Abdomen extra-plat (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui kryky_55

Deus,iubita printr-un capitol pe aici pomeneai de o cura de dezintoxicare cu legume si fructe de 3 zile parca..ca tare ma tenteaza sa o tin ..dupa ziua mea...in 20 e ziua mea si de vreo luna ma gandesc la tortulet :D am zis ca chiar atunci nu am sa ma abtin sa nu pap o bucata..mai mare ..si am sa beau sampanie(mentionez ca nu am mai pus gura pe alcool de multtta vreme) ...dupa tot dezmatu ma tenteaza sa fac si eu o cura de dezintoxicare(zici ca eu is de la alcoolici anonimi) =))...
Va pup si spor la aplatizarea abdomenului!!

kryky


dupa chefuri, sarbatori, perioade de pms turbat , cand simt ca-s plina de porcarii eu fac o cura de detox adaptata la ce gasesc aici in magazine si ce-mi place mie:-)

La micul dejun un shake dintr-un iaurt de 300g , 1 lingura seminte de in macinate, 1 lingura de secara macinata polen, 1 fruct
gustare 1 suc de fructe/legume : 2 mere, 2 morcovi, 1 portocala, 1 felie telina
Pranz un bol de supa crema de legume (orice supa "adunare generala")
Gustare alt suc aceleasi ingrediente
Cina alt bol de supa sau shak-ul de dimineata
2-3 l de apa
1 cafea fara zahar ca altfel adorm la 10 dimineata

Secretul este ca toate sunt lichide si organismul i-a o pauza de la digerat - intestinele in special se simt minunat:-)
Daca ti-e foame se poate sa suplimentezi regimul dar conditia este sa fie tot lichide si sa fie light - un suc de lamaie, un ceai, un suc de legume, un bol de supa....
Efectiv prima zi poate este mai ciudata, restul 3 sau 5 sunt dementiale fiindca iti simti intestinul gol si te simti ca un fulg.
Eu beau oricum, dar atunci in mod special, drojdie de bere(tot complexul de B-uri + crom), spirulina(toti aminoacizii esentiali), 1 acid folic....daca este iarna o vit D3 si 1 calciu ...

Cam atata:-)

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi
www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

NO...am fost la sala si am facut sport usurel ca nu am avut energie:-)
Dar nu-i bai ca si maine este o zi!

Va

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi
www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Allure,iti vine bine triunghiul rosu ,merge cu steagul tarii in care locuiestisper ca nu te-a afectat prea tare,nici nu are de ce..
Pupi

http://picasaweb.google.com/home



mi se falfaie (steagul, desigur )...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss, travel... and avoid bad people

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

wow, lume noua, bun venit, Ramonika si burtica.

io momentan sunt indisponibila pentru sport, deci sa nu ma taiati de pe lista ca n-am abandonat. vreau doar sa mentionez in treacat ca exista o metoda super de pierdut kile care nu implica nici tras de fiare la sala, nici diete si mai e si super de super la capitolul serotonina. nu stiu de ce nu mentioneaza nimeni metoda asta vreodata, ca e cea mai eficienta la ars calorii. Deus stie sigur la ce ma refer. :-)) cum ar fi un grup de suport pentru slabit bazat pe metoda asta, oare? cu atata entuziasm raportam aici firimituri de mancare si transpirat in tzucahare si contorsionari si imbarligari, cand s-ar putea sa ne fie mult mai simplu si mai placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

io momentan sunt indisponibila pentru sport, deci sa nu ma taiati de pe lista ca n-am abandonat. vreau doar sa mentionez in treacat ca exista o metoda super de pierdut kile care nu implica nici tras de fiare la sala, nici diete si mai e si super de super la capitolul serotonina. nu stiu de ce nu mentioneaza nimeni metoda asta vreodata, ca e cea mai eficienta la ars calorii. Deus stie sigur la ce ma refer. :-)) cum ar fi un grup de suport pentru slabit bazat pe metoda asta, oare? cu atata entuziasm raportam aici firimituri de mancare si transpirat in tzucahare si contorsionari si imbarligari, cand s-ar putea sa ne fie mult mai simplu si mai placut.

nimic


te referi la secs?
alta mai placuta nu vad

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss, travel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

gata..am venit de la cumparaturi...si=a luat olteanul gantere..acuma sa-l vad

eu nu mi-am gasit banda elastica, in schimb mi-am luat gym ball
http://www.gymball.com/75cm-workout-ba.html

acuma ma apuc sa o testez sa vad daca sau cat de greu e sa faci exercitii cu ea


Me, me me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kryky_55 spune:

Citat:
dupa chefuri, sarbatori, perioade de pms turbat , cand simt ca-s plina de porcarii eu fac o cura de detox adaptata la ce gasesc aici in magazine si ce-mi place mie:-)

La micul dejun un shake dintr-un iaurt de 300g , 1 lingura seminte de in macinate, 1 lingura de secara macinata polen, 1 fruct
gustare 1 suc de fructe/legume : 2 mere, 2 morcovi, 1 portocala, 1 felie telina
Pranz un bol de supa crema de legume (orice supa "adunare generala")
Gustare alt suc aceleasi ingrediente
Cina alt bol de supa sau shak-ul de dimineata
2-3 l de apa
1 cafea fara zahar ca altfel adorm la 10 dimineata

Secretul este ca toate sunt lichide si organismul i-a o pauza de la digerat - intestinele in special se simt minunat:-)
Daca ti-e foame se poate sa suplimentezi regimul dar conditia este sa fie tot lichide si sa fie light - un suc de lamaie, un ceai, un suc de legume, un bol de supa....
Efectiv prima zi poate este mai ciudata, restul 3 sau 5 sunt dementiale fiindca iti simti intestinul gol si te simti ca un fulg.
Eu beau oricum, dar atunci in mod special, drojdie de bere(tot complexul de B-uri + crom), spirulina(toti aminoacizii esentiali), 1 acid folic....daca este iarna o vit D3 si 1 calciu ...

Cam atata:-)

Multumesc!!!am sa incerc ..promit!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Allure - pai tocmai ca e burtica cu ochi...
insa de prin ianuarie ashea... chiar va fi o provocare pt. mine sa am o burtica nu plata, ci concava... asa o vreau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Luminita,gymball eu o foloseam mai ales pentru abdomene si e suuuper!Nici un aparat sau orice alta metoda de facut abdomene nu am simtit ca-mi lucreaza asa de bine abdominalii.Poti sa le faci cu mingea intre genunchi si ridici trunchiul la ball sau cu mingea intre glezne si ridici picioarele.Sau,preferata mea,te intinzi pe ball,palmele la sol initial,dupa care te ridici pana formezi un unghi de cca 45 grade.Asta pune la lucru tot abdomenul.Bafta cu ganterele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Am revenit mai degraba decat ma asteptam!

Dezintoxicare de dulciuri inseamna la mine nimic altceva decat ca 3 saptamani nu mai mananc dulciuri procesate de niciun fel. Asa cum zicea si Allure, asa ma dezvat de dulcele zilnic. Sigur ca mananc in continuare fructe uscate (nu confiate) in cantitati controlate, mai ales caise care au f mult fier, iar eu sunt anemica si am nevoie. Dar absolut nimic gen biscuiti, ciocolata, prajitura, inghetata etc etc etc, ce ar putea avea zahar in ele. De asemenea, nimic cu faina alba, ca cica si asta impiedica absorbtia fierului in organism, ca si cafeaua si ceaiul negru...

Aseara am facut piept, brate, spate. Si azi dimineata m-am admirat in oglinda din spate si mi-a placut ce incepe sa se vada. Azi fac sau eliptica, sau Pilates, cred ca mai degraba a 2-a varianta, eliptica ma plictiseste de moarte!

Mergi la inceput