Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Na ca tot am mai gasit ceva de scris..

Larisel, exact asa mi s-a parut si mie targul, la pomu' laudat...
Cat despre achizitii, am vazut si eu body-urile alea cu 15 ron, dar mi s-au parut exagerat de scumpe, tinand cont ca de la carrefour, aprox acelasi body ca si calitate, si la set de 4 costa 35 ron , deci 8.75 ron. Ca sa nu mai zic ca are si capse de sus pana jos bodyul, nu ca alea de la targ care au capse doar intre picioruse..In fine, la fel ca tine, nu m-am abtinut si am luat un prosopel cu manusa de baie la 26.5 ron, si azi am luat un prosopel cam aceeasi calitate dar aproape de 2 ori mai mare cu 19 ron..deci unde e afacerea cu targu???

Lidia, asteptam atunci pe 16 sa ne spui cum decurge si ce masuri tre sa iei! sa ne tii la curent!

Hai ca am sters-o , ca pierd tot filmu!

Laura, 31+ Mara Teodora
AMR 9 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am intrat iar ca mi-am adus aminte ca maine-i sambata si iar nu pot face analizele...o aman iar pe luni
Monis am o problema de legislatie care poate sa aiba urmari naspa.M-am gandit ca si anul asta (ca si anul trecut) o sa am decizia de munca din data de 1-09.2009 pana pe 31.08.2010, dar se pare ca exista posibilitatea sa ne dea anul asta cu 14-09....si raman descoperita 2 sapt pe cartea de munca...ceea ce duce la pierderea celor 6 mil din postnatal....m-am interesat( m-am rugat, am incercat cu spaga) , azi la somaj(sect3) sa-mi bagesomaj pe CM de la 1.09, si nu se poate, cica intra somajul din data in care te prezinti....nu-mi ramane decat sa ma rog sa iasa decizia cu data de 1-09..sapt viitoare aflu(marti-miercuri)

Acum chiar va zic noapte buna

30+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Noapte buna burticutze....

Apropos...stiti ceva de ROXYALY? Parca trebuia sa stea in pat, dar altceva mai stiti de ROXY?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Am intrat iar ca mi-am adus aminte ca maine-i sambata si iar nu pot face analizele...o aman iar pe luni
Monis am o problema de legislatie care poate sa aiba urmari naspa.M-am gandit ca si anul asta (ca si anul trecut) o sa am decizia de munca din data de 1-09.2009 pana pe 31.08.2010, dar se pare ca exista posibilitatea sa ne dea anul asta cu 14-09....si raman descoperita 2 sapt pe cartea de munca...ceea ce duce la pierderea celor 6 mil din postnatal....m-am interesat( m-am rugat, am incercat cu spaga) , azi la somaj(sect3) sa-mi bagesomaj pe CM de la 1.09, si nu se poate, cica intra somajul din data in care te prezinti....nu-mi ramane decat sa ma rog sa iasa decizia cu data de 1-09..sapt viitoare aflu(marti-miercuri)

Acum chiar va zic noapte buna

30+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!


Simina, daca intrazierea deciziei cu 2 saptamani (10 zile lucratoare) are legatura cu acele zile libere fara plata ale bugetarilor de care se vorbeste in presa, atunci vestea buna e ca aceste zile libere nu afecteaza indemnizatia de crestere a copilului, citeste aici: http://www.avocatnet.ro/content/articles?id=16656

si mai e un aspect, daca intri la legislative, a dat Monis un raspuns din care reise ca daca nu a fost intrerupere o luna intreaga, atunci nu vei avea probleme in a obtine indemnizatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Stephy te referi la raceala sau vitiligo? Am mai fost la 2 medici si mi-au spus ca nu este sub nici o forfma vitiligo si luni chiar ma duc sa ii fac un examen micologic, pentru ca este suspectat de a avea o ciuperca....

Nu mai stiu cina m-a intrebat daca este vreo problema daca bebe este inserat jos...da este pentru ca plica presiune asupra colului, dar nu este o mare problema, atata timp cat acesta este inchis si lung.

Am vazut ca se mai vb de kg in plus...eu am reusit sa raman la un surplus cam de 8kg, ceea ce zic eu ca este bine...adica am undeva intre 55 spre 56 de kg. Sunt un fel de bat cu burtica, cam cum este Monics

In rest am uitat sa spun ca bebe din burtica are circulare de 2 ori in jurul gatului si ca placenta este grad 1 spre 2.

Noi recoltam si de data asta celule stem si ca si prima oara merg la cei de la cordcenter si sper din tot sufletul sa fie bani aruncati pe fereastra si sa nu am nevoie niciodata de ele.

Betty78 31+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Pentru cine vrea sa ne admire
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Felicitari pt capitolul 100!!!


Bine ai venit pe lume Gabriela, felicitari mami Gya!


La multi ani,Dienutze!


Va multumesc din tot sufletul la toate, imi cer scuze ca nu am timp sa stau putin cu voi,dar sunt foarte ocupata....pregatirile de nunta,azi am fost la control,ne place si doctorul de aici, Annabelle e bine, eu la fel.
Acum fug sa fac o baie,ca maine pe vremea asta trebuie sa dansez!

Va pupic dulce pe toate,va doresc tot binele din lume si va promit ca, dupa ce termin cu agitatia, o sa stau mai mult cu voi!

P.S. Imi este dor de voi,chiar va simt lipsa!




Lumi 30+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Lumi Petrecere frumoasa! Ai grija sa nu te obosesti prea tare! Ai vb cu dr si despre diabet sau nu inca?

Dienutze si Mari_r, la multi ani!

Betty, super vestile despre Mario! Sper sa iasa bine si urmatoarele teste. O ciuperca poate fi tratata mai usor, nu? Sanatate multa!

Laura 31+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/registry/search/index.jsp?_flowExecutionKey=_c1EE435A3-E973-6D0C-669D-0586E8203FD9_kF96D7BC2-7753-2E2E-6FAD-D47D33ACBDD1&overrideStore=TRUS" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

buna burtici am venit si eu pe aici un pic ma simt asa aiurea nu stiu de ce cred,ca am sa cad iar in butoi,nu am chef de nimic si ma enervez iar si ma doare capul rau si ma simt ft obosita azi am incercat sa dorm un pic dar Andrei nu avrut sa faca amiaza si mai tare m-am pacalit simgura ca atipeam si Andrei se juca in pat.toate ma dor abia astept sa treaca timpul asta ca m-am plictisit cu burta nu ma pot misca,nu ma pot imbraca si nu pot face nimic

Alexandra 31 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!



AMR 9 Saptamani Si Ne Intalnim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

DIENUTZE [blue] LA MULTI ANI!!!! SA AI O SARCINA USOARA IN CONTINUARE[/blue]


MARI_R LA MULTI ANI!!!!! SA FII SANATOASA SI SA AI O SARCINA CAT MAI USOARA.

Alexandra 31 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!



AMR 9 Saptamani Si Ne Intalnim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Fetelor sa aveti un W-end cat mai placut si linistit

cine mai e pe aici?????numai eu ?






Alexandra 31 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!



AMR 9 Saptamani Si Ne Intalnim!!!

Mergi la inceput