Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (183)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

BUNA DIMINEATA!!!!!

Cafea si pepsi pentru somnoroase!!!!!




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Morning,

Nerantula, daca tot nu poate trage la san, probabil mucii aia stau in gat si numai la dr se pot aspira, au ei un aparat cu un furtunel acolo.

Daca nu e rosu in gat si face febra, tine cont ca infectia poate cobori si mai jos (sper din tot sufletul ca nu e asa). Sper sa dea roade tratamentul homopat si sa scapati fara probleme de boala. Dr nostru nu a fost la cabinet, asa ca trebuie sa merg azi de dimineata cand tot nu e, dar este alta doctorita care de altfel a si vazut-o pe Anda inainte de ultimul tratament asa ca poate face un bilant obiectiv. Stiu ca fiecare medic are parerea lui despre echinacea, eu am luat ceai pana la urma pentru ca toate siropurile contin ba propolis, ba miere.

Si mie mi-ar placea mult sa va cunosc, sa vad cum ma mobilizez prin IOR-ul ala de poveste odata si odata.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
puiul meu dulce si mic Anda
pozne in asteptarea Andei
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

andreutac cerealele raman crocante...am gustat eu din ele Nu au fructe confiate, sunt cu gust de fructe, deci nu se simt bucatele de fructe. doar musli se simt si raman usor crocante . Dar sunt bune la gust

Babytza si puiiValentina David

Poze


da-mi voie sa te contrazic doarle-am mancat mself cate un castron o ata. Sunt niste bucatele mici si oarecum moi de fructe - nu te poti ineca din asa ceva - si pana reusesc eu sa-i indes 10 lingurite andei toate bucatelele alea se moaie

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
puiul meu dulce si mic Anda
pozne in asteptarea Andei
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Neata si de la noi.
Despre ce cereale vorbiti?Ma gandeam sa ii dau si eu lui David cereale - doar cu apa sau iaurt- si nu stiu despre ce vorbiti, ca suna bine




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:


Neata si merci de cafeluta

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Neata si de la noi.
Despre ce cereale vorbiti?Ma gandeam sa ii dau si eu lui David cereale - doar cu apa sau iaurt- si nu stiu despre ce vorbiti, ca suna bine




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Despre cerealele de la Milupa este vorba, cel putin eu despre astea am intrebat ieri, cele care au bucatele de fructe, musli. Se numesc parca "primele bucatele".

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata..am avut o noapte linistita,cu o trezire la 5 ptr papa.Sper ca si ceilalti bobocei au dormit bine.

Oana,RAmo


Nocom multumim de cafea,sper ca ati dormit bine.


LAvinia ati pecat in concediu?



Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Oana andreuta intrebase ieri de niste cereale cu bucatele si ziceam de milupa buna dimineata primele bucatele. Au lapte praf dar sunt bune. Mai am indulap unele cu fructe si iaurt dar nu le-am desfacut si in ritmul in care mananca anda...

Eu ii pun in iaurt normal 4 lingurite de cereale de orez milupa bio - nu au niciun gust si nici nu-si da seama de ele. Merg si in fructe, pe post de biscuiti. Astea nu au lapte inclus, desigur.

Fetelor, am trecut adineauri prin toate chinurile iadului. Am adormit cu agrafa andei in par si de dimineata numita mi-a smuls-o din mana si am lasat-o s-o linga cat o schimbam/spalam. Am facut ochii cat cepele cand si-a bagat-o in gura pe toata si cand am dat sa i-o scot s-a agitat si am vazut cum ii aluneca spre gat . Noroc ca nu era chiar asa mica cum sunt altele (stelute, flurutasi tip cleste, sunt infimi, asta era un clips... Si asta sub ochii mei pazitori. Tot sub ochii astia a bagat o lingurita cu nisip in gura de doua ori... exact cand ma intreba alt copil ceva.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
puiul meu dulce si mic Anda
pozne in asteptarea Andei
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Ramo, a inghitit-o sau ai reusit sa i-o scoti? Si Carla baga in gura diverse, afara mai ales trebuie sa fiu foarte atenta la pietre

Nerantula, cum e Gruia dupa tratamentul homeopat? Pe Carla am suspectat-o de dermatita in momentul in care i-a aparut pe piciorusul drept o zona de piele mai uscata si din loc in loc cu cate o leziune rozalie, aspra la atingere. Iar dermatologul a confirmat, din pacate.

Anca & Carla (13.08.2008)
Carla la 1 an
Carla la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Nocom, saru mana pentru cafea, vezi incidentul de mai devreme s-a produs ca nu am baut cafea azi.

Laura felicitari pentru o noaptea asa de buna. Eu m-am trezit pentru papa de mai multe ori dar nu de tot asa ca suntem doua odihnite. Odata m-am uitat si la un film dar chiar ma simt mult mai odihnita decat zilele trecute. Poate din cauza megakilometrilor baturi ieri (am ajuns in parc cu cumnatu-meu).

Spatele meu nu mai e dat cu nicio alifie pentru ca... uit mereu sa cumpar. Oricum cre ca e undea dincolo de orice remediu de genul asta, pentru ca durerea mi se lasa pe un picior, ieri abia mai puteam merge. Poate trece de la sine ca in alte dati, oricum imi fac programare la medic.

Anamona poti povesti chiar orice, de ce nu :) mai coloreaza atmosfera si e elberezi si tu, pana la urma intalnirea cu q6-le ala pare frustranta, eu cred ca as fi iesit la ea s-o parui putin (la figurat desigur). Teea e o desteapta! Mie mi s pare oricum ca evolueaza asa de repede, ca inteleg muuult mai mult decat ne imaginam noi si parca tot ce le lipseste acum e vorbirea.



Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
puiul meu dulce si mic Anda
pozne in asteptarea Andei
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Anca, am intors-o cu fata in jos pe mana si a tusit - nu ajunsese departe. Fir-ar ea de agrafa!

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
puiul meu dulce si mic Anda
pozne in asteptarea Andei
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput