Pestisori... pestisori... (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


La noi a venit ploaaaiaaa . Se mai racoreste oleaca . Ce fain miroase a ploaieeeeee ...
Amu, fug in uscator sa strang ce-am de strans si sa intind ce am de intins ... si p'orma gata cu treaba... zic eu ... hai, ca v-am zapacit ... .




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Crynut , trimite si aici un aer curat cu miros de plaoie .

si gata mai opreste-te cu atata treaba





Citat:
citat din mesajul lui cryna77


La noi a venit ploaaaiaaa . Se mai racoreste oleaca . Ce fain miroase a ploaieeeeee ...
Amu, fug in uscator sa strang ce-am de strans si sa intind ce am de intins ... si p'orma gata cu treaba... zic eu ... hai, ca v-am zapacit ... .




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?





Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Gataaa... finish ... pan' la ora cinei ... intre timp, am mai dusuit si poznasul, ca tot nu mai poate iesi de amu afara... na, ploaia ... l-am facut gigea si pe el ... mi-am facut si oleaca de ordine in bucatarie ... si amu, butonez pe aici, sa vaz ce ati mai scris ...
Dany, poftim oleaca de ploaieeeee: !!!
Iar, cine doreste o felie de harbuz , e poftit sa serveasca . Mmmmm... yami-yam...


la toate si o seara faina!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Dany a primit-o cadou din Anglia de la finuta noastra.cert e ca si mie mi-ar fi placut una..haha.si daaaa mergem la scoala.va fi o zi tare grea pt mine ...emotional vorbind.
cryna multumim de urari!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata sirenelor! Poftiti la -luta de duminica!!!







Cine mai doreste oleaca de , ii dau cu cea mai mare placere . Ca, la noi, a plouat si as-noapte si ploua si acum... pacat ca, s-a mohorat vremea ... ca, de altfel, e destul de faina ploaia ... mno, cre'ca si sufletelul meu s-o mohorat oleaca aseara , de nu ma mai incanta azi ploaia asa tare ca ieri ... in fine, ...

Crig, muuulta bafta la inceputul anului scolar!!! , , , ca sa fie totul bine!!!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Si, horoscopul de duminica , 06.09.2005:

- "Nu va vedeti capul de treburi. Nu va faceti griji: aveti destula energie pentru a le rezolva pe toate. Aveti sanse de reusita, pentru ca munciti serios si cu pasiune. Banii vor veni, insa, mai tarziu. Va recomandam sa evitati speculatiile financiare."


- "Ai grija cu banii pentru ca ai tendinta sa cheltui mai mult decat trebuie. Meriti din cand in cand sa te rasfeti dar nu exagera. Fii mai atent(a) cu persoana iubita."
- "Nu iti place felul in care te trateaza persoana iubita. Se poarta cu tine de parca ai fi proprietatea lui, ridica tonul si iti da ordine ca si cum tu n-ai avea nici un drept, dar in loc sa iei atitudine si sa-i arati ca nu procedeaza corect, te retragi si-ti accepti pozitia de subaltern fara a comenta nimic. Daca taci de fiecare data si nu spui clar ca te doare agresivitatea sau superioritatea cu care iti vorbeste, va crede ca iti convine situatia si va deveni o rutina."
- "Astazi faci totul pentru a-ti indeplini dorintele, fara sa te gandesti la consecinte. Este bine sa fii un pic mai prudent. In caz contrar, este posibil sa te trezesti ca lucrurile odata schimbate raman ca atare."
- "Starea ta mentala iti influenteaza astazi machiajul. Centrul personalitatii tale si a modului in care te desfasori in diferite circumstante este mintea ta - lumea ideilor si a comunicatiei. Unii nu apreciaza idealurile pe care vrei sa le indeplinesti si le-ar putea comenta.In aceasta perioada iti concentrezi toate energiile pe o noua planeta, sau idei pentru o noua carte. Te lasi usor dus de val si ai tendinta sa ignori propriul sistem de valori. Aceasta este calea perfecta care-ti poate furniza idei pentru cartea pe care vrei sa o scrii.Cei dragi iti cauta compania in aceasta seara, care va fi una a comunicarii si a amuzamentului."
- "In aceasta zi evita sa-ti bati capul cu lucruri neesentiale. Lasa deoparte grijile financiare si problemele de acasa. Chiar daca poate fi greu, fa-ti timp pentru o plimbare intr-o zona plina de verdeata sau citeste o revista. Relaxeaza-te si comporta-te natural. Incepi sa simti ca esti in armonie cu cei din jur, percepi vibratiile binefacatoare si rezonezi cu ele. Ai ocazia de a deschide o fereastra catre lucruri noi si foarte interesante. Ai destule motive sa fii recunoscatoare; si cu cit vei fi mai recunoscatoare, cu atit ti se va oferi mai mult la schimb. Exercitiile si putina dieta te vor ajuta sa te simti mai bine. Maninca natural, evita e-urile. Lasa televizorul; mergi sa te plimbi! Ai cam exagerat in ultima vreme, iar stresul incepe sa se faca simtit. Actioneaza inainte ca acesta sa lase urme greu de sters! Daca vrei sa te sprijine colegii in proiectul la care lucrezi nu-i neglija. Fa-i sa simta ca sint cu adevarat importanti pentru tine. Vor descoperi repede daca nu esti sincer(a)."


Cam atat. Va doresc la toate o duminica relaxanta, frumoasa si plina de bucurii!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata!

La noi n-a plouat,dar s-a mai racit si e cam innourat..Si chiar si asa,tot iesim in oras,ca-s atractii multe la Festivalul berii..cred ca azi e ultima zi..

Cryna multam de cafea,e binevenita...ca ma culcai pe la 2 azi noapte Ce fain ca lucrezi de acasa,mi-ar place si mie..

Crig sa-ti traiasca Mariuca,ii dorim toate cele bune!Pupam mica solista si ii uram multa bafta la inceperea scolii!

Pupici baltutei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Neatza!

Cryna, matinala ai mai fost multam de cafea

Cristina , bafta multa scolaritei si tie stapanire de sine , fara emotii dar sunt inerente ....prima zi de scoala...


Danuta , petrecere frumoasa la festival.

Cryna, ai trimis la ploaie ...azi noapate cred ca ploua cu galeata , acum a stat dar parca tot o sa mai vina si nu am nici un chef sa merg la inmormantare , dar am promis asa ca musai trebuie sa fiu akolo la 13.00.

Pupicei si revin.

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Danuta, distractie maxima la festival! Noi nu avem cum si unde iesi azi ... stam in casa ... eh, ce bine prindea acum un foc de semineu/soba cu o cana de vin fiert si de stat la povesti/barfe sau de vizionat un film bun ... sau ... sau ... sau, sau, sau... ooo-lala-lala-lala!!!
Io, amu, coc niste vinete sa fac o salata pt. pranz ... cu maioneza, si mai vedem noi ... Aaaaa, si de muncit... n-am incotro , trebe sa lucrez acasa .

Dany, vezi ca-s buna la trimis ploaie cui imi cere ?!? Eh, poate o as fie si bine la inmormantare, totusi... e o iesire din casa, nu ? sa-ti fie bine.

Nicoll, azi petrece ... n-o sa dea pe aici ... party fain s-aveti, Nicoll!!!


la toate sirenele...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Salutare, harnicutelor!
Crig, e o scumpa Mariuca, i-am admirat si costumul. Succes la scoala si sa auzim numai vesti bune!
Cryna, toata ziua muncesti...esti o harnicuta! Buna-i cafeaua...multumim!
Dany, vad ca s-a racorit si pe la voi...la noi, ieri, era o zi de toamna in toata regula incat n-am stat fff mult afara.A fost o tentativa de ploaie, dar a plecat mai departe.
Danuta, sa va distrati la festival.

Noi nu avem nimic senzational de raportat...toate bune si frumoase.
Saptamana asta voi fi foarte ocupata, zacusca, sa termin o fusta pt fata unei colege, pregatiri pt gradi si scoala,...

Va si va doresc o duminica frumoasa!

Mihaela si Diana 22.11.2004

Mergi la inceput