Spermograma la SYNEVO - pareri

Spermograma la SYNEVO - pareri | Autor: Zuzet

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor,

As vrea sa stiu daca a facut cineva spermograma la laboratoarele SYNEVO si daca a fost multumit de servicii, daca rezultatele au fost complete, pret etc...

Sotul meu a facut initial spermograma la Dr. Matei. Problema cea mai mare este ca, laboratorul este foarte departe si se depaseste timpul maxim de transport al recipientului (40 min). Probabil ma veti intreba de ce nu recolteaza direct la clinica - pentru el (sotul) nu este "mediul propice". Din acest motiv ne-am gandit la laboratorul SYNEVO care este foarte aproape de noi.

Va astept cu pareri si impresii. Multam.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Buna ,
si noi am facut spermograma la Synevo anul trecut , dar a fost facuta asa de mantuiala , asa k nu ne-am luat dupa rezultatul de acolo.
Dupa mine tot dr.Matei este baza.

Succes !!!

_

Viitoare mamica de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Din pacate ca sotul tau sunt foarte multi barbati. Trebuie sa il faci sa inteleaga ca asa cum tu iti desfaci picioarele in fata medicilor chiar daca esti jenata de asta, si el trebuie sa treaca pentru inhibitii. Si al meu sot a avut o problema initial, dar a inteles ca riscul ca spermograma sa iasa eronata e mare daca ii aduci de acasa si s-a conformat.

Pana la urma e o analiza ca oricare alta, si asa trebuie privita si de sotul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tveety spune:

Sotul meu a facut spermograma la Synevo, adus de ”acasa”. Medicul de familie ne-a recomandat acest laborator, desi eu personal nu sunt multumita cu analizele efectuate nu verific#259; mobilitatea a,b,c,d. Dau doar procentual cat au avut mobilitate normala (restul de la 100% a fost trecut la mob.redusa/imob), apoi % viabili, % au aspecte normale restul forme aberante. Am fost ff nemultumita de analize. Noi vrem sa facem FIV in Ungaria ei precis ne vor solicita una noua, deci nici nu vom mai repeta.

http://lt2f.lilypie.com/hFMNp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzet spune:

Fetelor, va multumesc mult pentru raspunsuri...m-au ajutat foarte mult.

Imi puteti spune cum este atunci cand faci spermograma la clinica (in cazul de fata Genesys)? Macar sa am cateva informatii si sa incerc sa-l conving.

Mergi la inceput