Simptome sarcina

Simptome sarcina | Autor: irinuca_oana

Link direct la acest mesaj

Buna sunt irina si ma bucur ca am reusit d ecurand sa intru si eu pe forum pentru a va impartasi povestea mea.Am 25 de ani si sunt casatorita de 2 ani timp in care nu ne-am ferit sa avem copii.
Pana acuma nu a fost sa fie, eu am si ciclu foarte neregulat si e mai greu sa ne dam seama cand e perioada fertila.Ultima data cand am am avut menstruatie a fost pe 13 august si a durat vreo 5 zile.De atunci timp de 3 saptamani am incercat sa avem contact cat mai des...in speranta ca s eva intampla ceva.In a 3 saptamana la sf mi-am facut un test de sarcnia dar din pacate a iesit negativ.Poate a fost prea devreme...nu stiu ce sa zic.Am fost in aceiasi zi si la gine si nu s-a vazut nimik ca find o sarcina in schimb se vazuse ceva lichid, ginecologul presupunand ca provine de la ovulatie care avusese loc dupa spusele lui in urma cu vreo 3 zile 4. Oricum e cert ca de aprope 2 saptamnanii m-a durut spatele foarte tare si chiar picioarele mi le simteam amortie, senzatie care e si inainte de menstruatie.Acum spatele nu ma mai doare in schimb au inceput sa ma doara usor ovarele.Sanii nu sunt durerosi...si nu stiu cum sa iau toate aceste simptome..e prea devreme sa se pronunte daca e sarcina sau nu...dar sunt putin speriata sa nu fie alta afectiune ginecologica...m-au cam speriat articolele de pe net legate de durerea ovariana.Va rog din suflet fetelor sa imi spuneti ce pareri aveti!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Fa-ti un test de sange beta HCG. Te duci dimineata si seara ai rezultatul. Daca nu iti iese 0,... iti faci si a doua zi ( daca esti se dubleaza valoarea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina-bubulina spune:

Buna Sa stii ca am citit pe net ca sunt unele femei care la ovulatie au dureri de ovare. Poti sa urmaresti in fiecare luna cand ai dureri si poate asa iti dai seama cam cand ar fi ovulatia. Mult noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina-bubulina

Buna Sa stii ca am citit pe net ca sunt unele femei care la ovulatie au dureri de ovare. Poti sa urmaresti in fiecare luna cand ai dureri si poate asa iti dai seama cam cand ar fi ovulatia. Mult noroc


Cred ca mai putin de 20% din femei au dureri de ovare. Eu personal nu am. Poate daca as fi avut m-ar fi ajutat, avand un cm neregulat de pana la 39 de zile. Eu fac teste de ovulatie.

Mergi la inceput