Licurici de ianuarie-februarie 2009 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Tocmai am terminat de facut doua torturi, unul pentru mine pt azi si celalalt pentru Vladut ca face 7 luni maine Acum, voi vorbiti de cure de slabire si eu trebuie sa ma lupt cu ele

La multi ani Andreilor de Alinuk si de Mara95 Sa cresteti mari,sanatosi si voiosi!
La multi ani licuricilor, mamicilor si taticilor care isi sarbatoresc ziua onomastica!
Lisa, La multi ani mamei tale sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea!

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

ana ce torturi??
ahhh nu am mai facut nimc dulce de cand am venit,shame on me

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisa79

ana ce torturi??
ahhh nu am mai facut nimc dulce de cand am venit,shame on me

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!


torturi, unul cu mere coapte si ciocolata, iar celalalt cu mere coapte si frisca Preferatul meu e cel cu ciocolata si mere coapte si scortisoara

dar nici eclerele lui flowerbee nu suna rau

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

hai bai...iarasi incepem cu eclerere

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

eclerul rulz

cand ies de la scarbici...directia cofetarie...

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

v-am trimis ceva pe email...

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

mortala Ana...

Vai cand o sa caste si Razvi gurita asa??? Poate peste vreo sapt cand facem si noi 7 luni vise neica...

Multi de la Razvi

Am mai vazut inca 3 fete superbe: Alexia - LA MULTI ANI scumpa draga, Ioana si Nadia....ce tatici mandri aveti voi acolo...



Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Hello gagici,

LA MULTI ANI Mariilor!!!!

Azi am avut party acasa. Am serbat-o pe Sabinutza ca-i Maria , da si pe Ana , ca maine e Sf.Ioachim si Ana.
Am bucatarit toata ziua, am facut 13 feluri de mancare (inclusiv aperitivele si cele calde). Sunt rupta de oboseala, da a meritat. Maine va pun poze cu masa si mai am o surprizaaaaa....da va arat tot maine!

Sabinutza nu mai are febra de 2 zile, insa i-am mentinut tratamentul si azi (ultima zi) dar din 8 in 8 ore.
Problema nu e mai e Sabinutza acum ci Ana care brusc, ieri, a facut febra 39!!! si atat! Exact si fix acelasi simptome ca Sabinutza.
Intr-un fel m-am linistit ca Sabinutza nu are vreo infectie urinara sau ceva la urechi, si are/a avut ceva viral. Irina, am inteles ca umbla o viroza la copii care se manifesta doar prin febra si atat...o fi fost asta...naiba stie...
Acum o doftoricesc pe Ana

Va multumesc fetelor pentru ca m-ati zis din programele de masa ale voastre...insa acum stau si ma gandesc (asta pt ca sunt socata cat de mult papa Aidan) ca trebuie sa fie totusi o diferenta intre cantitatile mancate pentru un copil de 8 kg si unul de 11kg, nu??...chiar daca au varste apropiate...
Pai Sabinutza mea nu papa mai mult de 200ml de lapte la o masa, asta este un maxim, maximorum.

Programul nostru este cam asa:
- ora 8.00 = lapte cu cereale (180 ml)
- ora 11.30 = fructe cu biscutiti sau simple sau cu branzica (100 ml)
- ora 14.30 = lapte cu cereale (150-160 ml)
- ora 18.00 = legume, supa, mamaliga, piure (100 ml)
- ora 22.00 = lapte cu cereale (160-180 ml)

Si de vreo 3-4 zile suntem in greva foameeeeeei!!
Azi de exemplu fructe a papat doar vreo 50 g........masa de legume ffff putin, infim dar a baut 80 ml lapte dupa ea....nu stiu ce are, o fi de la dinti?? Bebelusii vostri au avut apetit mai scazut cand le-au dat dintisorii aia de jos?

Crisspy , nu mai e mult pana vineri!!!



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee
Andre_ea, lasa ca se duc kg...incet...incet...Eu am dat jos 3,5 kg si dupa o saptamana la mare si 3 zile la munte, am pus doua inapoi...Asta e...O luam de la capat.



Ale mele nu s-au mai dus din primavara. Toata vara m-am luptat cu un kg in plus, apoi jos cu el, iar in plus, iar in minus, atat. Bine, a fost buna rau inghetata.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

bee, andreea

andreea chiar ca ar trebui sa le facem cunostinta, cand se mai indreapta vremea ne vedem?

In alta ordine de idei, am 1,62 m.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI





Ne vedem.

Eu am 1,61, dar mai putin de 48kg nu tin minte sa fi avut (in afara de perioada copilariei).



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput