Burtici de prunci pretiosi Mar-Apr 2010 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Fetele,va rog care va pricepeti puneti-mi si mie pe listuta carucior roz si UM 3 iunie 2009.

Mersi si pupici la toata lumea!

Anca
14+cu si mami de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Neata la amiaza:)

Am descoperit azi dimineata ca in locul cafelei la filtru cu lapte imi pica muuulttt mai bine un ness facut din plic cu lapte! bestial!

Babyangel felicitari pt bebitza! pot sa te ating sa se ia si la mine? eu am in 9 oct programarea la 4D dar nu simt ca nu as mai avea rabdare! cred ca imi e frica sa nu se adevereasca ce imi zice lumea: ca fac baiat! sotul meu venise cu propunerea de nume Rafael aseara daca va fi baiat! inca ma hotarasc daca imi place sau nu!

Dayanara eu la un moment dat ma tratam cu Klorane pt cazutul parului: sampon si balsam. Link aici http://klorane.ro/index.php?opt=pentru_par&mnu=&idp=19 se gasesc sigut si in Spania. Sunt si niste fiole dar la mine a functionat si fara fiole.

Kossir bucura-te de ziua de leneveala! si eu renasc cand ploua afara, imi merge creierul brici!:)

mai vroiam sa mai scriu ceva, dar nu mai stiu ce....
imi aduc eu aminte!

Pupici tuturor bebeilor saltareti si mamicilor mandre!

Bebe in 14 saptamani
www.gabyhila.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_ spune:

GabyHila eu inca din sarcina trecuta m-am comutat pe ness cu lapte (fara apa), si cu nessul am ramas pana azi. Nu suportasem mirosul de cafea in perioada cu greturi. Eram mare bautoare de espresso si nu puteam inghiti nicio gura de ness
Da...stiu ca nu e asa de recomandat nessul, dar azi nu mai gasesti un biscuite fara chimicale...

Sa auzim numai de bine!
Sfarsit de saptamana frumos va doresc, fara neplaceri, fara stres, cu mancare buna!
E frumoasa toamna, noi mergem sa ne plimbam in Felix la padure

---------------------------------------------
vine bebe2 12+
si mamica de Sasha Gabriel 14.09.2007
poze

www.sevenalice.ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

gaby, mie imi spui :) asa bine imi pica nessul fata de cafea...exact cam cat are un pliculet ca sa nu iasa tare
deocamdata nu vreau sa fac tratament, las dupa sarcina, sper sa mai am ce

ioana doctorii cosidera asta normal, cum ziceam in prima sarcina nu mi.a cazut nici macar un fir, prietena mea in schimb pierdea la greu, acum invers...deocamdata nu e un semnal de alarma

ina felicitari pt eco si bebe saltaret :)

kossir trimite si aici ploaia , nu mai suport caldura, ziua ca noaptea ma invalesc cu plapuma :))

eu abia la a doua ecografie prin saptamana 19-20 aflu sexul, oricum acum sunt relaxata , dar la prima atat de mult imi doream fetita, ca atunci cand mi.a zis ca e baiat imi venea sa.l bat pe doctor, se uita la mine mirat de ce ma uit urat la el , taceam si ma uitam iar el imi tot repeta ca e baiat ca e bine, ca nu stiu ce :))

roxana 10+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Buna fetelor!
Eu iar nu am mai scris. Zilele astea nu prea am chef. Parca nu mai am rabdare cu greturile astea. M-am saturat sa zac pe canapea. Sa nu pot sa ies din casa. Merg cu masina pana la servici, daca trebuie sa fac 10 m pe jos trebuie sa-mi bag capul in pulover. Bine, nu vreau sa fiu nesimtita, stiu ca e pentru o cauza nobila, am stiut ca asa va fii (poate am uitat putin ). Ii multumesc Domnului ca practic suntem foarte bine, nu a trebuit sa iau tratament de sustinere ca si data trecuta (ceea ce mi-am dorit foarte mult). Scuze ca ma tot plang, sunt o smiorcaita .

Azi insa am motiv de bucurie. L-am simtit pe bebe. Ma strangeau pantalonii si nu i-a convenit ca stateam pe scaun. Mi se pare foarte repede. Azi am implinit 11 saptamani. Desi si la prima sarcina am simtit repede pe la 13-14 saptamani.

Babyangel felicitari pt. fetita.
Nelia imi pare foarte rau pt. ce ti s-a intamplat.

Fetele din Cluj ce ziceti de nasterea la Gynia? Eu m-as duce dar nu ma tine punga. Salariul meu de rezident nu ma ajuta deloc.

Mihaela10+ si Elena Maria (9 aug 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Gaby , eu mereu am zis ca bebe tre sa aiba sexul pe care si-l doreste mama...pentru ca mama se "chinuie" cu tot ce tine de sarcina, nastere, etc..Asa ca sa te ajute DD sa ai fetita.

Acuma eu sunt ca tiganu...nu-i destul ca am fetita, ca ma gandesc ca mi-ar place sa fie si neagra ca sotulDar daca va fi blonda ca fratesu, va face ravagii

Anca
14+cu si mami de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Dayanara, sa stii ca si eu pe prima sarcina am fost mult mai "fixata" pe sexul copilului decat acuma..Atunci nu concepeam sa fiu mama de fetita....Si acuma mi se pare ciudat, chit ca fetita am dorit.

Gaby, n te lua tu dupa lume, ca si mie imi ziceau ca am baiat pentru ca nu m-am patat pe fata, nu imi sunt umflate buzele, nu mi-e rau.....Si mai ca reusisera sa imi schimbe intuitia! Si pana la urma un Rafael frumusel si sanatos e foarte ok.

Anca
14+cu si mami de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Anca felicitari pentru fetita!! Sa fie sanatoasa si mancacioasa, ca de frumoasa sigur va fi caci are cu cine semana!




I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns littlekitty spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pentru gandurile frumoase si incurajari.
Sa va dea Bunul Dumnezeu sarcina usoara si copii sanatosi si frumosi si sper sa imi trimita cat mai curand si mie copilul mult dorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui littlekitty

Fetelor, va multumesc din suflet pentru gandurile frumoase si incurajari.
Sa va dea Bunul Dumnezeu sarcina usoara si copii sanatosi si frumosi si sper sa imi trimita cat mai curand si mie copilul mult dorit.

Asa sa dea Dumnezeu!




I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput