Teste de evaluare a fertilitatii femeii

Teste de evaluare a fertilitatii femeii | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Pentru a gasi cauza infertilitatii unui cuplu, medicii vor face o evaluare completa a fertilitatii femeii si barbatului. Acest proces incepe de obicei cu istoricul de sanatate si cel sexual, examene fizice si analize de sange. www.desprecopii.com/info.asp?id=1832" target="_blank">Iata o trecere in revista a procedurilor de investigatie pentru evaluarea fertilitatii la femei.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns faurneluta spune:

Buna
Oare testele de ovulatie sunt bune sau calculatoarele de ovulatie,care credeti ca sunt mai bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandecel spune:

Buna! Si eu sunt interesat de acest subiect. Am gasit un microscop de ovulatie numit Ovupred intr-o farmacie on-line. A auzit cineva de acest produs? Sau l-a folosit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

eu am folosit luna asta teste de ovulatie GABRIELE dar fara nici un rezultat adica linia de control a aparut iar cealalta foarte decolorata am inceput in z 9 si am facut 7 zile la rand asta in cazul meu in care cm este de 26-28 zile



buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Testele de ovula#355;ie OVIEW (canadiene) par a fi foarte bune!
Eu le-am verificat prin monitorizarea ovula#355;iei. Cānd foliculul avea 16 mm s-a pozitivat testul.
[Pu#355;in derutant este faptul c#259; la monitorizarea anterioar#259; a avut 16 mm īn ziua a 16, iar testul s-a pozitivat doar īn ziua a 17 (dunguli#355;#259; aproape identic#259; cu cea de control), 18 (dunguli#355;a chiar identic#259; cu cea de control)].

Cinci teste au pre#355;ul de 19 lei actualmente, cāndva erau 14-16 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalina spune:

Buna,
Inainte de a ramane insarcinata am folosit un test de ovulatie gen microscop care se baza pe citirea informatiei dintr-o picatura de saliva. Asta dupa ani de investigatii si monitorizari ovulatorii la ecograf. In cateva luni mi-am dat seama cum "functioneaza" exact si am stiut clar cand am ovulatia.Cred ca este sigur si are avantajul ca-si amortizeaza relativ repede costul, avand in vedere ca poate fi folosit la orice ora. Dar cea mai sigura metoda de a ramane insarcinata este: "iubiti-va mult, mult....".. Bafta !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

buna. la mine testele de ovulatie nu au avut nici un rezultat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Teste de ovulatie am folosit si eu , dar totodata cu monitorizare la eco. Asa am ramas insarcinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

da monitorizarea e cel mai bun test.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenalina spune:

buna,
nici la mine testele de ovulatie nu au functionat.
am facut 10 zile consecutive si nici intr-o zi nu am vazut diferenta.oricum este singurul test pe care il vad cu doua liniute ca cel de sarcina de cel putin un an tot cu o liniuta il vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena-adina spune:

cine ma poate ajuta si pe mine ca nu mai inteleg nimic , mi-a intarziat cm de pe 11 feb si testele mi-au iesit negative . ce sa fac ?

Mergi la inceput