-am zis ca mi-ar face mare placere sa schiez si eu anul acesta

Geanta nu este chiar minune...dar imi place mie mult ... chiar daca este o geanta pt lucrusoarele lui bebe, seamana cu geanta de femeie si imi place mult cum este compartimentata. Pana acum am avut o geanta gen sac unde aruncam de taote in ea si niciodata nu gaseam nimic ... Imi pare rau doar ca este crem si sigur se v-a deteriora f repede...aveau si pe negru, dar muuult mai scumpa. Ma duc sa fac poze. [

Olga, mamica lui David iepurasul



asteptam !!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Bogdana, nu i-ar folosi lui Andrei daca i-ai pune o poza cu tine sau cu familia sa o aiba la gradi sau o jucarie are ii este draga care are parfumul tau?

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)


Pt. prim zi de scoala i-am parfumat camasa lui Florin cu un strop de parfum de la minesi i-am spus ca atunci cand se simte depasit de situatie sa bage nasul in gulerul camasii. Si mi-a spus dupa ce a mirosit ca parca ar fi mami cu el...asa de bine i-a prins
Dar totusi el este mai mare....la gradi se desparte el foarte greu de tine. La scoala este invers

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

oooo am devenit matura e forum !!!


Mami lui Alexandra (03.03.09)




Felicitari

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Gata ma retrag. Ma duc sa pregatesc hainutele pt. maine dimineata si ma bag si eu la somn



FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna seara dragelor,

Stiu ca m-ati dat disparuta, dar va cer iertare...deh, imi revin mai greu, ca dupa nunta. Io nu mai sunt asa de tanara...

Multumesc celor care s-au gandit la mine. Va stiti cu siguranta. Va pup si va iubesc.

Recunosc ca mi-a fost si inca imi e f rau. Daca va mai amintiti am facut un tratament ca sa nu imi vina "Mos Cracila" la nunta...si nu mi-a venit, dar acum platesc cu varf si indesat. Imi iese prin ochi si la propriu si la figurat. Si ieri am mai dat si intr-o diaree din aia de zile mari...Asa ca...iertare pentru absenta.

Iata poze de la nunta:

http://picasaweb.google.com/luciapirlog/PozeNunta#

Va povestesc zilele viitoare cum a fost. Rezumatul: A FOST SUPER!!!


Voi ce ati mai facut? Ce am pierdut? Cum a fost la nunta?

Victor e baiat mare, are deja 2 dinti...si ma capiaza noaptea: plange/scanceste in somn, se agita, se trezeste cam la maxim 30 min, ii e foame de pe la 4...dar nu ii dau decat pe la 6, in rest papa piure de fructe la 10,30 si piure de legume la 2,30...i-am dat si branzica azi...cam atat.

Va pup, am fugit la Pitonas...


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Da, chiar asa novus. Sa ne arate olishka poze ca altfel:
1. nu ne culcam
2. nu credem ca nu se apuca deja de bb2

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Voi ce ati mai facut? Ce am pierdut? Cum a fost la nunta?



Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009


Cum a fost la munte...nu la nunta???


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Aici dovada ca nu m-am apucat de bebe2

http://picasaweb.google.com/olgagireada/GeantaBebe#

In croaziera ce credeti ca o sa fac? Acum mai stau cu voi

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

seara buna
recuperez rpd si revin


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Gigelica bine-ai revenit

Ce-mi mai place la geanta: portofelul, paturica de schimbat bebe, care se face f mica si se intretine f usor, si gentuta aceea termoizolanta pet bibe in care o sa depozitez deocamdata jucariile sterilizate lui bebe, pe care le rontaie Si mai imi place ca are muuulte, muuulte buzunarase...

Nu va suparati pe mine, dar sunt ca un copilas...nu mi-am mai cumparat demult ceva care sa-mi placa mult

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput