Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (329)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Carpatino, ai dreptate, dar el vrea sa faca pipi din picioare , cum a vazut la cei mai mari la gradi, sa vezi cum incaleca olita si pune mana la putza ( ca nu stie inca cum se tine problema si el impinge si apasa peste tot ) si face pe langa . Plus ca daca-i cu fundu gol uita ca tre'sa mearga la oala ( care sta langa pat, in camera ) si face pe mocheta. Nu te gandi ca pe caldurile astea nu-l lasam eu in fundul gol, altfel. A, fara pampers , numai cu chilot, nu-i place. I=am luat si chilot normal, si budigai de-aia cu crac

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Teo v-a merge la cresa de pe 14 septembrie,sper sa nu planga ,imi pare tare rau ca sunt gradinari care plang si mamici suparate si stresate pt asta ,sunt sigura ca se vor acomoda toti mai devreme sau mai tarziu
Cuscra draga esti foarte tonica ,ma bucur pentru ginerica al meu frumos,ii voi spune Teodorei ca este in"cote",cantarit,masurat,verificat la dinti si mai ales la puta frumosu,muschiulosul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Salutare si de la noi!
La multi ani tuturor copilasilor! Imi pare rau ca nu reusesc sa urez chiar in ziua respectiva. Sper sa nu fie cu suparare.

De noi ce sa va mai zic...ma inteleg f bine cu Robert...nu avem probleme cu bancuta sau altceva ca stam tot timpul impreuna. Ii dau treaba pt el si e f bucuros sa ma ajute. Astazi mi-a adus chiar un tricou din dulapul lui sa il schimb...si nu in camera alaturata...era de urcat pe scara deschis usa...si un anumit sertar cu haine de casa...si s-a descurcat. Am baiat mare Cu olita nu reusim si gata...i-am cumparat si reductor pt Wc...e bucuros sa stea...rupe hartie si o "foloseste" vrea sa il ridic sa traga apa...insa atat...de facut inca nu vrea. Poate e pt ca face doar in picioare totul..nu am idee. Si inainte de a pleca in tara spunea si a facut de vreo 2 ori. Acum insa se ascunde cand face si cand il intreb daca a facut spune nu de fiecare data Dar apoi il trimit si aduce pampers servetele si crema numaidecat A fost putin iritat in vreo 2 zile (de la struguri) si de atunci nu uita sa aduca 'chema'
O sa va pun si niste foto zilele urmatoare, daca reusesc, sa il mai vedeti.

Eu cu burtica sunt binisor...am intrat in luna a 7a si deja ma simt greoaie ca in ultimul trimestru. Si caldura asta ma termina. Cu glicemia nu e f ok...una din 3 nu e in norma. Insa nu numaidecat peste limita de sus. Acuam intr-o zi am avut 49...m-am speriat putin...am mancat ceva dulce si apoi a fost ok. Cand mananc o prajitura intre mese trece de limita de sus. Insa per total is ok...As incepe sa imi fac valiza dar mi se pare putin cam devreme Am verificat doar ce hainutze am si ce completari sa mai cumpar. E emotionant sa pregatesc roz. Aaa...si paturica e aproape gata...mai am vreo 20 cm si finisajele si o sa v-o arat. Apoi o sa fac caciulitza si fular cred...ceva ciorapei, botosei...si ce mai am timp:) Ca micutza mea vine iarna...ma simt un pic nepregatita ca asa micutza nu stiu cu ce sa o imbrac deasupra. Geaca asa mica oare e ok?ca un fash din ala intreg nu imi prea place. Parca e prea infofolita. Scuzati ca m-am intins atata... Mai vorbesc si singura

Crishtina & Robert 09.09.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La multi ani, Vladi de mami Aniast!

La multi ani ,Gabriel Alexandru de mami Adrianaolimpia!

Sa fiti sanatosi , fericiti si sa vi se implineasca toate dorintele alaturi de cei dragi!

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui crishtina

Salutare si de la noi!
La multi ani tuturor copilasilor! Imi pare rau ca nu reusesc sa urez chiar in ziua respectiva. Sper sa nu fie cu suparare.

De noi ce sa va mai zic...ma inteleg f bine cu Robert...nu avem probleme cu bancuta sau altceva ca stam tot timpul impreuna. Ii dau treaba pt el si e f bucuros sa ma ajute. Astazi mi-a adus chiar un tricou din dulapul lui sa il schimb...si nu in camera alaturata...era de urcat pe scara deschis usa...si un anumit sertar cu haine de casa...si s-a descurcat. Am baiat mare Cu olita nu reusim si gata...i-am cumparat si reductor pt Wc...e bucuros sa stea...rupe hartie si o "foloseste" vrea sa il ridic sa traga apa...insa atat...de facut inca nu vrea. Poate e pt ca face doar in picioare totul..nu am idee. Si inainte de a pleca in tara spunea si a facut de vreo 2 ori. Acum insa se ascunde cand face si cand il intreb daca a facut spune nu de fiecare data Dar apoi il trimit si aduce pampers servetele si crema numaidecat A fost putin iritat in vreo 2 zile (de la struguri) si de atunci nu uita sa aduca 'chema'
O sa va pun si niste foto zilele urmatoare, daca reusesc, sa il mai vedeti.

Eu cu burtica sunt binisor...am intrat in luna a 7a si deja ma simt greoaie ca in ultimul trimestru. Si caldura asta ma termina. Cu glicemia nu e f ok...una din 3 nu e in norma. Insa nu numaidecat peste limita de sus. Acuam intr-o zi am avut 49...m-am speriat putin...am mancat ceva dulce si apoi a fost ok. Cand mananc o prajitura intre mese trece de limita de sus. Insa per total is ok...As incepe sa imi fac valiza dar mi se pare putin cam devreme Am verificat doar ce hainutze am si ce completari sa mai cumpar. E emotionant sa pregatesc roz. Aaa...si paturica e aproape gata...mai am vreo 20 cm si finisajele si o sa v-o arat. Apoi o sa fac caciulitza si fular cred...ceva ciorapei, botosei...si ce mai am timp:) Ca micutza mea vine iarna...ma simt un pic nepregatita ca asa micutza nu stiu cu ce sa o imbrac deasupra. Geaca asa mica oare e ok?ca un fash din ala intreg nu imi prea place. Parca e prea infofolita. Scuzati ca m-am intins atata... Mai vorbesc si singura

Crishtina & Robert 09.09.2007




frumosilor, multi de la noi. Cristina,mai ai un pic si vine marea intalnire. Robert e baiat mare si istet,savezi ce o sa te ajute cu pitica.
Eu am preferat in prima iarna salopeta intreaga pt iarna,ca eram sigura ca asa nu o sa-i fie frig in carucior.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am intrat sa va salut si sa uram si noi [red] la multi ani[red] sarbatoritilor de ieri(mai tarziu e adevarat) si de azi.

Multi pentru Dadi si un buchet de si un de la Cristi pentru mamica lui.

Noi bine, eu super ocupata, am intrat in lipsa de timp........

Andreea11, imi pare tare rau ca stai pe bancuta, sigur o sa se obisnuiasca Cris cu gradinita.

daca vreti sa ne vedeti si sa ne votati www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=3" target="_blank"> aici-cec1

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Fetili am intrat cam tarziu sa va dau de veste ca aseara la ora 22 a venit pe lume DORIS MARIA de mami Alinush are 2kg700 si apgar 9 e sanatoasa si frumoasa.Mami e putin slabita dar super fericita cu asa mandrete de fata care seamana tare bine cu fratiorul ei Teutu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Buna seara mamicilor!! Nu stiu sigur cat de mult va mai amintiti de mine, ce sa-i faci cu tehnologia asta, toata lumea-i atat de "conectat" incat nici nu mai stii cine te citeste, asculta si nici timp nu prea mai ai.

Am vazut pe prima pagina o colectie noua de bb2!! si de burtici!!!
Fetelor cucuietelor sa va traiasca si sa fiti sanatoase, sa-i aduceti pe lume, sa-i crestem, sa-i iubim si sa ne bucuram de ei si ei de noi!

Si "la multi ani!" sarbatoritilor si sarbatoritelor!!

In rest, toate relativ bune si frumoase, cam raciti, cam pe antibiotice (eu adica), cu niste concedii facute la limita si scurte (de' joburi pe criza asta...), cam rai si obraznici (Mirciulix adica, i-a scos peri albi mamei de credeam saptamana trecuta ca il paste si pe el gradinita, dar se pare ca maica-mea s-a razgandit, poate o mai "pacalesc" macar pana in aprilie ), sambata viitoare avem examen de centura, Vic are o ciuperca in cap de care nu mai scapa (dintr-un cantonament)...si imi trebuie femeieeeeee la menajjjjj ca nu mai poooottt

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Felicitari Alinush, multa sanatate si refacere rapida! Ne gandim cu drag la tine! Numai bine!

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Citat:
citat din mesajul lui moldoveanca

Fetili am intrat cam tarziu sa va dau de veste ca aseara la ora 22 a venit pe lume DORIS MARIA de mami Alinush are 2kg700 si apgar 9 e sanatoasa si frumoasa.Mami e putin slabita dar super fericita cu asa mandrete de fata care seamana tare bine cu fratiorul ei Teutu

mami fericita de Vladut Dominic

Sebi are nevoie de voi!!!


Yuhuu Felicitari Alinush!REfacere rapida,bebelina mancacioasa si cuminte!

Mergi la inceput