Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(62)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

novus..merci..

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Faza:
I-am povestit sotzului de necazul Monicai. Si toata istoria lor trista. Si deodata ma intreaba: "Auzi, pe barbatu' ala il cheama Alexandru?". Mi-a luat piuitul, ca stiu ca el nu citeste aici. "Am visat azi-noapte tot ce mi-ai spus, o sa fie bine".
Sa dea Domnul ca Mafalda al meu sa aiba dreptate.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

asa sa fie monnvas

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Hello!!!!!!!!!!!!!!!!

Novus, ne primiti si pe noi in grupul mamicilor care merg la Moeciu? Am vazut ca mai sunt 2 camere, ne-ar facea mare placere sa ne alaturam!

Eu sunt in Bucuresti de o saptamana, v-am citit si de acasa de la tata dar nu a mai fost timp de raspuns ... am retinut ca pensiunea se cheama Roua Diminetii, nu? Daca ne primiti si pe noi, sa-mi spui te rog cum procedam cu avansul!

Sa va spun ca ne laudam cu 2 dintisori!

Noi facem o ecografie saptamana viitoare la capusor (va spuneam ca i-am rasturnat balansoarul ), piept si abdomen, speram sa iesim OK si sa sarbatorim impreuna cu voi la Moeciu!

In rest: Bogdanel a mai crescut, sta in fundulet, papa cereale si piureuri din toate fructele de sezon (mai putin piersici - ca cica nu e voie - si pepene galben - nu ii place, yach), are un programel destul de fix ... iar MIE IMI ESTE TARE DOR DE FORUM!!!!!!!!!!

In alta ordine de idei, multa sanatate lui Alex si sper sa primim vesti bune de la Monica!

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

piersici sau caise nu e voie?


................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Diana-si eu am facut la fel aproape toata vara, culcat.De muscat de 2 ori a facut-o si am tipat la fel de tare, de atunci nu s-a mai intamplat.La fel am citit si eu ca trebuie sa i se spuna nu cu un ton foarte categoric si nu o sa se mai intample...cine stie.

Mergem la culcare....noapte buna si Doamne ajuta-i pe ALEX si Ayla!

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor

Hello!!!!!!!!!!!!!!!!

Novus, ne primiti si pe noi in grupul mamicilor care merg la Moeciu? Am vazut ca mai sunt 2 camere, ne-ar facea mare placere sa ne alaturam!

Eu sunt in Bucuresti de o saptamana, v-am citit si de acasa de la tata dar nu a mai fost timp de raspuns ... am retinut ca pensiunea se cheama Roua Diminetii, nu? Daca ne primiti si pe noi, sa-mi spui te rog cum procedam cu avansul!

Sa va spun ca ne laudam cu 2 dintisori!

Noi facem o ecografie saptamana viitoare la capusor (va spuneam ca i-am rasturnat balansoarul ), piept si abdomen, speram sa iesim OK si sa sarbatorim impreuna cu voi la Moeciu!

In rest: Bogdanel a mai crescut, sta in fundulet, papa cereale si piureuri din toate fructele de sezon (mai putin piersici - ca cica nu e voie - si pepene galben - nu ii place, yach), are un programel destul de fix ... iar MIE IMI ESTE TARE DOR DE FORUM!!!!!!!!!!

In alta ordine de idei, multa sanatate lui Alex si sper sa primim vesti bune de la Monica!

MAMICA DE BOGDANEL!!!a Nicho la mine!!!!!!
(09.03.2009)





-Felicitari pt dintisori, felicitari pt toate progresele lui Bogdanel.Piersici nici la noi nu sunt mult indicate ca fermenteaza, nici caise.Eu mai mananca acum cate una chiar daca alptez, dar dupa aia....piuhhhh, ce mirosuri , mama mama, se uita Nicholas la mine cu niste ochi de parca m-ar intreba: ce, am facut ceva rau?

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Caise i-am dat, cat am gasit la piata. Nectarine ii dau. Dar piersici mi-a spus pediatra sa nu-i dau, exista riscul de alergii, sunt si adulti care nu pot manca piersici.

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

couu couuuuuu

uitati aii 2 pasarici de noapte...alintata mea nu vrea sa dorma..si pace.sta la mine in brate..are ochii mici ca 2 margelute..nu mai poate de somn, daca o pun in pat sau o legan urlaaaaa ...trezeste toti vecinii.....suzi nu vrea..o scuipa...sta si mai analizeaza casa.luna plina a trecut...dar cred ca la ea efectul e intarziat.

Dyana ma laud si eu cu tine cu o curatenie generala.....vai parca e alta casa...2 zile am facut smotru si nu exagerez.Ma intreb cat o sa tina?

PetraTudor ma bucur ce vii la marea intalnire, mai ales ca bebeii nostri sau nascut in aceeasi zi.

Imi pare rau pt Monica, as vrea sa putem face ceva pt ei? Oare de ce trec prin atatea greutati? Sa-i dea Dumnezeu putere multa sa treaca cu bine peste.

Monnvas...sa-l intrebi pe sotul tau daca are vise din astea...nu cumva a visat in vreo noapte ca o mami blonda de printesa Teona a castigat la loto

Lelloo pacat ca nu mai veniti si La multi ani de la noi...sa va bucurati amandoi de minunea voastra.

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Andrada Teona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Lrgat de marea intalnire...caare cine ce aduce, pregatim ceva gratare?
Sotul m-a rugat sa va intreb daca sotii vostri vor sa serveasca un vin natural de la tara? Sa stie daca ia si cat? Nu ca ar fi el mare bautor de alcool ca nu bea nici macar o bere...dar a zis ca la un asa eveniment....macar un pahar tot merge.

Sper sa spuneti cu nu bea nici un tatic..ca sa-i putem lasa pe ei cu bebeii iar noi.....

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Andrada Teona

Mergi la inceput