Locul fetelor Nou-Venite (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Remy ce ma bucur ca a intrat. Si eu eram extraordinar de nerovasasi cand am vrut sa imi impun sa nu ma mai enervez, l-am pierdut pe
fetelor raportez in continuare intepaturile in ovarul stg, si parca le-am simtit si dreptulsi o melancolie de toata frumusetea
de fapt tristete ce melancolie


Citat:
citat din mesajul lui remy_mv

La eco ma duc abia lunea viitoare, pe 21, cand teoretic voi fi in 6 saptamani. Asa ca d'asta stau un pic cu teama. Data trecuta, la prima sarcina, nu am mai apucat sa fac eco de 6 saptamani. Dr. nu era si m-a pus sa fac bhcg...si atunci am vazut ca nu crescuse suficient. Acum m-ar tenta sa ma duc sa mai fac unul, sa vad cat s-a marit valoarea fata sa saptamana trecuta. Dar mi-am propus sa stau linistita, imi iau tratamentul cumintitica si sper ca totul sa fie bine.

O singura si mare problema am. Sunt nervoasa rau de tot. Ajung la concluzia ca devin un pericol social. Eram ieri cu niste amici care mi-au zis: "daca e de la sarcina, ne-am dus naibii 9 luni"
Ma gandesc ca poate fi si de la lipsa tigarilor, dar niciodata nu am facut asa. Si m-am mai lasat de 2 ori. O data acum 3 ani cand m-am apucat de investigatii si nu am mai fumat un an si jumatate, si o data cand am ramas in primavara, si tot nu am facut asa.
Sper sa imi treaca inainte sa ma bat cu cineva, nu de alta, dar n-am voie sa fac efort, nu?


Alesicoo - actuala mamica de javruta Gessy batranica(11ani)
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Citat:
La eco ma duc abia lunea viitoare, pe 21, cand teoretic voi fi in 6 saptamani. Asa ca d'asta stau un pic cu teama. Data trecuta, la prima sarcina, nu am mai apucat sa fac eco de 6 saptamani. Dr. nu era si m-a pus sa fac bhcg...si atunci am vazut ca nu crescuse suficient. Acum m-ar tenta sa ma duc sa mai fac unul, sa vad cat s-a marit valoarea fata sa saptamana trecuta. Dar mi-am propus sa stau linistita, imi iau tratamentul cumintitica si sper ca totul sa fie bine.

O singura si mare problema am. Sunt nervoasa rau de tot. Ajung la concluzia ca devin un pericol social. Eram ieri cu niste amici care mi-au zis: "daca e de la sarcina, ne-am dus naibii 9 luni"
Ma gandesc ca poate fi si de la lipsa tigarilor, dar niciodata nu am facut asa. Si m-am mai lasat de 2 ori. O data acum 3 ani cand m-am apucat de investigatii si nu am mai fumat un an si jumatate, si o data cand am ramas in primavara, si tot nu am facut asa.
Sper sa imi treaca inainte sa ma bat cu cineva, nu de alta, dar n-am voie sa fac efort, nu?


Categoric nu ai voie sa faci efort !!!
Si nu ai voie nici sa te enervezi.
Nici sa te gandesti la lucruri urate.
GANDESTE POZITIV !

Hai, fii optimista ca totul o sa fie bine !!!

Schimbarile temperamentale sunt normale la cati hormoni bantuie bezmetici prin organismul tau.

LOREDANA, mamica de MIRUNA CAPSUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Remy stai linistita ca totul va fi bine, si peste cateva luni ai sa ne incanti privirea cu pozici cu burtica frumoasa si rotunjoara

Alesicoo - actuala mamica de javruta Gessy batranica(11ani)
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Citat:
fetelor raportez in continuare intepaturile in ovarul stg, si parca le-am simtit si dreptulsi o melancolie de toata frumusetea
de fapt tristete ce melancolie


Aleesicoo, nu-mi vine sa cred...Pai tocmai tu ?
Ia, capul sus, si revino-ti, ca avem treaba !!!
Si cum ramane cu simptome pe care le inventam noi si cu psihicul care ne joaca feste ? "parca am simtit", "cred ca...", "poate...",

Hai fii tare!!!
Si, daca tot nu trece si nu trece,zi-ne sa plangem in grup ca sunt convinsa ca fiecare dintre noi gaseste cate un motiv. Ne descarcam si o luam de la capat ....

Oare si ovulatia produce stari ciudate ?

LOREDANA, mamica de MIRUNA CAPSUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Uite un banc sa va mai inveseliti....

Fraza anului: castigatorul Premiului Nobel pentru Literatura “In lumea actuala, se investeste de cinci ori mai mult in medicamente pentru virilitatea masculina si silicoane pentru femei, decat in vindecarea bolii Alzheimer. Din aceasta cauza in cativa ani, vom avea batrane cu #355;î#355;e mari si batrani cu p… tare, dar niciunul nu-si va aduce aminte la ce servesc”.

Fug sa-mi iau printesa de la gradinita.
Dupa-aniaza placuta.

LOREDANA, mamica de MIRUNA CAPSUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

nu stiu si nu cred ca ovulatia ar putea da asemenewa stari , dar deja
cred ca o sa ma cam chinui pana raman ma cam "bate" DD ca am dat afara

Alesicoo - actuala mamica de javruta Gessy batranica(11ani)
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

te Lorin. daca mai poti intra te asteptam cu drag

Alesicoo - actuala mamica de javruta Gessy batranica(11ani)
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

remy asa e nu ai voie sa faci efort ...deci nu bate pe nimeni deocamdata
lorin esti f tare....ai dreptate trebui sa gandim pozitiv
alesico ce ai mama....capu sus

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Aleesicoo, capul sus! Pe mine tot timpul ma durea burta la ovulatie, ma rau ca la menstruatie.... Asa ca ata trebuie sa fie. Da-i bataie si du-te si baga o pipa si pentru mine...ca tare mi-e dor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

am bagat o pipa
inafara de acele intepaturi am si sanii tari....si in mod normal mi se intaresc cu o sapt juma' inainte de CM
deci sa recapitulam simpt:
-sanii tari
-scurgere albicioasa ca aia de la ou
-intepaturi cele mai dese in ovarul stg +durere asa "surda"si cateva in ovarul drept

mai era ceva?....daca imi amintesc va zic




Citat:
citat din mesajul lui remy_mv

Aleesicoo, capul sus! Pe mine tot timpul ma durea burta la ovulatie, ma rau ca la menstruatie.... Asa ca ata trebuie sa fie. Da-i bataie si du-te si baga o pipa si pentru mine...ca tare mi-e dor...


Alesicoo - actuala mamica de javruta Gessy batranica(11ani)
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

Mergi la inceput