Imunizare...pentru gradi

Imunizare...pentru gradi | Autor: baby-boom

Link direct la acest mesaj

Salut, fii-mea are 5 ani, impliniti in iulie, si anul asta incepe grupa mare. Procesul de introducere in societate a decurs super...neasteptat chiar pt un puradel alaptat pana la 2 ani(supermamos)...adica program 9-5 everyday...

Bun, toate bune si frumoase, numa' ca pe cat de mult tre' sa multumesc lui doamne-doamne pt. supergradi si supereducatoarea si altele baiul noastru mare e ca evident a inceput sa ia tate racelile din gradi...'jeaba o tineam acasa, tragand yo chiulul, ca zici ca taman pe ea o astepta raceala, din nou, la gradi, cuibarita in gatu' vecinului de patutz...si stateam 2 saptamani la gradi, una acasa...si tot asa......

Si am tinut-o asa 2 ani...a luat ca imunizant septolin combinat cu ulei de peste...apoi am incercat si imunogrip...in definitiv nu prea au ajutat

Bun, se pare ca n-am vorbit d emult, si m-am lunjit ca sarpele cu clopotzel...

Cu ce ati imunizat cupii, si vi se pare ca a mers?

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Eu ii dau LUIVAC , sunt pastilute.
Mi-a recomandat doctorita lui de la Spitalul Gr. Alexandrescu, si mai am prietene care au dat la copii si sunt multumite.
Eu i-am dat in primavara asta si nu a mai racit deloc.
Acum ii dau de saptamana asta ca pregatire pt 15 sept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Noi suntem mai mici.
Anul trecut am folosit Vaccinul Antigripal Homeopat 3 gr/ sapt in aceeasi zi a sapt mereu , in toate lunile cu "R", Osscilo un tib /saptamana.A mers f bine , adik in afara de viroze simple, doar mucii lungi si curgatori si odata febra , nu a avut nimik pe timpul sezonului rece.
In vara am avut de doua ori rosu in gat

Acum avem de luat tot homeopate ( inca nu a aparut Vaccinul antigripal homeopat pe anul acesta, apare prin Noiembrie), si pana atunci ii dau INFLUENZINUM(cred ca am scris corect ) 15 CH 3gr/ odata / sapt in aceeasi zi a saptamanii si FERUM PHOSFORIC 200 CH , tot 3 granule odata / sapt.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby-boom

Salut, fii-mea are 5 ani, impliniti in iulie, si anul asta incepe grupa mare. Procesul de introducere in societate a decurs super...neasteptat chiar pt un puradel alaptat pana la 2 ani(supermamos)...adica program 9-5 everyday...

Bun, toate bune si frumoase, numa' ca pe cat de mult tre' sa multumesc lui doamne-doamne pt. supergradi si supereducatoarea si altele baiul noastru mare e ca evident a inceput sa ia tate racelile din gradi...'jeaba o tineam acasa, tragand yo chiulul, ca zici ca taman pe ea o astepta raceala, din nou, la gradi, cuibarita in gatu' vecinului de patutz...si stateam 2 saptamani la gradi, una acasa...si tot asa......

Si am tinut-o asa 2 ani...a luat ca imunizant septolin combinat cu ulei de peste...apoi am incercat si imunogrip...in definitiv nu prea au ajutat

Bun, se pare ca n-am vorbit d emult, si m-am lunjit ca sarpele cu clopotzel...

Cu ce ati imunizat cupii, si vi se pare ca a mers?

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM

Noi am folosit cu succes batista, cate un nurofen din cand in cand, cate ceva de tipul vitamina C, imunogrip et co. - si ne-am consolat ca face parte din job-ul de la gradinita Dar e Ok nu am avut probleme majore.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisdima spune:

Noi anul asta mergem la scoala, dar ultimii doi ani am folosit cu mare succes urmatoarea formula:

- toata iarna administrat o data pe zi Imunoroyal Junior - chiar a facut minuni, nu a racit deloc toata iarna, coroborat cu

- primul lucru dim. pe stomacul gol o lingurita de miere si

- dupa masa o seringa de Panadol plina cu sirop de muguri de brad cumparat de la munte, natural

Am mers cu cele de mai sus doua ierni la rand si am fost foarte multumita, erau copiii la gradi raciti si el chiar nu s-a molipsit deloc.

Sanatate multa la pitici!



Cris si Alexutzu


"Tinteste spre luna, chiar daca nu reusesti macar vei fi printre stele."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Exceptand administrarea Panadolului fara un motiv corect, in rest cred ca tot ceea ce ai scris a dus la rezultate mai mult decat favorabile. Absolut toate produsele scrise sunt excelente pentru oricine, nu numai pentru copii.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Seringa e de la Panadol, nu si continutul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Multumesc la tata lumea....imi palce ce a scris crisdima...sa vedem, cred c-o facem...

Marius, nu i-a administrat panadol...ci sirop de muguri de pin, facand uz de seringa de la panadol...yo creca pentru ca e bine dozata

imunizare cu succes...
...si yo consider ca face parte din rutina, doar ca anul trecut s-a lasat cu muulte bronsite...si nu mi-a placut, si poate ca treceam peste asta daca nu facea o data larinjita infectioasa, de la o bronsita...stiu ca ar trebui sa fie mai bine pe masura ce a ''socializat'' mai mult...astept sa vaz cu ochii mei

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

No, kk-o, pardon, ma scuzati...cum am sarit, mamelelele shoim sa atacam barbatul...deh, avem spirit de observatie si dor de contrazicere ...

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancuta-Maria

Seringa e de la Panadol, nu si continutul

-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)



Mea culpa - asa am inteles initial... insa are o baza - citesc de atatea ori ceva de genul "curge nasul - da-i antibiotic draga, da-i ospamox, panadol, etc etc etc" incat din reflex am avut de obiectat la partea cu Panadol....


Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Cris, siropul l-ai administrat simplu, sau amestecat cu apa?

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput