Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(66)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Fetele va rog sa ma luminati. Stiu ca e o treaba cu mancare si vaccinul. Luni mergem la vaccin si nu stiu ce trebuie sa fac. Sa ii dau ssau sa nu ii dau mancare dupa programul obisnuit. Sau sa nu ii dau dupa vaccin cateva zile (adica sa ii dau doar san)


Poze Raru

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Floric, imi pare rau ca nu merge ce v-ati propus "ca pe roate". Ai zis ca lipsesti un timp, ca tu si tati aveti planuri marete. Speram sa vii cu vesti bune!

Bogdana, chiar ai lesinat?



5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Floric, eu n-am auzit pana acum ca ar avea mancarea si vaccinul o legatura. Stiu ca nu-i voie sa fie bolnavior, dar ca n-are voie sa pape orice...

5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Fetele va rog sa ma luminati. Stiu ca e o treaba cu mancare si vaccinul. Luni mergem la vaccin si nu stiu ce trebuie sa fac. Sa ii dau ssau sa nu ii dau mancare dupa programul obisnuit. Sau sa nu ii dau dupa vaccin cateva zile (adica sa ii dau doar san)


Poze Raru

Raru, tziparul lui mami


nu are niico treaba mncarea cu vaccinul. Inainte cand se facea antipolio oral..nu era voie lapte 3 ore..acum nu mai e cazul



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Floric,
stiu ca novus parca a introdus ceva aliment nou a doua zi dupa vaccin si bebe nu a tolerat si pediatra i-a spus ca nu ar fi trebuit sa solicite organismul zilele alea si cu introducerea unui nou aliment. Deci puteti respecta programul de masa, dar cica s-ar recomanda sa nu ii introduci un aliment nou concomitent cu vaccinul.

Petrean,
ai grija de voi ! Nasoala viroza ! Lasa ca poate cu antibiotic scapi mai repede. Iau si juniorii antibiotic?

Eu ma pregatesc sa ma duc la spital ca de dimineata ma doare rau in dreapta si mi-e teama de o apendicita, ca nu am servit asa ceva pina la virsta asta... Sint super speriata, o data ca de apendicita mi-a fost mereu mai frica decit de dracu, si a doua ca ce ma fac eu cu alaptatul? Ca maimutzica nici nu vrea sa vada laptele praf, si eu am lapte mult...si nu vreau sa il pierd...offff! Da si la cum ma doare, si cind ma asez, si cind calc pe piciorul drept...nu e de stat.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Floric,
stiu ca novus parca a introdus ceva aliment nou a doua zi dupa vaccin si bebe nu a tolerat si pediatra i-a spus ca nu ar fi trebuit sa solicite organismul zilele alea si cu introducerea unui nou aliment. Deci puteti respecta programul de masa, dar cica s-ar recomanda sa nu ii introduci un aliment nou concomitent cu vaccinul.

Petrean,
ai grija de voi ! Nasoala viroza ! Lasa ca poate cu antibiotic scapi mai repede. Iau si juniorii antibiotic?

Eu ma pregatesc sa ma duc la spital ca de dimineata ma doare rau in dreapta si mi-e teama de o apendicita, ca nu am servit asa ceva pina la virsta asta... Sint super speriata, o data ca de apendicita mi-a fost mereu mai frica decit de dracu, si a doua ca ce ma fac eu cu alaptatul? Ca maimutzica nici nu vrea sa vada laptele praf, si eu am lapte mult...si nu vreau sa il pierd...offff! Da si la cum ma doare, si cind ma asez, si cind calc pe piciorul drept...nu e de stat.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

mda..gemenii cefalexin+fluidol,. andrei amoxi+rofedex....eu antibiotic+flavamed



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Neata buna! Ma mai tineti minte???

Am intrat sa va spun drum bun, petrecere frumoasa, sa aveti bebeii cumintei, si sa veneti sanatosi si fericiti.

Eu sunt tare deprimata si nu am chef de nimic. Nimic nu imi merge cum vreau sau macar cum ar fi normal sa fie intr-o viata normala de om civilizat.

Va pup.

Multumesc tare mult de urari cand Raru a facut 6 luni. Incredibil cum trece vremea.


Poze Raru

Raru, tziparul lui mami


Floric, o , poate te vei simti mai bine!

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

neatza fetele
azi..suntem...tot asa...unele stiu ca ieri am fost la urgenta...am tusit..pana am vomitat si am lesinat..de rau ce mi-a fost...acum sunt cu antibioticul in "glanda"..la fel si cei 3 iezi..cucuieti..a spus dr ca exista riscul sa fac pneumonie..asa nashap e viroza.de aia am si apelat la antibiotic.
In rest..va urez distractie palcuta celor care mergeti la munte
Gaza.stai linistita..am facut-o de palcere..daca nu vroiam nu ma ofereamacum..ca am fost racita..asta e



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Bogdana, imi pare rau!
Multa sanatate va doresc !

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Neatza fetelor cucuietelor,casnice ai? Lasa ca ne luam noi revansa la anul si mergem si in Palestina cu toatele...Stiti cum ma simt acum? Ca in timpul scolii cand o eleva se invoia sa mearga nu stiu unde cu parintii(la distractie bineinteles) si noi "restul" ramaneam in clasa ca sa invatam..uffffa ce naspa era si ce invidie simteam atunci, mai ales daca era pe timp de vara...


La multi ani sarbatoritilor dde astazi!
Damian Serban-bebe de Eseea
Marina Alexandra-bebe de Alexa101
Albert Gabriel-bebe de Ciresica5
Radu Stefan-bebe de bubulina
Petru-bebe de Shasa

Sa fiti sanatosi , sa cresteti mari si frumosi!Pupici la mamici!


Gabi-ieri s-a intamplat aceeasi situatie cu forumul la multe dintre fete, au ales sa acceseze forumul de pe Mozzila, au zis ca merge brici.Eu nu am avut probleme cu Explorer. lui Robert


Petrean-ce rau imi pare ca stati rau cu totii. Nici tu nu esti de acord cu terapia naturista? Nu stiu , dar mi se pare un lucru teribil sa dai antibiotice la copii asa de mici. medicamentele naturiste merg direct la tinta in organismul celor mici si daca ii obisnuiesti de mici cu ele e foarte bine, dar.....nu mai incerc mai mult stiu ca parerile sunt impartite pe aceasta tema.
Sper sa te faci si tu bine, ca tare e rau cu virozele astea. gemenii smecherasi


Pisigri-aoleu maica, nu sta, nu sta , du-te si vezi ce este ca e rau cu apendicita asta. Sper sa nu fie nimic grav. Nu, nu ,nu, sa nu pierzi lapticul atat de pretios! Ilincuta mititica

Floric-si eu stiu acelasi lucru in legatura cu vaccinul, ca nu are nici o treaba cu alimentatia, dar intr-adevar nu ar trebui sa introduci un nou aliment vreo 2 zile dpa vaccin. lui Raru

Kea-in sfarsit un weekend linistit fara sa fii obosita , ce bine e asa...sunt convinsa insa ca iti gasesti tu ceva sa ti-l umpli ca sa devii la loc obosita, ca asa suntem noi femeile.lui Keutu cheliutu

Eu-am avut o noapte de pomina cu Nicholas al meu, a adormit pe la 10 jum si apoi s-a trezit la 12 de noapte, dupa care numai marait si plans si nervi si nu tu tzatza, nu tu brate, nu joaca, nu nimik....plans din acela lalalit aca ma pot exprima asa.Se vedea ca ii era somn, dar nu vroia sa doarma,ori nu putea, ca tare m-am mai enervat.Il mai plimbam jum de ora prin casa, adormea,il puneam jos, iar miau miau miau, si tot asa pana 5 dimineata.Sunt nauca rau de tot acuma,i-am dat sa manace ca sa oarma din nou ca se vede ca e obosit si a atipit un pic la san 20 minute, l-am pus jos si s-a trezit.Il scot afara, poate doarme vreo 2 ceasuri la aer.AAAAAAAA, i-am pus si paracetamol supozitor si nimic...in plus are si nasul infundat, sper sa nu imi raceasca.

Va pup si va imbratisez pe toate....mai intru si eu cand ma intorc de la plimbare sa facem activitate pe forum...

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Hai ca pun si eu umarul la umplutul de pagini la farsitul asta de saptamana.

Distractie placuta fetele!

Gabi, si aris a avut probleme cu forumul si inca cateva fete. Eu nu cred ca site-ul e de vina, la mine a mers brici.

Pisik, cred ca tu esti tare obosita, ca prea te superi usor.
Ai atatea motive de bucurie si tu te necajesti pt fleacuri!

Pup si eu Anele mici si mari!

Pup si sarbatoritii de azi! Am vazut ca dintre mamicile lor, numai Sasha mai da pe aici!

Eu am un chef de vorba!!! Am dormit doua nopti la rand fara pauza. Sper sa-l tina tot asa! Ma simt ca o floare lesinata care a primit putina apa si incepe sa-si revina.

Asa si acum sa va intreb: am gresit ieri ca i-am dat dovleac si pe la 10 si pe la 4? Trebuie sa dau alte alimente numai la o singura masa in ideea de a inlocui masa respectiva? Nu stiti cat lapte trebuie sa bea un bebe pe la 6 luni? Ma refer la unul care a inceput diversificarea.

Saptamana viitoare avem botezul. Parca si Anastasia il are cu o zi inaintea noastra. Problema mea e ca n-am in ce sa ma imbrac si sa ma incalt. Toate hainele pe care le am mai de ocazie urmau linia corpului, care intre timp s-a modificat fix unde nu trebuia. Si pantofii au tocuri subtiri si mi-e frica sa stau cu copilul in brate pe ele. Asa ca eu acum trebuie sa umblu prin magazine si pt mine si pt copil.





Keutu cheliutu 5 luni

Kea, chiar ieri am citit si daca am retinut bine intre 400 si 600 de ml pe zi. Verific si daca nu e asa iti mai sctiu.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput