1 ou pe zi - e mult, e putin?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

mie nu mi se pare chiar asa mult.
eu i-as da lui david, numai ca el nu e prea mare fan oua. adica mai mananca, dar n-as zice ca ar manca in fiecare zi.

sotul meu a mancat ani de zile (vreo 7) in fiecare dimineata omleta din 3-4 oua. si eu ma gandeam ca e cam mult, dar n-a avut si nu are nimic in neregula, e sanatos tun! a inceput sa le mai rareasca pt ca s-a plictisit



Mami de pui nazdravan


Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Vivela deci s-a plictisit sotul... tare asta!

multumesc fetelor de raspunsuri.. din ce observ ca ati scris, 2-3 oua pt.copilasi e suficient pe saptamana... adica cam asa vad ca procedeaza majoritatea; banuiam eu ca asa se practica, dar in ultima vreme i-am cam servit un ou pe zi Adelutei; nu cred sa facem din asta un obicei de lunga durata, dar na, daca acum mananca mai bine oul.. carnea nu prea exceleaza la preferinte asa ca nu e niciodata supra-incarcata la stomacel... deci eu zic ca e bine pana la urma!

pentru curiozitatea mea si poate si a voastra cand aflu si parerea argumentata a pediatrei mele o sa va scriu si voua ce a zis; dar inca nu am apucat sa o sun/sa-i fac o vizita....

tinem legatura! multumesc inca o data de raspunsurile voastre!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput