Cojoace copii

Cojoace copii | Autor: emma2006

Link direct la acest mesaj

Am doua nepotele si as vrea sa le iau cite un cojocel din blana naturala, de preferat de culoare roz. Stiti pe unde as putea gasi?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alba_ca_zapada spune:

Saptamana trecuta, in parcarea Billa din Salajan a fost un targ cu diverse, inclusiv produse din piele si blana.

Nu m-am uitat de cojocele roz, dar aveau multe modele pentru copii si am inteles ca unii aveau firma in Bucuresti si faceau la cerere.

Am fost cu o prietena care si-a luat 2 sacouri din piele si reprezentantul firmei a facut o oferta pentru copii nostri 2 cojocele la pret special.

Din 16 septembrie targul se redeschide in zona Mihai Bravu aproximativ vis-a-vis de Spitalul Babes.

Vei vedea ca preturile sunt ok deoarece acolo vin numai producatorii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Eu am cumparat cojocel de la vanzatorii ambulanti care vand pe marginea DN1 cand mergi spre Sinaia, imediat dupa Azuga...foarte dragut, aveau maro, un soi de bej, alb... dar asta acum vreo 2 ani, au si acum sigur.
In orice caz, nu te-as sfatui sa iei roz, in 2 zile un copil il face din roz negru si nu stiu in ce masura il poti curata ca sa mai arate decent. Fata mea prima data cand am imbracat-o cu el s-a intins pe burta intr-o zloata....daca ar fi fost alb cred ca era de unica folosinta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui emma2006

Am doua nepotele si as vrea sa le iau cite un cojocel din blana naturala, de preferat de culoare roz. Stiti pe unde as putea gasi?


Buna,

nu ai mentionat ce varsta au nepotelele.

daca sunt mici, cojocelul este si cam greu pentru umerii lor, se murdareste foarte usor si e destul de greu/costisitor de curatat/intretinut. mult mai practice sunt gecile (de fas, tercot), care pot fi spalate ori de cate ori este nevoie. mai poti avea surpriza ca toate hainutele sa se umple de parul cu care este captusit cojocelul pe interior, daca pielea din care sunt facute nu este bine tabacita/prelucrata. exista si varianta mai ieftina, a cojocelelor din inlocuitor, seamana cu cele din piele naturala, dar sunt mai usoare. insa si la acestea cad foarte multe fire din blanita artificiala din interior (nepoata mea are unul de acest fel).

daca sunt mai marisoare, este posibil sa ai surpriza sa nu le placa aceste cojocele, nu sunt in pas cu moda colegelor/prietenelor.
cred ca cel mai bine ar fi sa intrebi mamica fetitelor daca ar fi util si bine primit un astfel de cadou.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma2006 spune:

Va multumesc pentru raspunsuri. Nepotelele au 4 si 5 ani, dar cred ca trebuie sa ma gindesc la alte cadouri dupa ce v-am citit.

Mergi la inceput