In cautarea unei bone

In cautarea unei bone | Autor: sirimie

Link direct la acest mesaj

Noi sintem din nou in cautarea unei bone Cele pe care le-am avut la Vladut au plecat si nu mai vor sau le-am pierdut urma

As avea doua intrebari: puteti recomanda agentii de angajare serioase si cam cit costa o bona pentru 10 ore pe zi, exclusiv ingrijit copil - fara menaj?

Multumesc frumos pentru raspunsuri!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Ai PM.

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Naty, multumesc frumos
Multa bafta voua acolo!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolosu spune:

Buna, cred ca mai multe suntem interesate de aceste probleme, asa incat va rog daca puteti sa spuneti prin ce agentii v-ati gasit bona si care mai sunt cerintele in privinta platii.
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Noi avem aceeasi bona de mai multi ani si m-ar interesa care mai este piata; nefiind in situatia de a cauta pe altcineva ma informez de pe net si de la cele cateva persoane pe care le stiu, cu un singur copil- cazul nostru.

Pentru program de 8h30 (11-19.30) primeste 950 lei. Ia copilul de la scoala, are grija sa isi faca lectiile (fara a-l ajuta, insa il indeamna sa rezolve ce are de facut pt a doua zi, ca sa nu stea doar la TV), gateste pt el dar si pt noi, il duce la un curs de 2 ori/sapt, spala rufe si face curat in bucatarie (spala gresia, vasele, aragazul cand e nevoie).

Vi se pare un salariu pe media pietei? Nu ma ajuta comentarii gen cat castiga alte categorii sociale, incerc sa determin daca bona cauta de lucru sa spunem la 5 alte familii in zona Berceni Dristor cu un program asemanator ar primi mai mult? Cam cat? In general cei care angajeaza acum sunt dispusi sa ofere mai mult, fiind presati de reintoarcerea la serviciu- asa ma gandesc.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_5 spune:

Caut bona in Constanta ,ptr baietel un an,nu ma intereseaza menajul!Vreau un prieten de joaca ptr copilul meu,sa fie rabdatoare ,amabila si neaparat sa iubeasca copii!Nu tin neaparat la experienta,daca calitatile de mai sus sunt prezente!
Avem nevoie de ea 5 zile pe saptamana,daca cunosteti pe cineva,va rog!
Multumim frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Alina un nr de telefon ai? Da-mi un PM, multumesc

Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastra
Stefi, mamitu' nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Lyada, eu ii dau bonei lui Bogdi 900 ron program de la 8 la 17.00. Nu gateste, eu gatesc pentru toata lumea, dar calca(dupa cum are chef, in general are) si strange prin casa.

Mie mi se pare suficient, ea e pensionara. Nu am pretentii la ea sa mi-l invete limbi straine nici matematica, nici ea nu trebuie sa aiba pretentii la mine de salarii de profesoara, eu asa consider. Bogdi e copil cuminte. A incercat sa imi ceara inca 2 mil pentru calcat, dar am refuzat-o spunandu-i ca nu sta suplimentar peste program sa calce, si apoi nu gateste, eu ii las totul pregatit. I-am spus daca nu vrea sa mai calce, sa nu mai calce, dar vad ca inca face treaba.

Noi stam in Berceni. Daca nu va mai veni, il dau pe Bogdi la gradi particulara si basca.

In principiu, bonele sunt un rau necesar, parerea mea. Greu gasesti pe una de care sa fii 100% multumita. Asta cu prietenia cu copilul meu, mie mi-e greu sa cred ca exista. Totul e munca remunerata- ia sa ii intarzii cateva zile salariu, sa vad ar mai fi asa prietena cu el?!

Aveti insa mare grija pe cine alegeti, ca am citit atatea povesti de m-am ingrozit.

Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Multumesc Carmena pentru raspuns. Chiar ma gandeam unde au disparut toate mamicile cu bone.
Intr-adevar greu de gasit bona de care sa fiu multumita 100%, insa sunt 90%, am mai incercat sa o schimb acum cativa ani si nu m-a impresionat nimeni, ba dimpotriva.

Pana la finele anului raman pe salariul asta si ma mai gandesc din ianuarie cum fac. Sotul meu are cunostinte care dau 1200 lei tot pt 9 ore, eu sper ca sunt exceptiile si nu media, de-asta am si postat intrebarea.

Sirimie, daca vrei sa ne spui cat ti-au cerut cele cu care te-ai intalnit la interviu. Ai gasit pe cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Noi platim 6 milioane pentru 5,5 ore.
Luat copilul de la gradi, plimbat in parc, dat sa manance, culcat.
Nu face nici un fel de menaj, doar calca.
La anul cand intra Cristi la scoala ma gandeam la 8 mil pentru 7 ore.
Nici eu nu stiu foarte sigur care sant preturile... cert este ca mai mult de atat nu pot sa platesc.

Am aflat insa zilele trecute ca tocmai s-a “angajat” sotia unui coleg de-al sotului ca bona, la un bebelus, 10 mil pentru 8 ore.

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Sirimie, ai PM.



Ana & Adrian (01.11.2002) & Calin (27.03.2009)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

Mergi la inceput