Mamici si Gravidute ( ITALIA ) *60*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Citat:
citat din mesajul lui neliaCris

buna mamici...
cum mai sunteti voi..probabil am pierdut multe de cand n am mai intrat...
va pupacim

deChristian Ionut
6+

nelia stai linistita..
voi cum mai sunteti?sper din tot sufletul ca bine...


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

gianina sigur e puseu de crestere..doar nu ai unu mic care creste acolo..
de ce ai dubii cu numele?
potoleste-te cu hainele ca o sa-ti ramana mari

ely mersi mult
de lucrat ..am mai lucrat..acum sunt in pauza.. nici n-am cum sa ma mai incurc cand nustiu ce sa fac..merg in tara cu ea sau merge aici..oricum tb sa am grija si de ea acum..

si eu vreau sa fie bine dar inca nustiu unde ..mai am de analizat pro si contra ..pan la urma important e sa fie bine nu conteaza unde si ce sacrifici facem... tot stau si ma gandesc daca fereasca Dumnezeu se intampla ceva aici..sa nu am pe constiinta ca nu am las'o in tara... macar acolo a mai facut o operatie de genul asta la celalalt picior si dr e bun..dar daca nu'i rezista inima la anestezie.. nu cred ca conteaza acum unde si cum... dar durerile sunt ale ei..nu se mai poate amana deloc.. numai ea stie ce trage si poate ca de asta e ea uneori si asa scorbutica..cine n'ar lasa de la el.. stiind ce e aia "durere"..

andreea ...abia astepts a vad pozici

ioana ma bucur ca ai reusit sa intri.. sper sa rezolvi prob cu comp.


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

nu pot sa cred..suntem la pagina 3.....

chiar ca v-am alungat cu povestirile mele...


ce sa cred altceva..

poate treceti pe aici macar cu un salut scurt si o cafea..decafeinata pt. gravidute

o zi buna tuturor!



"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Ce liniste!!
Voi radeti de mine cu puseul de crestere??!! Cred ca mai tine vreo 2-3 saptamani, si dupa face cale intoarsa..puseul
Slimatei, intr-adevar, nu-mi iau haine tocmai de aia, sa mai slabesc, ca dupa imi pare rau daca nu le mai pot purta...plus ca as vrea sa revin la greutatea dinainte, pana atunci nu ma lansez in cumparaturi prea multe
Dubii cu numele am, in sensul ca ma gandesc ca daca astia la inregistrare il pocesc (sh-ul de la Stefan), sau mai stiu eu, ii pun Stefano . Iar nepotelul meu de 5 ani, cand a auzit ca pe bebe o sa-l cheme Loris, a zis :"Dar ce, e fata?!?" Oricum...asta cred ca ramane definitiv
Duminica placuta!!

Gianina 37+ cu Loris Stefan
Viitoare mami de printisor iubit!

Au mai ramas 3 saptamani!!!!!!!


Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

e bine ca ai ideile chiare noi nu le-am avut pana nu a tb sa scriu in acte..si am luat decizia pe moment....dupa ce am vazut ce'am tras si cu cine seamana am zis ca macar numele sa-l aiba al meu

dupa mine Loris Stefan e un nume frumos...indiferent de ce zice lumea de Loris... fata baiat..etc..ce nu sunt care incearca sa-ti schimbe ideile..de astia sunt..
iar de Stefan..in acte va ramane sigur asa..in schimb de zis ..italienii sigur il vor poci din sh..cu s normal si stefano..ca le vine mai usor si mai comod lor asa..de ce sa se oboseasca.. unii doar din placerea dar rari ii vor spune shtefan..pe mine spre ex: ma cheama stefania..nici unul nu ma cheama cu sh... si pun acentul pe primul a nu pe -ia cum ar fi normal la noi..da va bene lo stesso.. ce sa-i facem... sotul meu din iulian a devenit giuliano..ata e




"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

eu insist sa va las cafelutza prospata..poate totusi apoareti de la distractii..deh..e we..

o duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Eu am aparut!! Buna cafeaua (chiar am baut una, ce fain te repune pe picioare )
O zi placuta tuturor!

Gianina 37+ cu Loris Stefan
Viitoare mami de printisor iubit!

Au mai ramas 3 saptamani!!!!!!!


Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

geanina eu chiar am baut cafea in gravi si chiar cand alaptam... una bine inteles.. alfel nu reuseam sa ma tin pe picioare


va place semnatura mea?


pacat ca nu reusesc sa o pun la semnatura..nustiu de ce nu-mi da sa schimb semnatura sau am gresit eu ceva ..de am incurcat itele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

nu reusesc nu-mi arata..altadata atunci..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Buna!

Andreea ,deci am avut dreptate e cuculet... ma bucur ca e activ

Slimatei daca te duci in tara nu se vor potrivi niciodata calculele tale, te va costa mult mai mult...te cam omoara gelozia, cred ca nu e cazul , dar asta insemna ca ti f mult la el

Am musafiri vreo 2 saptam asa ca imi monopolizeaza pc-ul

va pup pe toateeeeeeeeee

Ali ,Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput