astept un raspuns de la cei mai invatati

astept un raspuns de la cei mai invatati | Autor: aleesicoo

Link direct la acest mesaj

am avut in luna iulie menstruatie pe data de 28, atunci am luat anticoncep pt ca pe 29 august botezam si nu vroiam sa fiu la menstra atunci, pe data de 29 aug a fost ultima pastila pe care ammai ,luat o iar pe 31 mi-a venit. bun...
s-a terminat si menstruatia si am inceput sa prestam pt , dupa calculele mele si dupa testul facut pe ovulatia a fost pe 14 septembrie(mare zi a ovulatiei)in care am prestat si atunci...pe 15 am facut o eco abdominala si mi s-a zis ca ovulez din ambele ovare, am facut eco pt ca ma intepa fff tare ovarul stg, inclusiv azi am avut intepaturi, si ma gandeam sa nu fii facut vreo anexita. nu e vb de anezita ca ovarele sunt perfect sanatoase, si ca luna asta am ovulat din abele ovare ,adstea sunt spusele medicului..bun..
azi m-a mancat undeva sa fac un test de sarcina care bineinteles ca a iesit negativ....
ca schimbare de situatie am sanii tari si durerosi, mameloanele sensibile...si ff balonata... ideea este urmat: AM SANSE SA FII RAMAS INSARCINATA?MULTUMESC ANTICIPAT

HAIDE BEBE LA MAMII IN BURTICA!!!
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Eu zic data viitoare sa iti faci testul imediat ce te dai jos din pat.

Serios vorbind, doctorul ginecolog (ca tot ai nevoie de oameni mai invatati) ce a spus IERI cand ai fost la eco??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

eu la lucrez la un spital de urgenta...SF IOAN daca ai auzit de el.. si aici nu avem sectie de gineco.. ecografia mi a fost facuta de un chirurg....
adica la primul pisu trebuie sa il fac?...si in mod cert nu sapt asta nu ?



Citat:
citat din mesajul lui Sheannamp

Eu zic data viitoare sa iti faci testul imediat ce te dai jos din pat.

Serios vorbind, doctorul ginecolog (ca tot ai nevoie de oameni mai invatati) ce a spus IERI cand ai fost la eco??????


HAIDE BEBE LA MAMII IN BURTICA!!!
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

si mi-a zis ca inca sunt la ovulatie adica pe 15.09... si ca ovarele par ff putin inflamate asta si din cauza ovulatiei.. ca endometrul este mai ingrosat( dar eu stiu ca si inainte de CM este ingrosat pt ca noi practic pe asta il eliminam)
cam atat mi a zis

HAIDE BEBE LA MAMII IN BURTICA!!!
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Testul de sarcina se face in jurul datei cand ar tebui sa ai urmatoarea menstruatiei (adica pe la sfarsitul lunii septembrie)... nu dupa o zi de la ovulatie



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

eeehhhhh stresul asta si nerabdarea si-a spus cuvantul cu toate ca eram constienta ca iese negativ...
intrebarea daca sunt insarcinata am pus-o pt viitor....adica spre menstruatie...daca am sanse... ca bineinteles ca voi face si atunci un alt test.
oricum multumesc pt rasp



Citat:
citat din mesajul lui elyanne

Testul de sarcina se face in jurul datei cand ar tebui sa ai urmatoarea menstruatiei (adica pe la sfarsitul lunii septembrie)... nu dupa o zi de la ovulatie



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)



HAIDE BEBE LA MAMII IN BURTICA!!!
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nonni spune:


ale, cred ca Sheannamp nu se referea la primul pishu ci la faptul ca ai facut testul pre arepede. sa il faci data viitoare fix dupa actul sexual.
nu te superi ca rad, nu?

sa iti raspund la intrebare (desi nu sunt cea mai invatata) eu zic ca ai toate sansele sa ramai insarcinata, ai prestat la ovulatie, ai endometrul gros deci propice de implantare...sa vedem acu. sa fie fecundarea si continutul cromozomial in regula si se va prinde.

fa testul ala putin mai tarziu, asteapta macar 2 saptamani dupa ovulatie.
daca tot lucri in cadru medical iti poti urmarii HCG in sange si vezi daca apare si creste...asta daca chiar vrei sa o iei inainte.

noi tinem pumnii, daca asta iti doresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

nu se face la noi la laborator aceasta analiza ca nu avem sectie de ginecoca iti dai seama ca eram numai la laborator
si eu sper sa iasa data viitoare cand il voi face cu II liniute



Citat:
citat din mesajul lui nonni


ale, cred ca Sheannamp nu se referea la primul pishu ci la faptul ca ai facut testul pre arepede. sa il faci data viitoare fix dupa actul sexual.
nu te superi ca rad, nu?

sa iti raspund la intrebare (desi nu sunt cea mai invatata) eu zic ca ai toate sansele sa ramai insarcinata, ai prestat la ovulatie, ai endometrul gros deci propice de implantare...sa vedem acu. sa fie fecundarea si continutul cromozomial in regula si se va prinde.

fa testul ala putin mai tarziu, asteapta macar 2 saptamani dupa ovulatie.
daca tot lucri in cadru medical iti poti urmarii HCG in sange si vezi daca apare si creste...asta daca chiar vrei sa o iei inainte.

noi tinem pumnii, daca asta iti doresti.


HAIDE BEBE LA MAMII IN BURTICA!!!
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Mergi la inceput