Bucurii de sept-oct 2006 in sarbatoare! (171)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Buna seara!
Am intrat sa urez si eu tuturor sarbatoritilor "La multi ani!multa sanatate si numai bucurii"
Nu am timp nici sa respir,in mare va zic ca Matteo merge la gradinita de 6 luni,sunt foarte multumita si incantata de progresele lui si de fatul ca ai place enorm.
Noi cu restaurantul,am trecut prin momente f dificile,cu depresii si incordare,dar se pare ca totul incepe sa-si revina,muncim foarte mult,sotul cate 16 ore pe zi,eu sunt mereu pe drumuri,copil,servici,cumparaturi,copil,casa.Dar acum am ceva ajutoare a venit soacra si Petra.
Sambata ne vom serva la restaurantul "Da Matti" unde Matteo spune ca "e al lui si ca papa munceste ptr el",duce meniurile la mese,ia comenzile cu papa,asi ia meniu si comnada ce vrea sa manance,are o masa a lui preferata in fata tv-ului si e foarte ofuscat daca cineva se aseaza la masa lui.

Sunt foarte suparata pe una din fetele de pe forum careia acum 2 ani i-am imprumutat 300 ron,a intarziat foarte mult,apoi i-am spus hai treaca lasa ptr mos Craciun 100 si da-mi numai 200 a spus ca in februarie mi-i va da,nici in momentul de fata nu a facut-o.Am avut mare nevoie de bani in perioada asta,am trecut printr-o criza financiara de toata frumusetea,dar persoana respectiva nu s-a sinchisit,deocamdata nu-i voi da numele,dar daca nu catadicseste sa imi achite datoria,voi face ceva valuri pe aici.Chiar am fost buna si i-am ajutat atunci cand le-a fript buza,nu se fac astfel de chestii,nu e o suma dar chiar nu-mi place sa fiu jegmanita pe fata.

Ceva pozici cu M le gasiti la el pe site,nu am mai avut timp sa fac nimik de genul.

Mao revin cu noutati cand mai pot,fetele care au mess-ul meu sa mai dea cate un buzz,e tot timpul deschis ca ori sunt la serv ori acasa,raspund cum am un pic de respiro.

Pupici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Am avut o zi plina, a venit mama si suntem in picioare de dimineata de la 6, dar nu puteam incheia ziua fara sa urez la multi ani fericiti Cosminutzei, sa fii mereu vesela ca acum, sanatoasa, norocoasa si sa ai o viata plina de fericire!
Urez si eu succes celor care maine incep gradinita, acomodare cat mai usoara!
Adriana, refacere rapida lui Dudu, ce bine ca ati putut pleca asa de repede acasa!
Sephora, ma bucur ca ne-ai mai povestit de voi, succes lui Matti in continuare la gradi! Cuscra ta nu mai intra pe la noi?

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:



Gata, a inceput gradinita!

Sa ne fie copiii sanatosi, sa se adapteze cat mai repede, sa nu raceasca niciodata!

Urez cu intarziere La multi ani!

ALEXIA MARIA

MATEI

COSMINA

Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.5,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Buna dimineata!

Am intrat putin ca sa urez LA MULTI ANI! copilasilor care si-au serbat ziua de nastere:
Stefan-Andrei
Lukas-Daniel
Dorian-Constantin
Mihai Sebastian
Eric
Ioana
Alexia-Maria
Matei
Cosmina

Sa fiti sanatosi, cuminti si norocosi! Sa aveti parte numai de bine in viata!

De asemenea, vreau sa urez copilasilor care merg astazi la gradi mula bafta si un an bun si, mai ales, acomodare usoara, fara prea multe !

Am vizionat din urma poze cu printesele Mitzu, Patricia si Daria. Scumpe si elegante, adevarate domnisoare! Intr-un cuvant sunt SUPERBE, asa cum sum sunt, de altfel, toti copilasii!

Astazi este prma zi de gradi si pentru Rares. De dimineata, cand a vazut ca il imbrac, a spus ca el vrea sa stea acasa cu mamaia si nu vrea la gradi. L-am luat cu vorba si am reusit sa il imbrac, i-am pus ghiozdanelul in spate si l-am convins. La gradi am stat putin cu el printre copilasi. A inceput sa se joace cu ei, destul de rezervat insa. La plecare si-a luat la revedere de la mami si de la tati. I-am explicat ca vom veni sa il luam dupa ce se joaca cu copiii si cu doamnele educatoare. Nu a plans, dar o tristete avea in ochisori. Mi s-a rupt sufletul in doua cand l-am vazut asa , insa ne-am tinut tare si eu si sotul. Gradinita arata foarte bine, curatenie luna peste tot. Am numarat vreo 20 de copiasi (cei care erau sositi), dintre care majoritatea erau fetite. Baieti cred ca in jur de 6, cam asa ceva. Cativa copilasi deja plangeau dupa mamici ... Doamnele erau pregatite cu servetele din belsug pe masa. Vorbeau cu ei, ii mangaiau, ii incurajau. Sper sa fie bine si pentru Rares si sa nu planga...

Va doresc o zi reusita si puisorilor nostri un debut bun la gradi!
Pupici!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Am lasat-o si noi pe Maria la gradinita azi dimineata. Nu voia sa se trezeasca, sa mearga la gradinita, a dormit toata noaptea bine si somnul era prea dulce!

Pana la urma am ajuns, s-a asezat la o masuta si a inceput sa "converseze" cu o fetita: "Nu ata elu', ata elu'". I-am zis ca plecam, dar venim sa o luam inapoi, s-a uitat fix la noi, dar nu a zis nimic. Am plecat in liniste. Pana acum totul bine.

De luat n-o luam noi acasa, o sa mearga mamaia, cu matusa si cu verisoarele pe la 15,oo sa o ia. O sa fie surpriza.

Sephora, imi pare rau de patania cu banii. Sper sa se rezolve macar in al 12-lea ceas. Mama, ce baiat descurcaret aveti! Muncesc parintii, munceste si el!

Adriana_mica recuperare usoara lui Dudu! Multa sanatate! Si un "Bravo" de la mine pentru dr. care si-a facut treaba intr-un mod profesional si un "asa nu!" pentru asistenta ca si-a pierdut rabdarea!

Mi-ka, sa-ti traiasca fetita! Te asteptam si pe tine cu noutati, daca o sa ai timp.


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.5,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta_eu spune:

Buna dimineata!

Bafta multa tututot celor care azi incep gradinita! Sa fie sanatosi, voiosi si adaptare cat mai usoara!

Si acum vreau sa urez si eu "La Multi Ani!"tuturor celor care si-au serbat ziua de nastere in ultima saptamana:

Deci ...

Sebi
Eric
Ioana
Alexia Maria
Matei
Cosminuta

Sa fiti sanatosi, voiosi, voinici ... si sa aveti parte de tot binele din lume

Si acum imi pare rau ca trebuie sa ma retrag ... dar sunt la munca... si ma cheama ... datoria

Va pup pe toate de la mic la mare, si sper sa mai revin ...


http://picasaweb.google.com/ancuta2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
mult succes Bucuriilor care incep azi gradinita! Sper ca niciunul sa nu planga si toti sa se adapteze cat mai usor!


de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

La multi ani Cosmi!!!!! sa fi fericita, frumoasa si desteapta asa cum te stim, sanatoasa si iubita!

fetelor, azi a fost prima zi de gradi. daria era de ceva timp trainningata cu ce inseamna gradi, i-am spus ca il ducem si pe victor la o gradi de copii mai mici, ca sa nu creada ca pe ea o abandonam si pe victor il pastrez cu mine. gradinita arata foarte bine, e noua, are mobilier foarte frumos si e curat. daria era mai mult curioasa, era cam zapacita de toata vanzoleala de acolo. am lasat-o promitandu-i sa vin s-o iau in parc mai tarziu. si m-am ascuns dupa usa. a stat la masuta ei, pana cand s-a cam plictisit, ca nu mai plecau toti parintii si deja avea o fatzuca trista. dar a venitb imediat o ingrijitoare si a luat-o la joaca, asa ca si-a revenit repede. Doamne ajuta! in schimb eu, cum m-am despartit de ea, am plans de nu mai puteam sa ma opresc. m-a luat directoarea de la gradi si mi-a zis ca stie ca e mai greu pt mamici decat pt copii, dar ca o sa fie bine. si acum ma apuca plansul. mi-e greu sa nu o am si pe ea cu mine acum si ma lupt cu sentimentul asta de gol in suflet. dar stiu ca asa e bine pt ea si pt mine, asa ca sper sa trec peste asta.

fetelor, ce-au mai crescut copiii nostri!

Adriana, ma bucur ca ati trecut cu bine de hopul asta. multa sanatate lui Dudu!

Sephora, ce ajutor de nadejde aveti! si este atat de bine pt el ca-l implicati in munca voastra! face asta ca o joaca si in acelasi timp invata atat de multe, de mic (e mai responsabil, respectuos, comunicativ, toate astea conteaza in formarea lui ca om si va felicit ca il implicati). in acelasi timp sper sa-ti reglezi problema cu banii. poate a uitat respectiva persoana de datorie, acum isi va aminti.

va pupam

Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Buna dimineatza!

Tuturor Bucuriilor care au inceput gradinitza le doresc acomodare usoara si cat mai putine raceli, viroze...! La fel si celor care deja sunt la gardinita!
Noi am rezisitat 2 saptamani, dar de ieri pe langa muci avem si tuse si febra asa ca azi stam acasa!
Princess, Gety, Lilina, Moni si celelalte mamici cu Bucurii la gradi, va inteleg perfect! Multa putere s atreceti cu bine peste momentul asta! Cred ca e mai greu pt noi! Cand a incpeut Eric parca s-ar fi dus in armata asa ma simteam! Privirea aceea trista cred ca n-o sa o uit niciodata, dar e tare curios, ca tocmai, ii vezi ca sunt tristi dar pe de alta parte sunt si foarte bucurosi! Cand l-am dus prima oara, mai aveam posibilitatea sa-l mai tin juma de an la cresa si am avut in cap clar ca daca nu-i place, i-l duc inapoi la cresa! Chiar daca a plans prima saptamana in fiecare dimineatza, cand i-l intrebam daca vrea la cresa spunea ca nu ca el ramane la scoala! Deci clar ca ii placea mai mult acolo! Dupa o spatamana n-am mai avut nici un fel de problema si nici acum dupa vacantza!
Lexi, sedere placuta mamei tale! Esti o fericita si banuiesc ca si Maria la fel!
Sephora, mult succes in toate iti doresc! Petrecere frumoasa lui Matti si ma bucur sa aud ca-i place la gradi si ca ajuta pe mama si papa!
Ancutza, spor la treburi!
Azi in pauza de pranz sper sa vad si eu pozele cu Bucuriile sarbatorite! La noi, eram 5 iar acum suntem 10 in birou, au rearanjat si schimbat mobila si acum toata lumea vede ce faci pe calculator! Mai prind pauza de cafea, de masa si in general dimineatza pana nu vine toata lumea ca in rest nu mai pot!

O saptamana minunata,

edit: Ioana , minunata petrecerea lui Mitzu si superba rochita! Se vede ca v-ati distrat pe cinste! La fel reiese si din pozele lui Roxana! Cel putin poza cu Daria in bratze se incadreaza cu succes la "clipe de viata"! cata fericire!

eu am un chef d emunca de lasa-ma sa te las! abia astept sa ajung acasa, Eric e tot cu febra!

Roxana si Eric (11 Septembrie 2006)
Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Beatrix, multa sanatate lui Eric. Cheful de munca imi lipseste si mie cu desavarsire...

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput