Ce simptome ati avut cu baieteii??

Ce simptome ati avut cu baieteii?? | Autor: elena00

Link direct la acest mesaj

Mamicilor care ati nascut baietei sau cele care stiti ca o sa aveti,peste tot aud urmatorul lucru: Daca nu vomiti inseamna ca e baiat. Oare asa o fi? Eu am aproape 8 saptamani si singurele simptome sunt: pofta de mancare cat cuprinde, oboseala, somnolenta la maxim, greata doar la anumite mancaruri, sensibila la mirosuri, sani mari si durerosi, cam atat. Am inteles ca daca am deja aceste simptome nu o sa mai apara altele, adica asa se manifesta sarcina mea.Sincer nu am experienta si as dori sa-mi spuneti o sa mai apara si alte simptome, si daca chestia cu vomitatul si ca o sa ai baiat e sau nu e adevarata? Eu imi doresc baiat, insa nu tin neaparat la acest lucru, doar sa fie un bebe sanatos, si voinic!!

Multumesc din suflet, multa sanatate voua si bebeilor vostri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Sunt tare curioasa ce raspunsuri vei primi : eu sunt opusul tau, am toate neplacerile si simptomele pamantului, vomit de cateva ori pe zi, nu reusesc sa ma alimentez mai deloc ..ehe...chin mare.Mie imi zice toata lumea ca o sa am fata. Nu stiu daca exista o explicatie medicala pentru asta, dar si eu sunt tare curioasa cum a fost la alte fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Eu am doi baieti si o fata. Cu primul baiat am varsat zilnic,inclusiv in ziua in care am nascut. Cu al doilea baiat am varsat zilnic dar nu numai dimineata, chiar si dupa o ora de la nastere( cu el nu puteam sa mananc mai nimic, tare rau mi-a fost si am avut arsuri foarte mari aproape toata sarcina ) cu fata am v..t si cu ea dar nu atat de mult ca si la baieti( la fata doar daca vedeam magazinele alimentare, fugeam in boscheti sa....v--t )

Sarcina usoara cu bebe sanatos

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Eu am fata si baiat.
La fata mi-a fost rau ingrozitor,vomam si de 6x /zi,sensibilitate excesiva la mirosuri,oboseala maxima,cam pina la 4 luni,apoi nu am mai avut nimic.
La baiat,nu am vomitat niciodata,am mai avut greturi dar nu de speriat,oboseala moderata insa nu am putut dormi,insomnii dese,sensibilitate moderata la mirosuri.

Nu cred ca exista vreo explicatie pt teoria asta ca daca iti e rau faci fata si daca nu,e baiat insa la mine chiar s-a potrivit .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

eu am baietel si nu am vomitat decat o data,dar cred ca din cauza ca mancasem prea multpofta exagerata de mancare(m-am facut cat un butoi am luat 22 kile si am ajuns astfel la 82) somnolenta f mare in primul trim,in rest toate bune si frumoase

sarcini usoare



de David
Poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena00 spune:

Nushulica si eu am o pofta exagerata, plus ca obosesc din nimic, nu ma mai recunosc, as dormi tot timpul, eu care eram o furnicuta inainte. Astept si alte mamici de baietei sa ne impartaseasca din experienta lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

eu am si fata si baiat si am vomitat la greu cu amandoi.

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

se pare ca eu voi avea baietel, 89%

nu mi-a fost greata de loc si nu am vomitat nici o data

nu stiu daca s-a datorat faptului ca e baietel sau faptului cam luat extra vitamina B6 inca dinainte de a ramane, cam 50-100 mg zilnic

la prima vizita la doctor, de fapt la vizita cu asistenta, pe la 8 sapt chiar ni s-a recomandat ca in caz de greata sa luam vit B6

15+ viitoare mamica de David Nicholas, asteptat pe 6 Martie 2010
Asa creste bebe

"Making the decision to have a child...is to decide forever to have your heart go walking around outside your body." – Elizabeth Stone

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Mie mi-a fost rau la sarcina trecuta , cu baietel pana la 15 sapt : oboseala maxima, am vomitat in fiecare dimineata si uneori si in timpul zilei , greturi la greu, aversiune fata de anumite mirosuri..La 15 sapt toata simptomatologie de mai sus s-a oprit brusc si sarcina a decurs fara alete incidente pana la sfarsit ( in afara de faptul ca nu puteam sa dorm pe burta si ma duceam 0 data sau de 2 ori pe noapte la toaleta , nimic nu m-a mai deranjat.)

Cristina, 5+ si mamica de Mihai-Daniel (30 iulie 2008)



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui delsim

Sunt tare curioasa ce raspunsuri vei primi : eu sunt opusul tau, am toate neplacerile si simptomele pamantului, vomit de cateva ori pe zi, nu reusesc sa ma alimentez mai deloc ..ehe...chin mare.Mie imi zice toata lumea ca o sa am fata. Nu stiu daca exista o explicatie medicala pentru asta, dar si eu sunt tare curioasa cum a fost la alte fete.

Delia

"Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer


Delia, felicitari!!! Sarcina usoara mai departe si bebe sanatos...

Asa a fost si la mine sarcina cu Mihaita pana la 15 sapt..

Cristina, 5+ si mamica de Mihai-Daniel (30 iulie 2008)



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Eu am avut parte de o disgravidie foarte urata, vomam de 10-15 ori pe zi, nu puteam sa manac nimic, nici sa beau nimic...cum puneam ceva in gura cum vomam totul...am stat pe perfuzii 2 saptamani...si am slabit apropae 10 kg...la fix 14 saptamani totul s-a oprit brusc si am avut o sarcina minunata...si am nascut o fetita...dar sora mea are o fetita si 2 baietei...si cu toate 3 sarcinile a fost exact cum am fost eu...nu a contat ca a fost fetita sau baiat...

orice ai avea,sanatos sa fie si bucura-te ca nu ti-e rau...un copil, fie fetita ,fie baiat, aduce asa de multa bucurie...asta e tot ce conteaza...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Mergi la inceput