Trairi intense chiar si in somn

Trairi intense chiar si in somn | Autor: nickol_f

Link direct la acest mesaj

Buna,

Fetita mea are 2 anisori si 5 luni si nici acum nu doarme noaptea linistita. De abia asteptam sa-i iasa toate maselele crezand ca asta o chinuie noaptea, dar se pare ca in somn are aceleasi trairi ca si ziua, adica... int-o noapte se trezeste plagand sa-i dau "aia" de fapt nu se trezeste se ridica in fund cu ochii inchisi si cu mana intinsa si daca nu-i dau incepe sa urle si de abia o linistesc....

bine episoade de astea cu urlat sunt putine, cele mai multe faze sunt chiar caraghioase.... de ex. intinde mana si baga ceva in gura...evident ca nu baga efectiv nimic, sau se cearta cu cineva "e a mea", acum stau langa ea, doarme si zice "e lapticul meu" si nu mai imi vin in mine acum tot felul de chestii....aaaa...

o data vorbeam eu la tel, ea dormea langa mine, imi faceam programare la dr. si cand mi-am spus numele ea se ridica suparata in fund si zice "tu nu esti Mocanu eu sunt Mocanu" dupa care cade la loc pe perna si inainte sa adoarma mai spune "tu esti Nicoleta....eu sunt Mocanu...". Sincera sa fiu chiar m-a bufnit rasul pentru ca ea era asa de serioasa.....

Vorbeste mai mereu in somn, ea toata ziulica topaie si nu-i tace gurita se pare ca nici noaptea nu are astampar....

Nu am deschis subiectul acesta pentru ca sunt ingrijorata de ceva, pur si simplu eram curioasa daca mai sunt copiii care sunt asa de vorbareti si noaptea...

Va pup

Nicol de Beatrice - 19.04.2007

Varsta Beatrice
Poze Beatrice
BOTEZ Beatrice

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

nickol_f cred ca e ceva in aer ca suntem din acelasi oras. Si fiica-mea face la fel. Nu se intampla des dar se intampla: rade, vorbeste, plange, se ridica in genunchi in somn. La noi se intampla in zilele mai agitate, cand merge in locuri noi, sau are prea multa activitate.

Mamica Sarei Maria(22.11.2006) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

A mea s-a trezit aseara pe la 2 si mi-a spus ca vrea sa coloreze dupa care s-a culcat la loc. In alta seara s-a trezit plangand ca i-a dat Vladut cu cartea in cap (acest episod chiar se intamplase la gradi).
La fel ziua nu ii tace gurita o secunda, topaie si alerga prin casa....ai zice ca o sa doarma neintoarsa trei zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisa79 spune:

Al meu vorbeste in somn si e agitat doar cand este foarte obosit si nu doarme la amiaza.Nu este nimic neobisnuit,vorba voastra....este chiar caraghios

Mergi la inceput